Buly - debata expertů

Malé pražské derby jednoznačnou záležitostí: Bohemians smetli Žižkov

Praha - Generálka na jarní část sezony vyšla jednoznačně lépe Bohemians 1905, která v malém pražském derby přehrála Viktorii Žižkov hladce 3:0. Ze střelců se blýskl hlavně David Bartek, který se trefil dvakrát, jednou brankou ho doplnil Jakub Hora. V dalších z přípravných zápasů vyhrála Příbram i Jihlava těsně 1:0 nad svými soupeři z nižších soutěží, Liberec pak zvládl generálku na EL a porazil Slavii taktéž nejtěsněji 1:0.

"Klokani" jsou po podzimu na úplném chvostu prvoligové tabulky, avšak v přípravě nabrali dobrou formu. Z celkem 11 zápasů odešli poraženi jen dvakrát a nyní je bude čekat záchranářský souboj s Příbramí, která je po první části sezony čtrnáctá.

Právě Příbram v dalším z přípravných zápasů porazila na stadionu U Litavky třetiligovou Roudnici nad Labem 1:0. Jedinou branku dala lednová posila Ladislav Volešák, který v první půli efektně přeloboval gólmana, a Příbram tak zakončila přípravu se čtyřmi výhrami z dvanácti zápasů a vyrovnaným skóre 18:18.

Přípravné utkání mezi Libercem a Slavií
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Liberec se chystal na Evropskou ligu utkáním se Slavií

Liberec měl z posledních dvou přípravných zápasů na soustředění v Portugalsku skóre 0:6, nyní si ale před soubojem s Alkmaarem zvedl náladu. Šural se prosadil v 66. minutě, kdy střelou z otočky propálil brankáře Rakovana. Slavia prohrála s Libercem stejným poměrem už v lednu v Tipsport lize, z posledních čtyř přípravných duelů uhrála jednu remízu a tři porážky.

Nejtěsnějším poměrem 1:0 zvítězila také Jihlava nad posledním týmem druholigové tabulky Vltavínem. O výhře Vysočiny rozhodl už v šesté minutě chytrým obloučkem bosenský útočník Haris Harba. Domácí mohli zvýšit, ale Vaculík neproměnil penaltu a hosty poté dvakrát zachránila branková konstrukce.

Ligový nováček ze Znojma sice v Sedleci s třetiligovou Břeclaví brzy prohrával, ale ještě do poločasu třemi góly otočil skóre. Dvakrát se trefila zimní posila Anes Haurdič z Bosny a Hercegoviny.

Slovácko dnes jako jediné nedokázalo porazit soupeře z nižší soutěže. S Českými Budějovicemi muselo dotahovat poločasové manko 0:1, remízu zajistil v 53. minutě Libor Došek. Hosté mohli v Uherském Hradišti velmi nečekaně zvítězit, kdyby nezahodili penaltu. S chutí si naopak zastřílela Olomouc proti třetiligové Třebíči. Dva góly zaznamenal Javůrek a Sigma zvítězila vysoko 5:1. Hanáci dali v posledních čtyřech utkáních přípravy čtrnáct branek.

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Žižkov 3:0 (2:0)Branky: 23. a 32. Bartek, 77. Hora.Sestava Bohemians: Berkovec - Pauschek (46. Kalina), Brabec (63. Krch), Šmíd, Vaitkunas - Jindřišek (63. Nerad), Rada (85. Růžička) - Hora, Kuklys (63. Jeremenko), Bartek - Lietava (63. Klavík). Trenér: Weber.

1. FK Příbram - SK Roudnice nad Labem 1:0 (1:0)
Branka: 27. Volešák.
Sestava Příbrami: Hruška - Jugas, Hájovský (46. Kvída), Mišůn, Pleško (79. Divíšek) - T. Pilík (55. Mareš), Volešák (55. Švancara), Krbeček (70. Danoski), Mašán (46. Tarczal), Zeman (55. Šlapák) - Slepička (46. Řezníček). Trenér: Čuhel.

Vysočina Jihlava - Loko Vltavín 1:0 (1:0)
Branka: 6. Harba.
Sestava Jihlavy: Blažek (46. Hanuš) - Mikula (46. Kosak), Šourek (46. Tlustý), Krejčí, Marek - Kukol (80. J. Kučera), Jánoš, Koloušek (46. T. Kučera), Jungr (46. Marcin), Vaculík (74. Josl) - Harba (46. Mešanovič). Trenér: Rada.

1. SC Znojmo - MSK Břeclav 4:2 (3:1)
Branky: 33. a 55. z pen. Haurdič, 16. Odehnal, 20. Buchta - 11. a 59. Sasín.
Sestava Znojma: Hrubý - Helísek (60. Cihlář), Jonov (60. Hnaníček), Odehnal, Mudra - Lacko (60. Liener), Buchta - Reljič (46. Diarrassouba), Haurdič (60. Gál-Andrezly), Crnkič - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Slovan Liberec - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Branka: 66. Šural.
Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Rajnoch, Fleišman - Šural (90. Ndiaye), Rybalka (65. Jarolím), Pavelka (81. Obročník), Sackey, Frýdek (78. Kolár) - Budnik (65. Douglas). Trenér: Šilhavý.
Slavia: Rakovan - Nitranský, Škoda, Neves, Zmrhal - Lička (88. Koreš), Gecov - Prošek (61. Boudjemaa), Piták, Juhar (46. Vošahlík) - Necid. Trenér: Koubek.

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)
Branky: 53. Došek - 29. Herzán.
Sestava Slovácka: Heča - Kuncl (69. Daníček), Rada (69. Mezlík), Košút, Šimko - Diviš (69. Prajza), Šumulikoski (69. Bartoš), Petr (69. Valenta), Havlík (69. Trávník), Kerbr (69. Reinberk) - Došek (69. Holek). Trenér: Habanec.

Sigma Olomouc - HFK Třebíč 5:1 (2:0)
Branky: 20. a 60. Javůrek, 45. Rolinc, 48. Zahradníček, 57. Pospíšil - 72. Svoboda.
Sestava Olomouce: Zlámal - Varadi, Šindelář, Svozil, Škerle (84. Falta) - Zahradníček (77. Houska), Pospíšil, Fall, Javůrek - Plšek (77. Navrátil), Rolinc (62. Chorý). Trenér: Psotka.