TCL V Repre

Arsenal vyhrál v Dortmundu 1:0, rozhodla hlavička Ramseyho

Dortmund - Fotbalisté Asrenalu zvítězili ve 4. kole základních skupin Ligy mistrů na hřišti Dortmundu 1:0 a udrželi se v čele skupiny F o skóre před Neapolí. O vítězství "Kanonýrů" rozhodl v 62. minutě přesnou hlavičkou Aaron Ramsey. Svěřenci Arséna Wengera tak oplatili svému soupeři dva týdny starou porážku z Emirates Stadium.

Utkání Borussia Dortmund - Arsenal
zdroj: AP autor: Frank Augstein

Rosický znovu nastoupil v základní sestavě Arsenalu, kterému se ve Vestfálsku dlouho nedařilo. Hned první větší šanci hostů ale v 62. minutě hlavou proměnil ve vedoucí gól záložník Ramsey.

Borussia utrpěla vůbec první domácí ztrátu v sezoně a nevyšla jí oslava jubilejního stého utkání v Lize mistrů. "Kanonýři" se dostali s devíti body do čela skupiny F. Na druhém místě je Neapol po domácí výhře 3:2 nad Marseille, Dortmund je třetí a Olympique bez bodu poslední.

Výsledky skupiny F fotbalové Ligy mistrů:

Dortmund - Arsenal 0:1 (0:0)
Branka: 62. Ramsey. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). Diváci: 65 829.

Neapol - Marseille 3:2 (2:1)
Branky: 24. a 75. Higuaín, 22. Inler - 10. A. Ayew, 64. Thauvin. Rozhodčí: Karasev (Rus.). Diváci: 39 148.