neděle 17. prosince 2017 Daniel

Sunderland po penaltovém dramatu přešel přes United do finále poháru

Manchester - Hráči Sunderlandu si zahrají finále anglického Ligového poháru. O jejich postupu rozhodlo střetnutí s Manchesterem United, které došlo k rozřešení až v penaltovém rozstřelu - Sunderland ho vyhrál 2:1 a čeká ho utkání ve Wembley s Manchesterem City. Ondřej Čelůstka se v utkání na straně Sunderlandu neobjevil.

Hráči Sunderlandu slaví postup do finále

Pro Manchester United je dnešní neúspěch další ranou. Tým kouče Davida Moyese, jenž před sezonou nahradil legendárního Alexe Fergusona, už vypadl i z Anglického poháru a v lize je až sedmý. Zato Sunderland byl po postupu do finále v sedmém nebi - v lize je sice předposlední a bojuje o udržení, v Ligovém poháru však naváže na dosud jedinou finálovou účast z roku 1985, kdy podlehl Norwichi.

Sunderland vyhrál první semifinálový zápas s Manchesterem United 2:1, ale v odvetě byl po 90 minutách stav 1:0 pro domácí a prodlužovalo se. Hosty přiblížil postupu ve 119. minutě Phil Bardsley po chybě brankáře Davida De Gey, ale v nastaveném čase prodloužení trefou na 2:1 ještě vykřesal pro Manchester naději Javier Hernández.

Rozstřel byl festivalem neproměněných penalt, uspěli v něm jen tři exekutoři a Sunderland vyhrál 2:1.

Semifinále anglického Ligového poháru ve fotbale - odvetný zápas:

Manchester United - Sunderland 2:1 po prodl. (37. Evans, 120.+1 Hernández - 119. Bardsley), 1:2 na penalty, první zápas 1:2, postoupil Sunderland.