pondělí 26. června 2017 Adriana

Frankfurt zdolal v Evropské lize Bordeaux a rozšířil počet postupujících

aktualizováno 29. 11. 2013 00:38

Bordeaux – Hned devět celků rozšířilo počty jistých účastníků jarní vyřazovací části Evropské ligy. Postup si mimo jiné zajistil Frankfurt s Václavem Kadlecem, který zdolal Bordeaux 1:0, či PAOK Soluň, v jehož dresu při vítězství nad Karagandou 2:0 střídal Tomáš Necid.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z 5. kola základní skupiny L Evropské ligy, v němž na sebe narazí Bordeaux a Frankfurt.

--:--

Zatímco domácí mají v tabulce pouze 3 body a jejich šance na postup jsou již pouze teoretické, Frankfurt si může zajistit postup do jarních vyřazovacích bodů Evropské ligy. Německý celek k jistotě potřebuje vyhrát. Avšak v případě, že by v druhém utkání skupiny F zdolalo či remizovalo Maccabi Tel Aviv s Apoelem, mohla by mu stačit i remíza.

--:--

Sestavy:

Bordeaux: Carrasso - Faubert, Henrique, Planus, Poundje - Saivet, Sane, Maurice - Belay - Rolan, Traore - Diabate

Frankfurt: Trapp - Jung, Zambrano, Kempf, Oczipka - Rode, Schwegler - Kadlec, Barnetta, Flum - Joselu

1.

Zápas začal.

1.

Frankfurt zkoušel projít po levém křídle. Oczipka zacentroval do vápna a k míči se dostával Kadlec, ale včas zasáhl bránící Planus.

2.

První útočná akce i na straně domácích. Diabateho střela však byla zblokována.

3.

Kadlec zkoušel dlouhý míč za obranu, ale jeho pas byl nepřesný.

4.

Barnettu sestřelil na polovině hřiště Traoré.

4.

Jung centroval z pravého křídla do vápna, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel a míč končí v zámezí.

5.

Traoré si šikovně zasekl míč a byl faulován u levé postraní čáry přibližně třicet metrů od branky hostů.

5.

Centr našel Diabateho, ale ten hlavičkoval tísněný vedle.

6.

Kadlec našel ve vápně centrem Roda, ale jeho hlavička byla nepřesná.

7.

Frankfurt se dostával do vápna, ale Kadlec fauloval.

8.

Lepším a aktivnějším celkem jsou prozatím hosté, kteří drží míč po většinu času na svých kopačkách. Bordeaux se snaží přecházet především do rychlých protiútoků.

9.

Saivet pronikal do pokutového území, ale tísněný neudržel rovnováhu a padl k zemi. Rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

11.

Domácí kombinovali před vápnem Frankfurtu, ale nedokázali projít přes dobře bránící blok a Saivet ve finále fauloval.

12.

Kadlec sváděl rychlostní souboj na pravém křídle s Poundjem, ale k míči se nedostal a následně fauloval.

13.

Rolan zkoušel najít přihrávkou na pravé křídlo jednoho ze svých spoluhráčů, ale jeho pas byl nepřesný.

14.

A další ze série nepřesností na obou stranách. Pas Traorého nikoho nenašel.

15.

Joselu se mohl dostat do zajímavé příležitosti po centru Fluma, kdy se tváří tvář jedinému stoperovi, ale míč si špatně zpracoval.

1 2 3 4 5 6 »

Dalšími týmy, které si v tomto kole zajistily postup, jsou, Lazio, Trabzonspor, Lyon, Betis Sevilla, Machačkala, Genk a Alkmaar.

Frankfurt výhrou 1:0 v Bordeaux napravil poslední porážku 2:4 na půdě Maccabi Tel Aviv a v soutěži počtvrté vyhrál. V základní sestavě Eintrachtu se gólově neprosadil Kadlec, krátce po jeho vystřídání v 83. minutě ale rozhodl utkání náhradník Lanig.

PAOK potřeboval na hřišti Šachťoru Karaganda uhrát minimálně remízu, ale v Astaně nakonec dvěma góly z druhého poločasu zvítězil. V 54. minutě otevřel skóre vlastní brankou obránce Karagandy Džidič, ve druhé minutě nastavení pojistil náskok hostů bek Kitsiu. Až poté přišel na hřiště v rámci taktického střídání Necid.

Další český forvard Zdeněk Ondrášek musel v dresu Tromsö strpět čtvrtou prohru v EL. Norský tým doma podlehl 0:2 Tottenhamu, který naopak naplno bodoval i v pátém utkání ve skupině K. Branky vstřelili v druhé půle Čauševič do vlastní sítě a Dembélé.

Postup si zajistila i Machačkala díky domácí remíze 1:1 s Šeriffem Tiraspol. Utkání, které řídil český rozhodčí Libor Kovařík, gólově otevřel v 52. minutě hostující Isa, ale za šest minut za Anži odpověděl Epureanu.

Jistou účast v jarní části EL měly už po minulém kole Dněpropetrovsk s českými reprezentanty Ondřejem Mazuchem a Janem Laštůvkou, Kazaň, Salcburk, Valencie, Tottenham, Razgrad, Esbjerg a Fiorentina.

5. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Kubaň Krasnodar - St. Gallen 4:0 (1:0)

Branky: 3. a 71. Melgarejo, 54. Ignaťjev, 90. Kaboré. Rozhodčí: Kakos (Řec.).

Swansea - Valencie 0:1 (0:1)

Branka: 20. Parejo. Rozhodčí: Banti (It.).

Skupina B:

Oděsa - Dinamo Záhřeb 2:1 (0:1)

Branky: 78. Antonov, 90.+1 Didenko - 20. Bečiraj. Rozhodčí: Zwayer (Něm.).

Ludogorec Razgrad - PSV Eindhoven 2:0 (1:0)

Branky: 38. a 79. Bezjak. Rozhodčí: Rizzoli (It.). ČK: 55. Bruma (PSV).

Skupina C:

Elfsborg - Salcburk 0:1 (0:1)

Branka: 39. Meilinger. Rozhodčí: Tohver (Est.).

Esbjerg - Standard Lutych 2:1 (1:0)

Branky: 18. a 79. Van Buren - 53. De Camargo. Rozhodčí: Balaj (Rum.).

Skupina D:

Kazaň - Maribor 1:1 (1:0)
Branka: 43. Natcho - 86. Mezga. Rozhodčí: Kružliak (SR).

Wigan - Waregem 1:2 (1:1)

Branky: 7. Barnett - 37. Hazard, 88. Malanda. Rozhodčí: Buquet (Fr.).

Skupina E:

Pacos Ferreira - Fiorentina 0:0

Rozhodčí: Šemeulevič (Izr.).

Dněpropetrovsk - Pandurii Targu Jiu 4:1 (1:0)

Branky: 12. Kalinič, 56. Zozulja, 86. Šachov, 89. Kravčenko - 70. Eric Pereira z pen. Rozhodčí: Trattu (Kypr).

Skupina F:

APOEL Nikósie - Maccabi Tel Aviv 0:0

Rozhodčí: Vad (Maď.).

Bordeaux - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:0)

Branka: 83. Lanig. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

Skupina G:

Rapid Vídeň - Thun 2:1 (1:0)

Branka: 17. Boyd, 64. Boškovič - 62. Sadik . Rozhodčí: Gil (Pol.).

Genk - Dynamo Kyjev 3:1 (3:1)

Branky: 17. Vossen z pen., 37. Kumordzi, 40. De Ceulaer - 9. Jarmolenko. Rozhodčí: Gomes (Portug.).

Skupina I:

Rijeka - Guimaraes 0:0

Rozhodčí: Jakobsson (Isl.).

Lyon - Betis Sevilla 1:0 (0:0)

Branka: 66. Gomis. Rozhodčí: Marriner (Angl.).

Skupina J:

Legia Varšava - Lazio Řím 0:2 (0:1)

Branky: 24. Perea, 57. F. Anderson. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Trabzonspor - Apollon Limassol 4:2 (2:0)

Branky: 23., 61. a 83. Olcan Adin, 25. Aydogdu - 68. Abraham, 80. Sangoy z pen. Rozhodčí: Gräfe (Něm.).

Skupina K:

Machačkala - Šeriff Tiraspol 1:1 (0:0)
Branky: 58. Epureanu - 52. Isa. Rozhodčí: Kovařík (ČR). ČK: 90.+3 Ricardinho (Šeriff).

Tromsö - Tottenham 0:2 (0:0)

Branky: 63. vlastní Čauševič, 76. Dembélé. Rozhodčí: Aranovskij (Ukr.).