čtvrtek 14. prosince 2017 Lýdie

Polákova branka neodvrátila překvapivé vyřazení Anderlechtu

aktualizováno 7. 8. 2008 08:36

Praha - Ani branka českého fotbalisty Jana Poláka nezachránila Anderlecht Brusel v pohárové Evropě. Belgický favorit nedokázal napravit domácí porážku 1:2 a na hřišti běloruského Borisova jen remizoval 2:2, což na postup do 3. předkola Ligy mistrů nestačilo.

Jan Polák
Jan Polák

Anderlecht zklamal již v prvním utkání, když neudržel vedení a po vyloučení nechal soupeře zápas otočit. V odvetě se pak Borisov dostal do vedení, ale Anderlecht brzy srovnal, když pokutový kop proměnil Biglia. Jenže dvacet minut před koncem znovu přišel Anderlecht o vyloučeného hráče a domácí opět v přesilovce dali gól. Naději sice vykřesal ještě Polák, ale na postup to nestačilo.

V základní sestavě Anderlechtu se objevili všichni tři čeští reprezentanti. Vedle Poláka chytal Daniel Zítka a v útoku hrál do 59. minuty Stanislav Vlček.

Vyřazení Anderlechtu nepotvrdilo spekulace o tom, že byl první zápas s Borisovem domluvený. Podle bulharského deníku Novinar se totiž objevil podezřele vysoký počet sázek na to, že Borisov v Anderlechtu vyhraje 2:1. Odveta pak měla skončit 2:0 pro Anderlecht, který by tak postoupil. Disciplinární komise UEFA se rozhodla vše prošetřit.

Anderlecht, který kvůli nečekanému vyřazení z evropských pohárů přijde o značnou sumu peněz, asi v brzké době navíc poněkud zeštíhlí kádr. Mezi fotbalisty, kteří by mohli odejít, by mohl být i někdo z trojice českých reprezentantů Jan Polák, Stanislav Vlček či Daniel Zítka.

Zdroj: ČT24, ČTK