Buly - debata expertů

Mladíci Plzně si odvezli výprask i z Mnichova a potřetí v řadě prohráli

Mnichov – Tři zápasy, nula bodů a skóre 1:13. To je dosavadní bilance plzeňských fotbalistů do 19 let v UEFA Youth League. Viktoriáni v dalším utkání skupiny D podlehli v souboji týmů bez bodu Bayernu Mnichov 0:4 a propadli se na poslední místo. Ve druhém zápase plzeňské skupiny remizoval CSKA Moskva s Manchesterem City 1:1.

UEFA Youth League
zdroj: UEFA

Bavorský celek začal pozici favorita potvrzovat hned od úvodu utkání a již po jedenácti minutách se dostal do vedení, když se trefil Markoutz. Do dvojbrankového vedení se Bayern dostal v pětadvacáté minutě. Po nahrávce Gaudina se prosadil Hingerl a stejný hráč se do střelecké listiny znovu zapsal těsně před poločasem.

Obraz hry se nezměnil ani v druhé půli, avšak oproti prvnímu dějství se skóre dlouho neměnilo. Na konečných 4:0 pro domácí upravil až minutu před koncem po faulu Šiši z penalty Hägler. To už Viktoriáni hráli v desíti, když v závěrečné desetiminutovce byl po druhé žluté kartě vyloučen Piroch.

UEFA Youth League fotbalistů do 19 let - 3. kolo:

Bayern Mnichov - Viktoria Plzeň 4:0 (3:0)
Branky: 25. a 41. Hingerl, 11. Markoutz, 89. Hägler z pen. ČK: 83. Piroch (Plzeň).