pátek 17. listopadu 2017 Mahulena
EVROPSKÁ LIGA

Freiburg bez Čechů nestačil na Sevillu, Ondrášek se trefil za Tromsö

aktualizováno 3. 10. 2013 21:34

Sevilla – Bez Daridy, bez Krmaše, bez Pilaře a bez bodu. Fotbalisté německého Freiburgu nestačili v druhém zápasu základní skupiny H Evropské ligy na Sevillu a na jejím hřišti podlehli 0:2. Tým z Andalusie potvrdil pozici favorita a na kontě má již šest bodů. Dařilo se i Tottenhamu, jenž vyhrál rovněž 2:0 v Machačkale. Mezi střelce se zapsal český útočník Zdeněk Ondrášek, jenž vstřelil jedinou branku Tromsa při remíze se Sheriffem Tiraspol 1:1.

Fotbalisté FC Sevilla

On-line přenos (ukončen):

--:--

Dobrý den, vítejte u on-line přenosu z druhého utkání základních skupin Evropské ligy, v níž na sebe narazí Sevilla a Freiburg.

--:--

Oba celky na sebe narazí vůbec poprvé. Zatímco španělský celek vstup do soutěže zvládl a v úvodním duelu vyhrál na hřišti portugalského Estorilu 2:1, Freiburg doma překvapivě ztratil, když doma pouze remizoval s Libercem 2:2.

--:--

V dresu německého týmu působí hned tři Češi. Zkušený Pavel Krmaš, Václav Pilař a Vladimír Darida, jenž se stal v létě nejdražší pátého celku minulého ročníku Bundesligy.

--:--

Ani jednoho ze soupeřů vstup do nového ročníku domácích soutěží nezastihl v nejlepší formě. Andalusané jsou po sedmi kolech s šesti body až čtrnáctí. Ještě o něco hůř je na tom Freiburg, který v německé lize ještě nevyhrál a se třemi body se krčí na předposledním místě.

--:--

Sestavy:

Sevilla FC: Varas – Cala, Figueiras, A. Moreno, Pareja – Perotti, Rakitić, Iborra, Trochowski, Bacca – Jairo.

SC Freiburg: Baumann – Diagné, Sorg, Günter, Fernandes – Ginter, Klaus, Coquelin, Höfler – Hanke, Schuster.

--:--

Na počtu diváku na stadionu Ramóna Sancheze Pizjuána je vidět, že Freiburg přilíš netáhne a tribuny jsou poloprázdné.

--:--

Hráči nastoupili na hrací plochu.

1.

Zápas začal.

1.

Po lajně se snažil projít Samperio, ale čistým zákrokem ho zastavil Günter.

2.

Rakitič nakopl dlouhý pas na Jaira a málem z toho vznikla velká šance.  Diagné však míč v rozhodující moment odklidil na roh.

3.

Seville se roh příliš nepovedl, ale domácí zůstávají i nadále u míče.

4.

Raktiči znovu hledal spoluhráče dlouhým nákopem. Tentokrát však bezúspěšně. Míč končí v autu.

5.

Sevilla má zatím utkání jasně pod kontrolou. Freiburg se ještě nedostal pořádně k míči.

6.

Míč se dostal i k hostům. Brankář Baumann zkoušel zrychlit rozehrávku dlouhým nákopem na křídlo, ale nepřesně.

7.

Iborra vybojoval míč a okamžitě hledal dlouhým nákopem Baccu, ale tomu byl odpískán faul.

8.

První střelecký pokus na straně Freiburgu. Z pětadvaceti minutů zkusil štěstí Hanke. Jeho skákáva střela udělala Varas drobné problémy, ale míč nakonec dokázal zkrotit.

9.

Další dlouhý nákop na Baccu. Tomu byl odmáván ofsajd.

10.

Sevilla sice drží míč, ale není s ním schopna nic vymyslet, což ukázal Pareja, který znovu míč pouze nakopl. Tentokrát na Trochowskiho, ale ten na něj nedoskočil.

12.

Nákop, nákop, nákop. Hra Sevilly začíná být stereotypní a nepřináší pro domácí nic užitečného.

14.

Freiburg se po delším čase zase osmělil, ale útočnou akci hned v zárodku zastavila obrana Sevilly.

1 2 3 4 5 »

Sevilla do utkání s Freiburgem vstoupila aktivně a německý celek přehrávala, ale kromě dlouhých balonů za obranu na dobře bránící hosty nebyla schopná dlouho nic vymyslet. Největší šanci favorita měl v prvním poločase mladý Samperio, ale nebezpečnou střelu vyrazil brankář Baumann na roh. Freiburg sice tahal za kratší konec, ovšem dokázal několikrát zahrozit. Aktivní byl zejména Hanke. Do kabin však oba celky odcházely za stavu 0:0.

Podobný obraz hry pokračoval i v druhém dějství, i když domácí přece jenom začali být aktivnější. Rozhodující moment přišel po hodině hry. Po rychlém protiútoku se na půlce dostal k míč k útočníkovi Sevilly Baccovi, jehož průnik dokázal až ve vápně zastavit Diagné. Stoper Freiburgu byl po druhé žluté vyloučen a pokutový kop bezpečně proměnil Perotti.

Sevilla si potom výsledek již hlídala a nastaveném čase si vítězství pojistila. Mladý Samperio si na půlce pohrál hned s třemi hráči, unikl obraně Freiburgu a tváří tvář Baumannovi přihrál před prázdou branku Baccovi, jenž uzavřel skóre na 2:0

Andaluský celek tak zůstává po dvou duelech v EL stoprocentní a napravuje nevydařený vstup do španělské ligy, kde získala stejný počet šesti bodů během sedmi kol. V čele skupiny H má náskok dva body na druhý Liberec, který zdolal portugalský Estoril 2:1.

Ondrášek vstřelil jedinou branku Tromsa

Ondrášek vstřelil úvodní gól duelu s moldavským mistrem v 65. minutě, kdy po Andersenově přihrávce zakončil rychlý protiútok. Český střelec vyrovnal svou bilanci z minulé sezony EL, kdy se v základní skupině trefil také jednou. Vzápětí byl vyloučen stoper hostů Melli, jenže Tromsö i tak o náskok přišlo tři minuty před koncem po trefě Ricardinha.

Stoprocentní zůstává Tottenham. Anglický celek vyhrál na hřišti Machačkaly 2:0 a má skóre 5:0. Kohouti o svém vítězství rozhodli už v první půli, kdy se nejprve trefil Defoe a po přihrávce Walkera Chadli.

Alkmaar, který po nedělním překvapivém odvolání kouče Gertjana Verbeeka vedl dosavadní asistent Martin Haar, přišel o výhru nad PAOK Soluň ve třetí minutě nastavení. Na konečných 1:1 srovnal Salpingidis, jeho kolega z útoku Tomáš Necid zůstal mezi nevyužitými náhradníky.

Lazio vybojovalo remízu 3:3 na hřišti Trabzonsporu až díky dramatickému závěru. Turecký tým díky gólům Erdogana a Mierzejewského vedl ve 22. minutě už 2:0 a na snížení Onaziho rychle zareagoval třetí brankou Paulo. Střídající útočník Floccari nicméně slepenými góly z 84. a 85. minuty duel favoritů skupiny J srovnal.

Skupina A:
Kubaň Krasnodar - Valencie 0:2 (0:0)
Branky: 73. Alcácer, 81. Feghouli. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.).

Skupina D:
Kazaň - Waregem 4:0 (0:0)
Branky: 60. vlastní Duplus, 73. Eremenko, 81. Rjazancev, 89. Natcho. Rozhodčí: Tohver (Est.).

Skupina G:
Genk - Thun 2:1 (0:0)
Branky: 55. Gorius, 63. Vossen - 90.+3 Martínez. Rozhodčí: Madden (Skot.).

Rapid Vídeň - Dynamo Kyjev 2:2 (0:2)
Branky: 53. Burgstaller, 90.+4 Trimmel - 30. Jarmolenko, 34. vlastní Dibon. Rozhodčí: Dean (Angl.).

Skupina H:
FC Sevilla - Freiburg 2:0 (0:0)
Branky: 63. Perotti z pen., 90.+1 Bacca. Rozhodčí: Bezborodov (Rus.). ŽK: Iborra, Perotti - Diagné. ČK: 62. Diagné (Freiburg).

Skupina I:
Rijeka - Betis Sevilla 1:1 (1:1)
Branky: 10. Benko - 14. Cedric. Rozhodčí: Bojko (Ukr.).

Lyon - Guimaraes 1:1 (0:1)
Branky: 53. Gonalons - 39. Maazou. Rozhodčí: Meyer (Něm.). ČK: 90.+3 Maazou (Guimaraes).

Skupina J:
Legia Varšava - Apollon Limassol 0:1 (0:0)
Branka: 56. Sangoy. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).

Trabzonspor - Lazio Řím 3:3 (3:1)
Branky: 12. Erdogan, 22. Mierzejewski, 35. Paulo - 84. a 85. Floccari, 29. Onazi. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Skupina K:
Machačkala - Tottenham 0:2 (0:2)
Branky: 34. Defoe, 40. Chadli. Rozhodčí: Yildirim (Tur.).

Tromsö - Šeriff Tiraspol 1:1 (0:0)
Branky: 65. Ondrášek - 87. Ricardinho. Rozhodčí: Evans (Wales). ČK: 73. Melli (Tiraspol).

Skupina L:
Šachťor Karaganda - Maccabi Haifa 2:2 (2:0)
Branky: 40. Finončenko, 45. Tarasov - 54. Rayo, 79. Turgeman. Rozhodčí: Vád (Maď.).

Alkmaar - PAOK Soluň 1:1 (0:0)
Branky: 82. Gouweleeuw - 90.+3 Salpingidis. Rozhodčí: Banti (It.).

Zdroj: ČT sport