pátek 20. října 2017 Vendelín

Sparta úvodní utkání s týmem Panathinaikos Atény v 3. předkole Ligy mistrů prohrála 1:2

aktualizováno 13. 8. 2008 23:15

Praha - Sparťanští fotbalisté si přivřeli postupovou bránu do Ligy mistrů. S favorizovaným Panathinaikosem Atény dnes doma prohráli 1:2 a jejich naděje před odvetou pod Akropolí, která se bude hrát 26. srpna, nejsou příliš velké. Do další fáze soutěže by českého vicemistra dostala pouze dvoubranková výhra, případně jednobrankové vítězství 3:2 a vyšší.

Fotbalisté Sparty

Souboj na Letné ovládla v úvodu podle očekávání nervozita, diváky zaujalo jen několik nepřesných výroků pomezních sudí. Hosté přijeli s jasně defenzivními plány a před brankáře Kozáčika se téměř nedostávali. Větší snaha pozměnit výsledek byla na straně Sparty, která se s přibývajícími minutami stále více dostávala na dostřel brankáře Galinoviče.

Dva nepřesné pokusy Kladrubského na konci prvních dvaceti minut jen předznamenaly rušné dění v těch dalších. Vzápětí se dvakrát individuálními průniky předvedl Berger, ale spoluhráči na jeho výpady ještě nebyli připraveni. Pak ale přišla 24. minuta, Karagunis poslal do šestnáctky napohled nijak nebezpečný centr, jenže komunikace mezi Kozáčikem a Kučerou selhala a dezorientovaný stoper poslal míč do vlastní sítě.

Sparťané však dokázali rychle svou chybu napravit. Po šesti minutách se Slepičkovi podařilo v tvrdém souboji zbavit dvou stoperů, přihrávkou našel Kuliče a ten technickou střelou ke vzdálenější tyči dal Spartě znovu naději.

Druhý poločas začali domácí sebevědomě a už záhy po obrátce se řítil Kulič po levé straně do další šance, ale jeho rána tentokrát branku minula. Dění na trávníku však jeho akce hodně pomohla: začal se hrát hodně otevřený fotbal, v němž vynikly ofenzivní přednosti hostů, kterých bylo najednou plné hřiště; často se dostávali k domácí šestnáctce a brzy prokázali svou efektivitu. V 59. minutě sice ještě Kozáčik skvěle vyrazil Vyntrovu ránu, jenže následoval roh, po němž se dokázal Simao důrazně dostat k zakončení přes Řepku a jeho střela z voleje zapadla do branky.

To byla pro sparťany tvrdá rána, ale svůj boj nevzdávali. Stále se hnali na zteč, ale jejich snahu zpomalovaly taktické prvky soupeře v podobě simulování, tvrdých zákroků a neustálých diskusí s ruskými rozhodčími. Šancí proto na obou stranách výrazně ubylo a zbývající část bitvy se odehrála vesměs ve středu hřiště. Ke spokojenosti vítězů a ke zklamání českých diváků, kteří přesto Spartu po zápase odměnili potleskem.

Zdroj: ČT24, ČTK