pondělí 22. května 2017 Emil
Liga mistrů

AC udrželo s Ajaxem bezbrankovou remízu i po 70 minutách v deseti

aktualizováno 11. 12. 2013 23:22

Milán - San Siro sledovalo přímý souboj o postup ze základní skupiny. Ačkoliv AC hrálo od 22. minuty v deseti poté, co se na Poulsenovi nechal vyloučit Montolivo, příliš hostům nedovolilo. Ajax potřeboval nutně vyhrát, avšak důkladná obrana domácích na jedné a střelecká nemohoucnost na druhé straně zapříčinila po 90 minutách jen bezbrankový stav. AC tak postupuje dále, na Ajax zbývá Evropská liga. Vypjatou atmosféru utkání provázely předzápasové potyčky mezi oběma fanouškovskými tábory, při kterých byli pobodáni tři fanoušci hostů. Utkání jsme sledovali v podrobném textovém on-line přenosu.

--:--

Hezký večer u on-line přenosu z utkání AC Milán - Ajax Amsterdam.

--:--

AC Milán: Abbiatti - De Sciglio, Bonera, Zapata, Constant - Montolivo, De Jong, Muntari - Kaka, El Shaarawy - Balotelli.

--:--

Ajax Amsterdam: Cillessen - Van Rhijn, Moisander, Denswil, Blind - Klaassen, Poulsen, Serero - Schone, Krkič, Fischer.

--:--

Obě jedenáctky jsou už na trávníku a čeká se jen na hvizd rozhodčího.

1.

Rozhodčí Howard Webb zahájil utkání, Ajax Amsterdam rozehrává.

2.

Hosté si drží míč a snaží se rozhýbat milánskou střední řadu.

3.

Balotelliho zboural obránce hostů a Montolivo tak rozehrává standardku.

4.

Cillessen si však s centrovaným míčem hravě poradil.

5.

Faul na Montoliva, kterého jeden ze stoperů zatáhl za dres. Další přímý kop domácích rozehrál Balotelli, míč však šel jen do středu brány a Cillessen v poklidu míč schoval do náruče.

6.

Viktor Fischer pálil ze tří metrů na Abbiattiho, obránce však v posledním okamžiku skočil do střely.

7.

Tyč po Poulsenově hlavičce. Abbiatti byl bezmocný, avšak zachránila ho branková konstrukce - konkrétně pravá tyčka.

8.

Přímý kop tentokrát pro Ajax - Schöne dostal míč k Poulsenovi, který byl nyní ne tak pohotový jako před pár minutami.

9.

Ajax zatím utkání zvládá a eliminuje ofenzivní hvězdy soupeře.

10.

Blind rozehrává akci na levé straně, záloha Ajaxu však přistupuje pohotově. Klaassen posléze vybojoval jen autové vhazování.

11.

Krkič pálil levačkou z nějakých 25 metrů, ovšem vysoko nad.

12.

Muntari málem překvapil hostující obranu, k přímé střele na brankáře se však nedostal. Míč drží Milánští.

13.

El Shaarawyho v posledním okamžiku zakřižoval stoper Moisander.

14.

Zapata zabrzdil útočné eskapády AC faulem na Fischera.

15.

Střed zálohy hostů dobře vyřešil situaci a kolektivní snahou odzbrojil El Shaarawyho.

17.

Poziční bitvu ve středu pole zatím zvládá lépe Ajax, jehož hráči jsou technicky zdatnější.

1 2 3 4 5 »

Stěžejní postavou první půle byl Christian Poulsen, který nejprve hlavičkoval do tyče a posléze po zákroku na něj dostal červenou Ricardo Montolivo. Jeho šlapák mířený na kotník Poulsena si pravděpodobně vyloučení zasloužil, odlišného názoru nicméně byli fanoušci domácích, kteří ho po celých prvních 45 doprovázeli na každém kroku ohlušujícím pískotem.

Ajax se snažil tvořit hru, měl však problémy dostat se přes pozornou a nepříjemnou obranu AC. Hodně vidět byli Klaassen s Krkičem, avšak ke gólovému efektu, či snad jen výraznější šanci jejich snažení nevedlo.

Sestřih utkání AC Milán - Ajax Amsterdam

Do druhé půle už trenér Ajaxu De Boer obětoval Poulsena za ofenzivnějšího hráče a doufal, že jeho tah povede k výraznějším šancím. Opak byl však pravdou - AC se drželo a vůbec mu nevadilo, že se samo prakticky do šestnáctky Ajaxu nedostávalo. Vidět byl Mario Balotelli, který se málem po dvou zbytečných avantýrách nechal vyloučit, avšak i díky jeho taktickému zdržování v závěru AC uhájilo remízu. Po výsledku 0:0 si zahraje Ligu mistrů i na jaře.

AC Milán - Ajax Amsterodam 0:0

Rozhodčí: Webb (Angl.). ČK: 22. Montolivo (Milán).

Zdroj: ČT sport