úterý 25. července 2017 Jakub
Serie A

Juventus v desíti vydřel remízu, AS Řím ztrácí již jen šest bodů

aktualizováno 26. 1. 2014 22:53

Verona (Itálie) – Dvanáctizápasová vítězná série Juventusu v lize je u konce. Úřadujícího mistra obralo o body Lazio, které s ním na domácím hřišti remizovalo 1:1. Zaváhání Turínských využil druhý AS Řím, který zvítězil 3:1 na stadionu Hellasu Verona a přiblížil se na šest bodů. Na stejný rozdíl se odpoutal od třetí Neapole, která pouze remizovala s Chievem 1:1.

Lazio - Juventus

Šlágr kola mezi Laziem a Juventusem poznamenala 24. minuta, kdy brankář "Staré dámy" Gianluigi Buffon stáhl domácího útočníka Miroslava Kloseho a byl vyloučen - z nařízené penalty pak otevřel skóre záložník Antonio Candreva.

Po hodině hry se postaral o vyrovnání turínský útočník Fernando Llorente, který poslal hlavou do sítě centr Stephana Lichtsteinera, ale víc šancí rozhodnout mělo Lazio. Nejblíže gólu byli útočníci Klose a Keita Baldé, ale náhradního brankáře Juventusu Marca Storariho pokaždé zachránila branková konstrukce.

Hráči AS se dostali na hřišti nováčka do vedení v nastavení první půle, kdy akci Gervinha zužitkoval Adem Ljajič. Jenže hned čtyři minuty po změně stran vyrovnal umístěnou střelou z hranice pokutového území islandský záložník Emil Hallfredsson.

Římanům nicméně zajistil tři body další akcí Gervinho, který si po rohovém kopu kličkou posunul míč doprostřed hřiště a poslal jej k tyči. V závěru zvýšil z penalty Francesco Totti. AS si v součtu se zápasy Italského poháru připsal pátou výhru za sebou.

Neapol inkasovala z ojedinělé soupeřovy akce v osmnácté minutě, kdy se trefil Gennaro Sardo. V největších šancích na vyrovnání Gonzalo Higuaín minul odkrytou branku, Marek Hamšík přestřelil a Dries Mertens zamířil jen do tyče. Nakonec se však favorit vyrovnání přece jen dočkal - v závěru protlačil se štěstím míč do sítě obránce Raúl Albiol.

AC Milán otočil zápas s Cagliari v poslední desetiminutovce

AC Milán po odvolání Massimiliana Allegriho začal pod novým trenérem Clarencem Seedorfem výhrou nad Hellasem Verona 1:0, ve středu ale vypadl z domácího poháru s Udine (1:2) a proti Cagliari se zdálo, že se bude dál trápit. Jeho sardinský soupeř totiž ve 28. minutě využil chyby brankáře Marca Amelii, jehož výkop zachytil Mauricio Pinilla a poslal míč za obranu skórujícímu Marcu Sauovi. Cagliari pak pečlivě bránilo, až v 87. minutě potrestal ruku Matíase Cabrery z přímého kopu Mario Balotelli a tři body vzápětí AC zajistil Giampaolo Pazzini.

Alberto Aquilani z Fiorentiny (vlevo) vstřelil hattrick v utkání s FC Janov

Gólu se naopak nedočkal Inter, který proti Catanii dosáhl pouze na bezbrankovou remízu. Jen na lavičce strávil celé utkání záložník soupeře Jaroslav Plašil, jehož týmu se i přes zisk bodu vzdálila předposlední příčka, protože Livorno si poradilo 3:1 se Sassuolem. Parma zdolala Udine 1:0 a díky čtvrté výhře za sebou se na sedmém místě přiblížila na jediný bod pohárovým příčkám.

Fiorentině doma k vítězství nad Janovem nestačil ani hattrick Alberta Aquilaniho. Italský záložník napřed dvakrát srovnal náskok soupeře a poté dostal "Violu" do vedení 3:2, na konečných 3:3 ale vyrovnal Sebastian De Maio třináct minut před koncem. Fiorentina nezužitkovala sobotní remízu třetí Neapole, na kterou na čtvrtém místě ztrácí tři body.

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Neapol - Chievo 1:1 (88. Albiol - 18. Sardo), Lazio Řím - Juventus Turín 1:1 (27. Candreva z pen. - 60. Llorente), Hellas Verona - AS Řím 1:3 (49. Hallfredsson - 45.+1 Ljajič, 60. Gervinho, 82. Totti z pen.), Cagliari - AC Milán 1:2 (28. Sau - 87. Balotelli, 89.
Pazzini), FC Turín - Bergamo 1:0 (59. Cerci z pen.), Inter Milán - Catania 0:0, Livorno - Sassuolo 3:1 (4. Greco, 11. Paulinho, 26. Benassi - 28. Berardi z pen.), Parma - Udine 1:0 (35. Amauri), Sampdoria Janov - Boloňa 1:1 (61. Gabbiadini - 90. Diamanti z pen.), Fiorentina - FC Janov 3:3 (32. z pen., 42. a 57. Aquilani - 27. Gilardino z pen., 34. Antonini, 77. De Maio).