čtvrtek 27. července 2017 Věroslav

Real i bez dvou vyloučených získal španělský Superpohár

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid získali hned v úvodu nové sezony španělský Superpohár, když v odvetném utkání deklasovali Valencii 4:2. Závěrečných dvacet minut přitom museli odehrát bez dvou vyloučených hráčů a navíc za nepříznivého stavu. Málo vídanými třemi góly však strhli vítězství na svou stranu.

Real Madrid
Real Madrid

Úvodní duel skončil před týdnem výhrou Valencie 3:2, která byla velice blízko celkovému triumfu v takzvaném Královském poháru, hlavně když se na konci prvního poločasu nechal vyloučit v premiérovém utkání za Real Nizozemec Rafael van der Vaart. Jeho reprezentační kolega Ruud Nistelrooij jej pak do šaten následoval dvacet minut před koncem. Mistrovský tým uplynulé sezony se však ani v této situaci za stavu 1:1 nevzdal a třemi brankami v závěrečné čtvrthodině strhl utkání na svou
stranu. Zaskočená Valencie dokázala už jen snížit díky gólu Morientese.

Utkání bylo zahájeno minutou ticha na počest obětem leteckého neštěstí, při němž zahynulo minulý týden v Madridu 154 lidí.