čtvrtek 27. července 2017 Věroslav
PREMIER LEAGUE

Chelsea ve šlágru zdolala Liverpool, v čele zůstává Arsenal

aktualizováno 29. 12. 2013 19:14

Londýn – Pouze jeden den vydržel v čele anglické ligy Manchester City. Na prvním místě ho opět vystřídal Arsenal, který doslova vydřel výhru 1:0 na hřišti Newcastlu. Londýňané mají před Citizens, kteří stejným poměrem doma porazili Crystal Palace, náskok jednoho bodu. Ještě o bod víc ztrácí Chelsea, která v hitu 19. kola porazila Liverpool 2:1.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu ze šlágru 19. kola Premier League, v něž se střetnou dva týmy ze špičky tabulky, Chelsea a Liverpool.

--:--

Sestavy:

Chelsea: Čech – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Willian, Luiz, Oscar, Lampard, Hazard – Eto´o.

Náhradníci: Schwarzer – Cole, Essien, Mikel, Schürrle, Torres, Mata.

Liverpool: Mignolet – Johnson, Škrtel, Agger (C), Sakho – Allen, Leiva, Henderson – Sterling, Suárez, Coutinho.

Náhradníci: Jones – Cissokho, Touré, Smith, Alberto, Aspas.

--:--

Oba celky již nastupují na hrací plochu.

--:--

Utkání bude řídit jako hlavní sudí Howard Webb.

1.

Zápas začal.

1.

Terry dlouhým nákopem našel Eto´a, ale ten míč špatně zpracoval.

2.

Eto´o tvrdě sestřelil na vlastní polovině Hendersona. Standartní situace pro domácí.

3.

Hendersn se jen těžko zvedá. Hra je prozatím prerušena.

4.

Slovenský stoper Martin Škrtel posílá Liverpool do vedení. Coutinho zacentroval do vápna, k míči se dostal Suárez, ale jeho hlavičku zblokoval Terry. Avšak balón se dostal k Škrtelovi a ten již neměl problém míč zakončit do odkryté branky.

5.

Vzápětí mohlo být srovnáno. Hazardovu razatní střelu však dobře vyrazil Mignolet.

6.

Sterling se protáhl po pravém křídle a hledal před brankou Suáreze. Našel ale pouze Ivanoviče, který hlavou vrátil míč Čechovi.

7.

Eto´o zkoušel projít do vápna, Škrtel skluzem dobře zasáhl.

8.

Lampard centroval míč do vápna, k němu se dostal Cahill, jeho hlavička však branku hostů neohrozila.

10.

Kombinaci Liverpoolu ukončil na polovině faulem Willian.

11.

Hazard se snažil projít ve vápně mezi dvěma hráči a padá. Webb ukazuje, že se bude pokračovat ve hře.

12.

Lampard se dostal za vápnem k míči a vyslal střelu přesně pod břevno. Mignolet však výborně zasáhl a vyrazil ji na roh.

14.

Rozehrávku Luize příliš agresivně napadal Henderson. Standartka pro Chelsea.

14.

Další rychlá akce domácích. Willian snažil na hranici vápna přihrál Hazardovi, který mu vtipně chtěl míč poslat zpět, ale obrana Liverpoolu včas zasáhla.

15.

Hraje se zatím velice pohledné utkání. Je vidět, že rychlá branka tempu zápasu pomohla.

16.

Akci Chelsea zastavil na levé straně faulem Agger.

1 2 3 4 5 6 »

Šlágr mezi Chelsea a Liverpoolem zahájili lépe hosté a již ve čtvrté minutě se ujali vedení. Po standardní situaci se odrazil se štěstím míč ke Škrtelovi a slovenský stoper neměl problém doklepnout míč do odkryté branky Petra Čecha. Ten tak přišel o možnost připsat si 208. nulu v dresu Blues, čímž by vyrovnal klubový rekord.

Domácí však inkasovaná branka nakopla a v sedmnácté minutě ranou přesně do šibenice srovnal Hazard. Chelsea tlačila i nadále a po půl hodině výsledek otočila. Oscar přihrál před branku a Eto'o skluzem prostřelil Mignoleta. Liverpool sice v druhé půli zlepšil vlastní výkon, ale kromě břevna Sakha si větší příležitost již nevytvořil.

Zápas mezi Newcastlem a Arsenalem byl od prvních minut velice vyrovnaný a blíže brance byli v závěru poločasu domácí, avšak Cabayeho dalekonosnou ránu vyrazil výborným zákrokem Szczesny a z následného rohu zachránil Gunners na brankové čáře Wilshere. Londýnský celek si první velkou šanci připravil až v pětašedesáté minutě a hned z toho byla branka. Walcott poslal trestný kop do vápna, kde ho lízl hlavou Giroud a Krul již nedokázal zasáhnout.

V závěrečných minutách se sice za vyrovnáním hnal Newcastle, ale branku již vstřelit nedokázal. V dresu vítězného týmu odehrál celý zápas i český reprezentant Tomáš Rosický.

City vyhráli doma i podesáté, o třech bodech rozhodl Džeko

Stejným výsledkem skončil i duel mezi Manchesterem City a Crystyl Palace. Favorizovaní domácí byli od prvních minut lepším celkem. Velice aktivně hrál zejména španělský špílmachr David Silva a Brazilec Fernandinho. Manchester si vytvořil několik výborných šancí, ale ani jednu nedokázal proměnit, a to buď vinou nepřesné koncovky nebo dobrého zákroku brankáře Speroniho.

Domácí se vytoužené branky dočkali až v šestašedesáté minutě, kdy se po zpětné přihrávce Navase trefil Džeko, jenž si připsal padesátou branku v dresu Manchesteru. Crystal Palace mohl vzápětí srovnat, ale Puncheonovu ránu perfektně vyrazil Hart. Domácí si poté již výsledek pohlídali, vyhráli počtvrté v řadě a posunuli se minimálně do neděle, kdy hraje Arsenal s Newcastlem, do čela tabulky.

Počtvrté za sebou uspěl také druhý manchesterský tým United, jenž díky brance střídajícího Dannyho Welbecka z 57. minuty vyhrál 1:0 v Norwichi. Úřadující mistři stejně jako City nastoupili kvůli nahuštěnému vánočnímu programu s několika náhradníky a postrádali například hvězdné duo Robin van Persie, Wayne Rooney.

Poslední půlhodinu utkání proti Swansea si za Aston Villu zahrál český reprezentant Libor Kozák, ale do statistik se při výsledku 1:1 nezapsal. Další Čech Matěj Vydra proseděl dramatické utkání s West Hamem (3:3) na lavičce West Bromwiche.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:

West Ham United - West Bromwich 3:3 (4. J. Cole, 65. Maiga, 67. Nolan - 40. a 45.+1 Anelka, 69. Berahino), Aston Villa - Swansea 1:1 (7. Agbonlahor - 36. Lamah), Hull - Fulham 6:0 (60. a 84. Koren, 49. Elmohamady, 63. Boyd, 67. Huddlestone, 74. Fryatt), Manchester City - Crystal Palace 1:0 (66. Džeko), Norwich - Manchester United 0:1 (57. Welbeck), Cardiff - Sunderland 2:2 (6. Mutch, 58. Campbell - 83. Fletcher, 90.+5 Colback), Everton - Southampton 2:1 (9. Coleman, 74. Lukaku - 71. Ramírez), Newcastle - Arsenal 0:1 (65. Giroud), Chelsea - Liverpool 2:1 (17. Hazard, 34. Eto'o - 4. Škrtel), Tottenham - Stoke 3:0 (37. Soldado z pen., 65. Dembélé, 59. Lennon).