úterý 25. července 2017 Jakub

Dominantní Chelsea nedala Galatasarayi šanci, postupuje i Real

aktualizováno 18. 3. 2014 23:05

Londýn - Nečekaně přímočará byla cesta Chelsea do čtvrtfinále, když v odvetném utkání na Stamford Bridge po brankách Eto'a a Terryho vyhrála 2:0. Galatasaray se naopak nezmohl prakticky na nic a se soutěží se loučí po osmifinále. Tureckému mužstvu na londýnském trávníku výraznějším způsobem nepomohl ani Didier Drogba, který se při návratu na hřiště do svého bývalého klubu příliš neprosadil. Utkání jsme sledovali v textovém on-line přenosu. Ve druhém souběžně hraném duelu postoupil po výsledku 3:1 Real přes Schalke.

--:--

Hezký večer, vítejte u on-line přenosu z utkání osmifinále Ligy mistrů mezi Chelsea a Galatasarayem Istanbul.

--:--

První zápas hraný v Turecku skončil 1:1, obě mužstva tak mají naděje na postup od čtvrtfinále prestižní soutěže.

--:--

Chelsea: Cech; Ivanovic, Terry, Cahill, Azpilicueta; Ramires, Lampard; William, Hazard, Oscar; Eto’o.

--:--

Galatasaray: Muslera; Eboué, Chedjou, Smeih Kaya, Alez Telles; Yekta Kurtulus, Felipe Melo; Burak Yilmaz, Selcuk Inan, Sniejder; Drogba.

--:--

Oba týmy už jsou na hřišti a čeká se jen na hvizd rozhodčího Brycha.

1.

Utkání bylo právě zahájeno, rozehrává Galatasaray.

1.

Oscara ošklivě podkopl Felipe Melo, míč bude mít Chelsea.

2.

Eboue si u rohového praporku pohlídal balón před dotírajícím Williamem, rozehrávají hosté.

3.

Poprvé se míče dotkl Petr Čech, který nastupuje ke svému stému utkání v LM.

4.

Samuel Eto'o posílá Chelsea do vedení 1:0.

5.

Oscar dostal míč na útočníka domácích, který se ocitl za obrannou linií Galatasaraye a prostřelil Musleru. Rychlý start na Stamford Bridge.

6.

Sneijder dostal svou zpožděnou přihrávkou Drogbu poprvé v utkání do ofsajdu.

7.

Cahill vytloukl míč do zámezí o nabíhajícího záložníka hostí.

8.

Na zemi leží Ramirez, který se nepříjemně srazil s kapitánem hostů Inanem. Záložník domácího týmu nastupuje s ochrannou maskou, kam ho rukou zasáhl právě Inan.

10.

Za čárou už se začal chystat Obi Mikel, Ramirez však zřejmě bude schopen pokračovat.

11.

Eboue byl pozdě u Hazarda, který zkoušel otočku s míčem. Vše končí taktickým faulem.

12.

Eto'o dělá vítr v hostující obraně, avšak jeho přihrávka prakticky ze zámezní čáry končí na kopačkách obránců.

13.

Drogba si naskočil na centr spoluhráče, přehlavičkoval Azpilicuetu, avšak míč jen vrátil obráncům. Zatím je utkání dost nervózní, Chelsea by však vedoucí branka měla dát určitou jistotu.

14.

Drogba si neproklestil cestu přes dvojici Azpilicueta-Lampard, Galatasaray vhazuje.

16.

Zatím celkem bezzubě se jeví hosté, snad s tradiční výjimkou Drogby, který se nezalekne jít do zdánlivě předem ztracených soubojů.

1 2 3 4 5 »

Skóre na Stamford Bridge otevřel už ve čtvrté minutě Samuel Eto'o a jako druhý africký hráč v historii Ligy mistrů dosáhl hranice třiceti branek. Lepší je pouze Didier Drogba, který však proti svému bývalému klubu vyšel naprázdno a při prvním startu v Londýně od předloňského odchodu sbírku 42 zásahů nerozšířil.

Chelsea od začátku zápasu dominovala a Čecha v prvním poločase neohrozil ani Drogba. Z přímého kopu místo branky trefil pouze velký plakát se svojí podobiznou, který na tribuně vyvěsili domácí fanoušci. Těsně před přestávkou přidal po rohu z dorážky druhý gól Chelsea stoper Cahill a bylo rozhodnuto. Hosté se ani ve druhém dějství nedostali do hry a první nebezpečnou akci a první střelu na Čecha si připsali až v nastavení.

V něm se na pár vteřin dostal na hřiště i Kalas, který nahradil Williana. Dvacetiletý obránce nastoupil v soutěžním utkání za Chelsea podruhé a navázal na podobně epizodní vystoupení z říjnového zápasu anglického Ligového poháru.

Chelsea - Galatasaray Istanbul 2:0 (2:0)

Branky: 4. Eto'o, 42. Cahill. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Oscar, Ivanovič - Melo, Drogba. Diváci: 41.000. První zápas: 1:1, postoupila Chelsea.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Willian (90.+3 Kalas), Ramires, Oscar (81. Schürrle), Lampard, Hazard - Eto'o (85. Torres). Trenér: Mourinho.

Galatasaray: Muslera - Eboué (77. Hajrovič), Chedjou, Kaya, Telles - B. Yilmaz (53. Bulut), Kurtulus (67. Balta), Ínan, Melo, Sneijder - Drogba. Trenér: Mancini.

Bale slaví s Ronaldem

Real nepřipustil se Schalke překvapení

V Madridu se po jasném výsledku z prvního duelu hrálo spíš už jen o důstojné rozloučení Schalke se soutěží. Vypadala podle toho i sestava Realu, jehož kouč Carlo Ancelotti před nedělním ligovým duelem s odvěkým rivalem Barcelonou nechal odpočívat řadu opor. Přesto se už v osmé minutě dostal na hřiště Gareth Bale, když nahradil zraněného Jesého.

V základní jedenáctce naopak nechyběl Cristiano Ronaldo, který se postaral o dva góly domácích. Nejlepší střelec tohoto ročníku Ligy mistrů má na kontě už 13 branek a jediný zásah ho dělí od vyrovnání rekordu Lionela Messiho ze sezony 2011/12.

Sestřih utkání Real Madrid - Schalke 04

Portugalský reprezentant se poprvé trefil ve 21. minutě, Schalke se ale podařilo po půlhodině hry zásluhou Tima Hooglanda vyrovnat. Ronaldo ale v 74. minutě vrátil "Bílému baletu" vedení a vzápětí přidal třetí gól Álvaro Morata.

Real Madrid - Schalke 04 3:1 (1:1)

Branky: 21. a 74. Ronaldo, 75. Morata - 31. Hoogland. Rozhodčí: Karasev - Golubjov, Averjanov (všichni Rus.). ŽK: Illarramendi - K. Papadopulos. Diváci: 65.148. První zápas: 6:1, postoupil Real.

Real: Casillas - Nacho, Varane, Ramos (70. Carvajal), Coentrao - Isco, Alonso (46. Casemiro), Illarramendi - Jesé (8. Bale), Morata, Ronaldo. Trenér: Ancelotti.

Schalke: Fährmann - Hoogland, Höwedes (59. K. Papadopulos), Matip, Kolašinac - Obasi, Ayhan (81. Annan), Mayer, Neustädter, Draxler - Huntelaar (46. Szalai). Trenér: Keller.