čtvrtek 14. prosince 2017 Lýdie
PREMIER LEAGUE

Bitva o Londýn vítěze neměla, Arsenal remizoval s Chelsea

aktualizováno 23. 12. 2013 23:00

Liverpool –  Fotbalisté Arsenalu s Tomášem Rosickým v základní sestavě remizovali doma s Chelsea a Petrem Čechem v brance 0:0 a klesli na druhé místo za Liverpool. Poprvé v Premier League se trefil Matěj Vydra a zajistil remízu West Bromwiche s Hullem 1:1. Gól si připsal i Libor Kozák. Jeho branka však body nepřinesla a jeho Aston Villa prohrála na hřišti Stoke 1:2. Liverpool hlavně díky dalším dvěma brankám Luise Suáreze zdolal Cardiff 3:1. Dařilo se oběma týmům z Manchesteru. Tottenham v prvním utkání po odchodu trenéra Villase-Boase porazil Sunderland, vyhrály i týmy United a City.

Tomáš Rosický si ve vzduchu zpracovává míč před dotírajícími hráči Chelsea

Svěřenci Josého Mourinha ztrácejí ze čtvrté pozice na čelo dva body. Za "Kanonýry" odehrál celé londýnské derby kapitán české reprezentace Rosický, v brance "Bluesmanů" nechyběl Petr Čech. I jejich minulá konfrontace z loňského dubna skončila bezbrankovým výsledkem.

Chelsea se svým městským rivalem neprohrála v pátém soutěžním střetnutí v řadě. Kouč Arsenalu Arséne Wenger ani v desátém měření sil nedokázal porazit Mourinhovo mužstvo. Největší šanci utkání měli na stadionu Emirates hosté, když Lampard ve 32. minutě z voleje napálil břevno. "Blues" byli střelecky aktivnější, ale se všemi jejich pokusy si poradil gólman Arsenalu Szczesny. Domácí naopak Čecha příliš nezaměstnali, nenapravili poslední venkovní porážku 3:6 od Manchesteru City a potřetí po sobě v Premier League nevyhráli.

Kozák a Vydra se zapsali mezi střelce

Vydra naskočil vinou zranění i velké konkurence teprve k sedmému zápasu v sezoně. Na hřiště proti Hullu se dostal dvacet minut před koncem a v sedmaosmdesáté minutě zajistil West Bromwichi bod. Český reprezentační útočník se ve vápně dostal k míči po pěkné kombinaci a ranou k tyči prostřelil McGregora.

"Mám z Matěje radost. Tvrdě na sobě pracuje a možná už jsou tu náznaky toho, co předváděl ve druhé lize," uvedl dočasný kouč West Bromwiche Keith Downing s odkazem na minulou sezonu, kdy dal Vydra za Watford 22 gólů.

Podobný kousek se povedl i Kozákovi, který srovnal v zápase se Stoke rovněž na 1:1 po obrovské hrubici Pieterse, jenž špatně zahrál malou domů a vytáhlý útočník již neměl problém skórovat. Domácí si však vedení vzali vzápětí zpátky. Rozhodující branku vstřelil Crouch. Pro Kozáka to byla čtvrtá trefa v tomto ligovém ročníku.

Suárez přepisoval historické tabulky a pomohl Reds do čela

Skvělou formu z posledních týdnů potvrdil Liverpool, jenž doma zdolal nováčka z Cardiffu. Reds se do svého soupeře pustili již od úvodních minut a velšský celek zatlačil, ale byli to právě hosté, kteří mohli jít do vedení. Noonovi střelu však výborně vytěsnil Mignolet. V pětadvacáté minutě se tak do vedení podle očekávání dostal favorit. Suárez se prohnal kolem dvou hráčů, míč se po přihrávce Hendersona posléze opět vrátil k liverpoolskému kapitánovi a ten se nemýlil.

O deset minut později to mohlo být již 2:0 poté, co si domácí vytvořili tři obrovské šance. Škrťelova hlavička ale zamířila nad a střelu Suáreze a samostatný nájezd Sterlinga vychytal Marshall. Reds se do poločasu však ještě dočkali, a to hned dvakrát. Nejprve se po rychlém brejku trefil po přihrávce Suáreze před prázdnou branku Sterling a v samotném závěru po přiťuknutí patičkou od Hendersona nádhernou střelou k tyči podruhé v zápase skóroval uruguayský ostrostřelec Suárez.

Slavící hráči Liverpoolu

Liverpool začal i druhý poločas velice aktivně, jenže Cardiff dokázal snížit. V osmapadesáté minutě hlavičkoval po standardní situaci osamocený Mutch a nedal Mignoletovi šanci. Hosty vstřelená branka nabudila, ale Reds si již vítězství 3:1 pohlídali a v čele mají jednobodový náskok na Manchester City a Arsenal, jenž má však duel s Chelsea k dobru.

Suárez díky dvěma vstřeleným brankám přepsal dva rekordy. Stal se prvním hráčem v Premier League, který se trefil minimálně dvakrát již ve čtvrtém utkání v řadě a jenž v jednom kalendářním měsíci dokázal vstřelit deset gólů. Celkově jich má v lize devatenáct a suverénně vládne tabulce střelců.

City zvládli přestřelku s Fulhamem, United zdolali WHU

Na druhé místo se posunul Manchester City po výhře nad Fulhamem 4:2. "Citizens" ztratili na hřišti londýnského týmu nadějné vedení o dvě branky, když se v 69. minutě trefil do vlastní sítě kapitán Vincent Kompany, hosté přesto nakonec slavili výhru. Tři body jim zachránily v závěrečné čtvrthodině góly Jesúse Navase a Jamese Milnera.

Slavící Adnan Januzaj

Manchester United navázal na výhru s Aston Villou a West Ham zdolal 3:1. Rudí ďáblové byli po celé utkání lepším týmem a již ve druhé minutě mohli jít do vedení, ale proti Cleverleyho střele vytáhl na čáře fantastický zákrok San Miguel. Domácí se branky dočkali po šestadvaceti minutách, kdy po pěkné kombinaci s Rooneym trefil Welbeck. Deset minut nato zvýšil velký talent Januzaj, jenž si ve vápně šikovně položil Collinse a zamířil přesně.

Třetí gól Manchesteru přidal čtvrt hodiny před koncem nádhernou bombou do šibenice střídající Young a na konečných 3:1 korigoval po chybně zahraném ofsajd systému Carlton Cole.

Vítězství Tottenhamu zařídil "odhozený" Adebayor

První zápas bez trenéra Villase-Boase zvládli fotbalisté Tottenhamu, kteří vyhráli na hřišti Southamptonu 2:3, a částečně tak napravili výprask 0:5 z posledního kola od Liverpoolu.

Spurs, v jejichž sestavě udělal dočasný trenér Tim Sherwood hned šest změn, sice prohrávali po trefě Lallany. Do poločasu ale dokázal vyrovnat Adebayor, jenž se vrátil do týmu z rezervy, a po přestávce se Londýňané dostali do vedení po vlastní brance Hooiveda. Lambert po hodině srovnal, ale za čtyři minuty rozhodl druhou brankou v zápase Adebayor.

Everton přetlačil tým Swansea těsně 2:1

Swansea zatím nevyhrála ani jeden ze sedmnácti duelů proti Evertonu v lize i pohárech a nepříznivou sérii protáhla i dnes doma. Na gól Seamuse Colemana sice rychle odpověděla díky vlastní trefě Bryana Ovieda v 70. minutě, hostům z Liverpoolu ale čtvrtou výhru z posledních pěti utkání zařídil pět minut před koncem z přímého kopu Ross Barkley.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Liverpool - Cardiff 3:1 (25. a 45. Suárez, 42. Sterling - 58. Mutch), Liverpool - Cardiff 3:1 (25. a 45. Suárez, 42. Sterling - 58. Mutch), Crystal Palace - Newcastle 0:3 (25. Cabaye, 39. vlastní Delaney, 86. Ben Arfa z pen.), Fulham - Manchester City 2:4 (50. Richardson, 69. vlastní Kompany - 23. Touré, 43. Kompany, 78. Navas, 83. Milner), Manchester United - West Ham United 3:1 (26. Welbeck, 36. Januzaj, 72. Young - 81. Cole), Stoke - Aston Villa 2:1 (50. Adam, 70. Crouch - 66. Kozák), Sunderland - Norwich 0:0, West Bromwich - Hull 1:1 (87. Vydra - 28. Livermore), Southampton - Tottenham 2:3 (13. Lallana, 60. Lambert - 25. a 64. Adebayor, 54. vlastní Hooiveld), Swansea - Everton 1:2 (70. vlastní Oviedo - 56. Coleman, 84. Barkley), Arsenal - Chelsea 0:0.