sobota 21. října 2017 Brigita
SOUHRN 13. KOLA

Sparta ovládla šlágr s Teplicemi, Plzeň dala Jablonci šest branek

aktualizováno 4. 11. 2013 20:07

Praha – Sedm bodů. Přesně takový je po 13. kole náskok fotbalistů Sparty v čele ligové tabulky, když ve šlágru zdolali Teplice 2:0. Na druhé místo poskočila Plzeň, která ukončila dvojzápasové čekání na výhru a rozdrtila Jablonec 6:1. Překvapením skončilo utkání Liberce se Znojmem, v němž čtvrtý celek s nováčkem pouze remizoval 0:0.

Bořek Dočkal ze Sparty v souboji s teplickým Nivaldem

Sparta Praha - Teplice 2:0

Dvě branky obránců rozhodly o tom, že Sparta ve šlágru 13. kola zdolala Teplice 2:0. Letenské poslal do vedení v závěru první půle Brabec a vítězství pojistil v druhém dějství Costa. Sparta má díky výhře v čele tabulky již sedmibodový náskok na druhou Plzeň a v lize zůstává i nadále neporažena.

REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ

Viktoria Plzeň - Jablonec 6:1

Jablonec sice vedl gólem Pitáka, ale Plzeň tentokrát zvládla pokutové kopy, které v předešlých dvou kolech neproměnila. nejprve mířil přesně z penalty Horváth a vzápětí i Tecl. Oba se navíc trefili také ze hry, stejně jako Kolář a Wágner. Jablonec dohrával od 22. minuty bez vyloučeného Nováka.

Utkání  FC Viktoria Plzeň - FK Baumit Jablonec
Utkání FC Viktoria Plzeň - FK Baumit Jablonec

Slovan Liberec - Znojmo 0:0

Již tři zápasy čekají na ligovou výhru fotbalisté Liberce. Severočeši se jí nedočkali ve 13. kole, v němž překvapivě pouze remizovali doma s nováčkem ze Znojma 0:0. Slovan z posledních šesti kol vyhrál jednou a může přijít o čtvrté místo. Naopak Jihomoravané bodovali ve čtvrtém zápase po sobě.

Zbrojovka Brno - Jihlava 1:0

Fotbalisté Brna opět potvrdili, že se jim na domácím stadionu v posledních týdnech daří. Zbrojovka zdolala v souboji týmů ze spodku tabulky Jihlavu 1:0, když vítěznou branku vstřelil osmnáct minut před koncem Pašek, a připsala si třetí domácí vítězství v řadě. Naopak Jihlava venku nevyhrála poosmnácté za sebou a z posledních šesti ligových zápasů získala jediný bod.

Příbram - Slavia Praha 0:0

Příbram ve třináctém kole hrála na domácím hřišti se Slavií bez branek. Dále se tak prohloubila série pražského týmu, která na vítězství v Příbrami čeká od roku 2007. Navíc už popáté z posledních šesti duelů u Litavky nedala Slavia ani gól.

Slovácko - Dukla Praha 0:1

Fotbalisté Dukly Praha porazili ve třináctém kole Slovácko 1:0. Vítězný gól vstřelil po rychlém protiútoku v 74. minutě Jakub Mareš. Slovácko se navzdory územní převaze i domácímu prostředí v koncovce neprosadilo, v největší šanci Biolek trefil pouze tyčku. Dukla tak bodovala poosmé z posledních devíti zápasů.

Ostrava - Olomouc 1:1

Větší ztrátou je výsledek pro domácí, kteří promarnili více než hodinovou přesilovku po vyloučení Jana Javůrka. Baník vedl zásluhou Vojtěcha Engelmanna, za tři minuty vyrovnal Martin Doležal, který se v ročníku trefil už pošesté. Domácí Fantiš pak trefil jen tyč. Ostrava nedokázala porazit Hanáky už posedmé v řadě.

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav 1:1

Mohli vystřídat Liberec na čtvrtém místě, nakonec však zůstávají pátí. Fotbalisté Mladé Boleslavi nevyužili zaváhání Severočechů a v dohrávce 13. kola pouze remizovali na hřišti tápajících Bohemians 1905 1:1. Boleslavští se sice ujali vedení, když se v prvním poločase prosadil Smejkal. V druhé půli však srovnal Rada. Klokani se díky zisku bodu odlepili z posledního místa a jsou třináctí.

Zdroj: ČT sport