pátek 21. července 2017 Vítězslav

Bayern remizoval s Arsenalem a v Lize mistrů jde dál. Ve čtvrtfinále je i Atlético

aktualizováno 11. 3. 2014 23:55

Mnichov – Před rokem Arsenal překvapil odborníky i fanoušky, když dokázal na hřišti Bayernu vyhrát 2:0. Podobný výsledek potřebovali fotbalisté Arsenalu i nyní. Loňský výkon ale zopakovat nedokázali. Na hřišti vítěze Ligy mistrů remizovali 1:1 a po prohře 0:2 z prvního utkání v Lize mistrů končí. Dalším postupujícím je Atlético Madrid, které porazilo AC Milán i v druhém střetnutí, tentokrát 4:1.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z odvetného utkání osmifinále Ligy mistrů, v němž na sebe narazí obhájce titulu Bayern Mnichov a Arsenal.

--:--

První vzájemné měření sil skončilo v Londýně výhrou Mnichovanů 2:0, když o jejich triumfu rozhodli v druhé půlce Kroos a Müller. Oba celky přitom v zápase nedaly penaltu a Arsenal více než padesát minut hrál bez vyloučeného brankáře Szczesnyho.

--:--

V pozici jasného favorita tak do utkání budou vstupovat domácí, jejichž sílu ještě zvyšuje fakt, že se po zranění vrací do sestavy Frank Ribéry.

--:--

Londýnský Arsenal ale bude doufat, že se mu povede podobný kousek jako v minulé sezoně. V ní se s Bayernem rovněž střetl v osmifinále milionářské soutěže a na jeho hřišti dokázal zvítězit 2:0. Mnichované však tehdy v prvním zápase zvítězili 3:1 a postoupili dál.

--:--

Bayern Mnichov: Neuer – Lahm (C), Martínez, Dante, Alaba – Robben, Schweinsteiger, Götze, Alcântara, Ribéry – Mandžukić.

Náhradníci: Starke – van Buyten, Rafinha, J. Boateng, T. Müller, Kroos, C. Pizarro.

Arsenal FC: Fabiański – Sagna, Mertesacker (C), Koscielny, Vermaelen – Cazorla, Arteta, Özil, Oxlade-Chamberlain, Podolski – Giroud.

Náhradníci: Viviano – Jenkinson, Hayden, Rosický, Flamini, Gnabry.

1.

Hned v úvodu podkopl Götze Artetu. Míč pro Arsenal.

1.

Fabianski zkoušel dlouhý nákop na Girouda, ale byl nepřesný. U míče jsou domácí.

2.

Koscielny na hranici vápna fauloval zezadu Mandžukiče. Bayern bude mít standardní situaci.

3.

Thiago zacentroval před branku, ale našel pouze hlavu Mertesackera.

4.

Dalekonosnou střelu vyzkoušel Schweinsteiger. Fabianski bez problémů chytá.

4.

Robben si zkoušel na pravém křídle obhodit dvojici hráčů Arsenalu. Ti však byli pozorní. Bayern má i přesto roh.

5.

Při něm ale fauluje Schweinsteiger. K míči se dostal Arsenal.

6.

Özil zkoušel projít po pravém křídle, ale tělem ho odstavil Dante a míč končí v zámezí.

6.

Aktivnější je zatím podle očekávání Bayern, který po většinu času drží míč na svých kopačkách.

7.

Další pokus Mnichovanů o průnik po pravé straně zastavil pozorný Koscielny.

7.

Götze pro Bayern vybojoval druhý roh v zápase.

8.

Před Mandžukičem dobře hlavou zasáhl Koscielny.

1 2 3 4 5 6 7 »

Arsenal do zápasu vstupoval v nelehké úloze. Potřeboval vstřelit dvě branky, jenže v prvním poločase jasně dominovali domácí, kteří svého soupeře za půlku pouštěli jen výjimečně. Bayern dokonce vstřelil i jednu branku, když se v šestadvacáté minutě trefil po standardní situaci hlavou Mandžukič. Kvůli ofsajdu však jeho gól nemohl být uznán.

Londýnský celek, jenž v první půlce vystřelil pouze jednou na branku, se po přestávce trochu zvedl, jenže v pětapadesáté minutě se prosadili domácí. Po krásné přihrávce Ribéryho se na malém vápně ocitl úplně osamocený Schweinsteiger a nezaváhal.

Arsenal ale takřka vzápětí srovnal. Podolski lehce ve vápně postrčil Lahma, rozhodčí nechal pokračovat v akci a německý křídelník propálil Neuera. Gunners, v jejichž dresu celou druhou půlku odehrál i Tomáš Rosický, zvýšili tempo, ale vytoužených branek se již nedočkali.

Naopak Bayern v samotném závěru mohl rozhodnout o své výhře, když sudí po faulu na Robbena nařídil pokutový kop. Střídajícího Müllera však vychytal Fabianski.

Sestřih utkání Bayern Mnichov - Arsenal

Bayern Mnichov - Arsenal 1:1 (0:0)

Branky: 55. Schweinsteiger - 57. Podolski. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andäs (všichni Nor.). ŽK: Dante, Martínez - Arteta, Podolski, Vermaelen. První zápas 2:0, postoupil Bayern.

Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Martínez, Dante, Alaba - Robben, Schweinsteiger, Götze (60. Kroos), Alcantara, Ribéry (85. Müller) - Mandžukič. Trenér: Guardiola.

Arsenal: Fabianski - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Cazorla, Arteta (77. Gnabry), Özil (46. Rosický), Oxlade-Chamberlain (84. Flamini), Podolski - Giroud. Trenér: Wenger.

Atlético se mezi osm nejlepších dostalo poprvé od roku 1997

Atlético si do domácí odvety přivezlo z Milána výhru 1:0 a postup mu v odvetě vytstřílel Diego Costa. Poprvé se trefil už ve třetí minutě a druhou branku přidal pět minut před koncem, kdy zvýšil na konečných 4:1. Madridský celek je tak s městským rivalem Realem jediným, který v této sezoně LM ještě neprohrál

Jediný gól AC dal záložník Kaká, který si tak připsal celkově třicátý zásah v soutěži, což se dosud žádnému Brazilci nepovedlo. Vyřazení Milána však zabránit nedokázal a italský fotbal tak potřetí od zavedení čtvrtfinále nebude mít zastoupení mezi poslední osmičkou týmů.

Sestřih utkání Atlético Madrid - AC Milán

Atlético Madrid - AC Milán 4:1 (2:1)

Branky: 3. a 85. Costa, 40. Turan, 71. García - 27. Kaká. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Burt (všichni Atl.). ŽK: García - Rami, Balotelli, Bonera. První zápas 1:0, postoupilo Atlético.

Atlético Madrid: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Luís - Turan (77. Rodríguez), Gabi, García (71. Sosa), M. Suárez, Koke (82. Diego) - Costa. Trenér: Simeone.

AC Milán: Abbiati - Abate, Rami, Bonera, Emanuelson - Kaká, Essien (68. Pazzini), Poli, De Jong (78. Muntari), Taarabt (46. Robinho) - Balotelli. Trenér: Seedorf.