čtvrtek 25. května 2017 Viola

Pastoor se dočkal vítězné domácí premiéry. Tři body Slavii vystřelil Piták

aktualizováno 14. 3. 2014 22:18

Praha – Nový trenér Slavie Alex Pastoor nemusel čekat na první vítězství na lavičce Pražanů příliš dlouho. Sešívaní v druhém zápase pod jeho vedením porazili na domácím hřišti Znojmo 2:1 a připsali si na konto druhou jarní výhru. Hlavní měrou se o to zasloužil kapitán Karel Piták, jenž vstřelil obě branky svého týmu. Skvělým výkonem se blýskl i záložník Damien Boudjemaa. Slavia se v neúplné tabulce dostala na deváté místo o bod před Znojmo.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu ze zápasu 20. kola Gambrinus ligy, v němž pražská Slavia od 20:15 hostí Znojmo.

--:--

Velká premiéra před domácími fanoušky čeká na nového nizozemského kouče sešívaných Alexe Pastoora. Slavia pod jeho vedením v prvním duelu předvedla sympatický výkon, ale i přesto prohrála na hřišti Teplic 1:0. Fanoušci Pražanů tak věří, že se první výhry pod novým koučem dočkají proti Znojmu.

--:--

Nováček soutěže však na jaře předvádí solidní výkony. Ze tří zápasů získal čtyři body a v posledním kole rozstřílel na domácím hřišti Jablonec 4:0.

--:--

Podzimní střetnutí obou celků skončilo těsnou výhrou Slavie, která vyhrála 1:0. O triumfu sešívaných tehdy rozhodl Štěpán Koreš.

--:--

SK Slavia Praha: Čontofalský – Nitrianský, Smejkal, Škoda, Ritchie – Juhar, Hrubý, Piták (C), Zmrhal, Boudjemaa – Necid.

Náhradníci: Černý – Dostál, Neves, Prošek, Mensah, Lička, Vošahlík.

1. SC Znojmo FK: Hrubý – Mudra, Odehnal, Hnaníček (C), Helísek – Reljić, Lacko, Haurdič, Cihlář – Diarrassouba, Vašíček.

Náhradníci: Drobisz – Jonov, Stáňa, Crnkić, Liener.

1.

Zápas začal.

1.

Znojmo začalo velice aktivně a přitlačilo Slavii k pokutovému území.

1.

Slavisté přešli do protiútoku, ale Hrubý rychle přišel o míč.

2.

Dlouhý nákop Znojma končí až u Čontofalského.

2.

Razantní přihrávku nezpracoval a ten končí u Hrubého.

3.

Nitrianský poslal dlouhý nákop na Necida. Ten ale na míč nedoskočil.

4.

Diarrassouba vybojoval na středu hřiště míč, posunul ho na Reljiče, který viděl ještě lépe naběhnutého Helíska. Jeho ránu Čontofalský bez problémů pokryl.

6.

Smejkal chtěl založit útočnou akci, ale jeho přihrávka byla hodně nepřesná.

7.

Po přesné přihrávce za obranu se k samostatnému úniku dostal Mudra, ale Nitrianský v poslední chvíli zasáhl skluzem. Roh pro Znojmo.

7.

A z rohu je další roh.

8.

A ani z něho si Znojemští šanci nevypracovali.

8.

Dlouhý nákop na Pitáka je velice nepřesný, ale kapitán sešívaných ho stihl zahrát alespoň na aut.

9.

Aktivní Diarrassouba se probojoval přes tři hráče domácích. Za cenu faulu ho nakonec zastavil Ritchie.

10.

Boudjemaa si po Pitákově dlouhé přihrávce chystal míč na střelu, ale obrana Znojma včas zasáhla.

11.

Boudjemaa hledal ve vápně Necida, před který míč na roh v poslední chvíli odvrátil hlavou Hnaníček.

1 2 3 4 5 6 »

Znojemský nováček povzbuzený osmnácti body z předchozích deseti kol začal v Edenu aktivně, po čtvrthodině ale vzali taktovku do svých rukou slávisté. V sedmnácté minutě zakončoval kombinační akci Necid, ale radost z druhého gólu po návratu do Slavie mu zkazil brankář Hrubý, který dokázal míč přizvednout na horní část břevna.

Pražané, kteří měli po devatenácti kolech spolu s Bohemians 1905 na svém kontě nejméně nastřílených branek, pak drželi míč a snažili se najít skulinky ve znojemské defenzivě. Sice předváděli plno kombinací, ale k velkým šancím to zprvu nevedlo.

Když už se zdálo, že první půle branku nepřinese, poslal v 39. minutě centr do vápna Nitrianský a nabíhající Piták propálil Hrubého. Slávistický kapitán se dočkal první trefy po zimním návratu z Jablonce. Vzápětí mohl přidat druhý zásah, v akrobatické pozici ale mířil patičkou nad.

Červenobílí kontrolovali v druhé půli náskok a v rozmezí mezi 62. a 65. minutou mohli třikrát zvýšit. Nejprve Juhar střílel do tyče a pak přišly dvě Necidovy šance. Pohotovou ránu ale poslal těsně nad břevno a pak při samostatném úniku trefil brankářovy nohy.

Domácí za zahozené šance zaplatili. Znojmo bylo dopředu prakticky neškodné, až přišla 73. minuta a nečekané vyrovnání. Střídající Crnkič za slávistickou obranou převzal míč, udělal kličku Čontofalskému a z úhlu s přispěním brankové konstrukce vsítil svůj druhý ligový gól.

Slavia se ale smolným vývojem utkání nenechala zdeptat a vzala si zpět tři body. Agilní Boudjemaa v 80. minutě zacentroval ze strany a Piták hlavou svou druhou trefou v utkání rozhodl.

Slavia Praha - 1. SC Znojmo 2:1 (1:0)

Branky: 39. a 80. Piták - 73. Crnkič. Rozhodčí: Proske - Nádvorník, Černý. ŽK: Diarrassouba, Cihlář, Haurdič (všichni Znojmo). Diváci: 4 637.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Škoda, Smejkal, Ritchie - Zmrhal, R. Hrubý - Juhar (70. Vošahlík), Boudjemaa, Piták (85. Lička) - Necid. Trenér: Pastoor.

Znojmo: V. Hrubý - Helísek (58. Crnkič), Hnaníček, Odehnal, Mudra - Reljič (72. Stáňa), Haurdič, Lacko, Cihlář - Diarrassouba - Vašíček. Trenér: Kalvoda.