Cyklotoulky

Sparta a Plzeň si drží odstup pět bodů po kolu těsných výsledků

Praha - Těsné výsledky, to spojuje v tomto kole skoro všechny zápasy, a to i Spartu a Plzeň. Ti první v městském derby porazili Bohemians 1905 po vítězné brance Davida Lafaty 2:1 a měli na čele náskok už osmi bodů, hrát však ještě měla Plzeň. A ta proti Znojmu taktéž nezaváhala, ačkoliv si sama zkomplikovala závěr utkání - nakonec však bere domácí výhru 3:2. V dalších zápasech se dařilo Jablonci, který porazil Ostravu taktéž těsně 1:0.

Utkání Bohemians 1905 - Sparta
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Bohemians 1905 - Sparta 1:2

Vedoucí celek ligové tabulky Sparta zvítězila nad Bohemians 1905 2:1. Vítěznou branku dal hlavou kanonýr David Lafata, který si připsal v 300. ligovém startu desátý gól sezony. Před tím se trefil Josef Hušbauer a do vlastní sítě i Mario Holek.

REPORTÁŽ A VIDEA Z UTKÁNÍ (//sport/fotbal/264797-sparta-ziskala-tri-body-proti-bohemians-1905-diky-lafatovi/)

Znojmo - Plzeň 2:3

O pět bodů pozadu za vedoucí Spartou jsou po výhře nad Znojmem 3:2 hráči Plzně. Ty v utkání s moravským celkem poslal do vedení Daniel Kolář, po přestávce pak střídající Tomáš Wágner přidal v krátké době dvě branky a favorit vedl už 3:0. Za Znojmo ale poté čtvrt hodiny před koncem korigoval Václav Vašíček, už v nastavení pak dále snižoval Miloš Reljič. Na víc než na porážku 2:3 už to však Znojmu nestačilo.

REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ (//sport/fotbal/264901-znojmo-v-plzni-snizovalo-ale-nakonec-si-odvazi-porazku-2-3/)

Jablonec - Ostrava 1:0

Fotbalisté Jablonce zvítězili v 18. kole první ligy nad Ostravou 1:0. Rozhodující gól dal v 83. minutě Vít Beneš, který Baumitu zajistil tři body vítěznou trefou už na podzim proti Slavii. Jablonec vyhrál po dvou porážkách a ztrácí šest bodů na třetí Teplice. Naopak Ostrava na jaře podruhé prohrála o gól, utrpěla třetí porážku po sobě a zůstala předposlední. Jejímu trenérovi Františku Komňackému nevyšel souboj se severočeským klubem, který v minulosti dlouho vedl.

REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ (//sport/fotbal/gambrinus-liga/264926-benes-zajistil-jablonci-v-zaveru-tri-body-nad-ostravou/)

Teplice - Olomouc 4:0

Úvodní jarní kolo jim vůbec nevyšlo, avšak fotbalisté Teplic si proti Olomouci spravili chuť. Na domácím hřišti Sigmu rozstříleli 4:0 a posunuli se na třetí místo tabulky o bod před pražskou Duklu. O triumf Severočechů, kteří ukončili pětizápasovou sérii bez vítězství, se brankami postarali Štěpán Vachoušek, Martin Jindráček, Nivaldo a Francis Litsingi.

REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ (//sport/fotbal/264898-teplice-rozstrilely-olomouc-a-posunuly-se-na-treti-pricku/)

Sport
zdroj: ČT4

Slavia - Dukla Praha 2:1

Fotbalisté Slavie porazili v pražském derby třetí Duklu 2:1, napravili úvodní jarní debakl 1:5 z Olomouce a vzdálili se na čtyři body sestupovému pásmu. Svěřenci Miroslava Koubka ovládli domácí předehrávku 18. kola díky gólům zimních posil Michala Smejkala a Tomáše Necida z prvního poločasu, až v závěru snížil desátým gólem v sezoně Zbyněk Pospěch. Slávisté znovu dohrávali v deseti, tentokrát byl po dvou žlutých kartách vyloučen Jan Vošahlík.

REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ (//sport/fotbal/gambrinus-liga/264743-slavia-napravila-debakl-z-olomouce-a-udolala-duklu-2-1/)

Brno - Příbram 1:0

Fotbalisté Brna porazili v 18. kole první ligy v záchranářském souboji Příbram 1:0 brankou Miroslava Markoviče z páté minuty. Zbrojovka zvítězila poprvé po čtyřech zápasech a díky lepšímu skóre se dostala před dnešního soupeře na dvanácté místo tabulky. Příbram venku nedala gól už 507 minut a s Brnem prohrála teprve podruhé z posledních sedmi vzájemných zápasů.

REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ (//sport/fotbal/264923-rychla-branka-markovice-zajistila-brnu-vyhru-nad-pribrami/)

Sport
zdroj: ČT4

Jihlava - Liberec 2:3

Fotbalisté Liberce zvítězili v 18. kole první ligy v Jihlavě 3:2. Domácí v průběhu prvního poločasu po trefách Lukáše Vaculíka a Václava Kolouška dvakrát vedli, po změně stran ale v rozmezí čtyř minut otočil skóre svými prvními dvěma góly v české lize střídající Slovák Luboš Kolár.

REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ (//sport/fotbal/gambrinus-liga/264905-liberec-v-jihlave-dvakrat-prohraval-presto-veze-vyhru-diky-dvema-golum-kolara/)

Mladá Boleslav - Slovácko 2:0

Karel Jarolím si před domácím publikem odbyl vítěznou premiéru, když jeho Mladá Boleslav i posedmé v řadě dokázala porazit Slovácko. Tentokrát Středočeši nad svým oblíbeným soupeřem zvítězili 2:0, když v každém poločase vstřelili po jedné brance. Po necelé půlhodině hry se trefil Kysela, v 79. minutě tři body pojišťoval Jan Chramosta.

REPORTÁŽ, VIDEA A OHLASY Z UTKÁNÍ (//sport/fotbal/gambrinus-liga/265022-boleslav-znovu-porazila-slovacko-a-priblizuje-se-poharum/)

18. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - 1. SC Znojmo 3:2 (1:0)
Branky: 52. a 56. Wágner, 19. Kolář - 74. Vašíček, 90. Reljič. Rozhodčí: Jílek - Hock, Pilný. ŽK: Petržela - Crnkič, Cihlář. Diváci: 10 180.

Baumit Jablonec - Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 83. Beneš. Rozhodčí: M. Paták - Wilczek, Kotík. ŽK: Rossi, Novák - Greguš, Frydrych, De Azevedo. Diváci: 3 128.

Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 5. Markovič. Rozhodčí: Hrubeš - Vlasjuk, Ratajová. ŽK: Schuster - Pilík, Hájovský. Diváci: 3 962.

Vysočina Jihlava - Slovan Liberec 2:3 (2:1)
Branky: 22. Vaculík, 29. Koloušek - 65. a 69. Kolár, 24. Šural. Rozhodčí: Nenadál - Pospíšil, Hájek. ŽK: Koloušek - Rajnoch, Šural, Pavelka, Obročník. Diváci: 3 049.

FK Teplice - Sigma Olomouc 4:0 (2:0)
Branky: 37. Vachoušek, 41. Jindráček, 53. Nivaldo, 73. Litsingi. Rozhodčí: Proske - Moláček, Kříž. ŽK: Jindráček, Jablonský - Pospíšil, Fall, Varadi. Diváci: 5 780.

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 1:2 (1:1)
Branky: 29. vlastní Holek - 24. Hušbauer, 72. Lafata. Rozhodčí: Kovařík - Nádvorník, Jiřík. ŽK: Jindřišek, Kalina (oba Bohemians). Diváci: 5 000.

Slavia Praha - Dukla Praha 2:1 (2:0)
Branky: 15. Smejkal, 44. Necid - 87. Pospěch. Rozhodčí: Franěk - Mencl, Vysloužil. ŽK: Piták, Vošahlík, Necid - Mareš, Kalouda, Štetina. ČK: 72. Vošahlík. Diváci: 4 939.