BBV po 25 letech

Liberec zdolal Příbram po brance ve třetí minutě nastavení

Liberec - Čtvrté mužstvo tabulky Liberec přivítalo na vlastním hřišti Příbram. Zápas začal z obou stran opatrně, či spíše domácí nedokázali zdolat obranu Příbramských. Největší šanci první půle paradoxně měli hosté, avšak Fleišman vypíchl míč kousek před brankovou čarou. Druhá půle už šla ve znamení šancí Liberce, o jehož vítězství rozhodla až třetí minuta nastavení - v ní přesnou hlavičkou o vítězství domácích 1:0 rozhodl střídající Jiří Pimpara. Šlo o jeho premiérovou branku, navíc o branku, kterou vstřelil několik sekund po svém příchodu na hřiště. Utkání jsme sledovali v podrobném on-line přenosu.

Liberečtí slaví branku
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

On-line textový přenos

90.+4

Rozhodčí hned po brance ukončuje utkání. Poslední standartka zápasu rozhodla o vítězství Liberce 1:0.

90.+4

Střídající Pimpara překonává Hrušku v příbramské brance a vystřeluje Liberci vítězství 1:0. Ve čtvrté minutě po rohovém kopu strhává vítězství na stranu domácích střídající Jiří Pimpara.

90.+3

Frýdka střídá na liberecké straně Pimpara.

90.+1

Kartu dostává příbramský jakub Řezníček po zákroku na Frýdka.

90.

Míč od Delarge málem prošel až na Rabušice, stoperská dvojice však byla ve střehu. Rozhodčí nastavuje tři minuty.

89.

Azíz odchází ze hřiště, naskakuje Hájovský.

89.

Mišun zlikvidoval přízemní pas Sackeyho. Protiútok se Příbramským nepovedl.

88.

Rabušic nedostal míč přes obránce. Liberec reklamoval ruku, rozhodčí však jako již poněkolikáté rozhodl správně.

85.

Divíšek ostře zasáhl protihráče a po zásluze dostává kartu.

83.

Do zakončení se znovu tlačil Pavelka, zřejmě nejaktivnější hráč zápasu. Obránci však byli, jako po celé utkání, pozorní.

82.

Rybalka se talčil ke střele, neodpoutal se však od svého strážce.

81.

Posledních deset minut utkání. Liberec si tvoří značný tlak, Příbram nicméně odolně vzdoruje. Jugas zkoušel na straně hostí další ránu zdálky, tentokrát přesně, ovšem kovář byl u své levé tyče pozorný.

79.

Příbramský Abraham jde ze hřiště, nahrazuje ho Pilík.

78.

Z následného protiútoku na poslední chvíli hasil situaci pro hosty Mišun. Delarge posouval na Šurala, příbramský stoper však byl rychlejší.

77.

Divíšek rozehrává rohový kop. Míč však jako několikrát předtím končí na prvním hráči.

75.

Ofenziva Liberce pokračuje. Šural vracel zpět na Pavelku, který se však k míči neprobojoval a míč končí pouze u Hrušky. Příbram se v této fázi útkání snaží ze všeho nejvíce ubránit remízový stav, vše ostatní je nadplán.

73.

Pavelka s další ranou. Tentokrát ne tolik přesnou. Rána skončila nad břevnem.

70.

Pavelka pálil o pár centimetrů vedle pravé tyče. Jeho pokusu z hranice šestnáctky nechybělo mnoho.

69.

Přímý kop Rybalky odvrátil Mišun. Vzápětí Fleišman získává pro domácí rohový kop. Ten ovšem končí na prvním obránci.

67.

Na Azízův přímý kop stačil bez problémů Kovář.

66.

Šural nestačil na delší pas spoluhráče. Míč se snažil zasáhnout ve skluzu, avšak bezúspěšně.

64.

Po faulu na Rabušice následuje přímý kop pro Liberec z 21 metrů. Rybalka trefil jen zeď.

63.

Pro Příbram zachraňuje situaci jeden z obránců. Domácí reklamují ruku, rozhodčí je neoblomný.

61.

Liberec začíná talčil, vidět je především Pavelka. Chybí však kvalitní finální pas na Rabušice či někoho z ofenzivních středopolařů.

61.

Mareš střídá na příbramské straně Brandnera.

60.

Rána z dálky od Divíška, mířila zhruba metr od pravé kovářovy tyče.

59.

Coufal jde ze hry, do středu zálohy nastupuje Sergej Rybalka.

58.

David Pavelka vystřelil na příbramskou branku, Hruška však byl pozorný a míč vyrazil do strany.

58.

Danoski na druhé straně zdálky vystrašil Kováře.

57.

Technický Fleišmanův pokus minul Hruškovu branku o více než metr.

56.

Kontr Liberce končí na Zápotočném. Vzápětí však Tarczal zahrál rukou, následovat bude standartka domácích.

54.

Balón směřoval na zadní tyč, hráči však na něj byli krátcí.

54.

Jugas získává pro tým Františka Straky rohový kop. Zahrávat ho bude Divíšek.

53.

Nebezpečný centr Šurala z pravé strany proplachtil pokutovým územím Příbrami. Domácí nestačili zasáhnout.

52.

Dalekonosná rána Šurala končí vysoko nad břevnem hostů.

51.

Coufal čistě zastavil rozvíjející se příbramský protiútok.

49.

Azíz ubránil míč před Sackeym. Příbram rozehrává od brankáře Hrušky.

48.

Jugas se pokoušel přejít přes levého beka liberecké obrany, klička mu však nevyšla.

47.

Liberec začíná s kombinací od Kováče, Rabušicovi však byl odpískán útočný faul.

46.

Rozhodčí zahájil druhý poločas. Týmy do něho vstupují beze změn.

45.+2

Rozhodčí odpískal konec první půle. Týmy se v ní předvedly až v závěrečných minutách. Favorizovaný Liberec hraje s Příbramí po 45 minutách 0:0.

45.

Výtečná akce Příbrami, de facto snad jejich první v utkání. Fleišman musel míč po přímočarém protiútoku zachraňovat půl metru před brankovou čarou. Největší šance utkání.

43.

Hruška kryje slabou hlavičku Rabušice.

42.

Karta pro Azíze za úmyslnou hru rukou při rozehrávce přímého kopu. Kuvajťan stál ve zdi.

41.

Fanoušci se dožadují příbramské ruky v pokutovém území. Rozhodčí nic neodpískal, opakované záběry ukazují sice skutečně hru rukou, avšak ještě před šestnáctkou.

40.

Znovu pokus na přední tyč, znovu bez kýženého efektu. Následný protiútok hostů brzy končí na nepřesnosti.

39.

Rabušic střílel z otočky, Hruška však reflexivně zasáhl. Následuje rohový kop Pavelky.

38.

Řezníček se řítil do šestnáctky Liberce, posílal míč pod sebe, kde však zasáhl Radoslav Kováč.

36.

Rohový kop pro Liberec po zásahu hostujícího obránce. Frýdek centroval na bližší tyč, Šural se však k míči nakonec nedostal.

35.

Žlutou kartu dostává příbramský Sackey. Je to jeho třetí karta v sezoně.

33.

Liberec je znovu v plném počtu.

31.

Pavelka čeká na to, aby mohl být vpuštěn zpět na hřiště. To se nelíbí domácím fanouškům. Na Pavelkově tváři však zůstává krev.

29.

Divíšek vedl útok Příbrami, ten však končí po faulu na domácího Pavelku - liberecký hráč má po srážce, ve které dostal kopačkou do obličeje od Abrahama, krvavý šrám.

27.

Fleišman si odstavil Azíze a zabránil mu v průniku. Příbramský hráč si v souboji pochroumal rameno, měl by však pokračovat.

25.

Šural přelstil příbramské obránce, míč dostal k Pavelkovi - ten přenechal Sackeymu, jehož střela neminula Hruškovu branku o mnoho. Největší dosavadní šance utkání.

24.

Fleišman poslal míč do slibné příležitosti Šuralovi, který však trefuje velmi vedle a mimo příbramské tři tyče.

23.

Volný přímý kop pro Liberec - k míči se staví Fleišman, nacvičený signál však domácím nevyšel. Nevybojovali ani rohový kop.

20.

Sackey krvácí z obličeje, domácí hrají během jeho ošetřování v deseti.

19.

Ruka Azíze, rozehrávají Liberečtí.

18.

Agilní Jugas znovu pořádal nájezd do liberecké obrany. I tentokrát však ztroskotal na domácích obráncích.

16.

Jugas se pokoušel projít trojicí bráních libereckých hráčů, ovšem bez úspěchu. Příbram se pokouší o aktivnější napadání.

15.

Další ofsajd Rabušice, i v tomto případě správně odmávaný.

14.

Odvážný pokus Jugase šel moc vysoko na to, aby vylekal Kováře v brance domácích.

12.

První souvislejší kombinace Příbrami končí nepozorností Azíze, který o míč přišel.

11.

Rabušicovi je odmáván první ofsajd utkání.

10.

Coufal mířil dlouhým centrem na Šurala, přehnal však razanci a balón neškodně ze vzduchu sebral Hruška.

9.

Kuvajťan Azíz zkoušel štěstí, avšak jeho zakončení šlo hodně mimo.

8.

Frýdek fauluje Tarczala na příbramské polovině hřiště, brankář Hruška uvádí míč do hry dlouhým nákopem na Řezníčka. Ten to má však v soubojích s obránci složité.

6.

Šural nezareagoval na Keličův pas dostatečně pohotově, míč končí v náruči příbramského gólmana.

5.

Domácí začali solidním tlakem, obrana Příbrami, tak často kritizovaná, je v pohotovosti.

3.

Centr Fleischmanna hledal na vzdálenější tyči Coufala, obrana Příbramských dobře zasáhla. Vzápětí zakončoval Rabušic, jeho hlavička z krkolomné pozice však minula branku.

2.

Dlouhý aut Frýdka našel v pokutovém území hostů pouze příbramského obránce.

1.

Utkání bylo zahájeno, domácí Liberec rozehrává.

1.

Liberec musí zareagovat na ligové výhry svých hlavních soupeřů v tabulce. V případě výhry se sice neposune vpřed, nicméně tři body by domácím pomohly dotáhnout se na třetí Teplice na rozdíl jediného bodu.

Dlouho nezáživný zápas směřoval k remíze. Liberecký kouč Šilhavý, který po předchozích nepovedených výsledcích nechal jen na lavičce nejlepšího střelce týmu Rybalku, musel být zklamaný při pohledu na ofenzivní produkci svého týmu. Domácí dlouho branku příbramského Hrušky ohrožovali jen dalekonosnými pokusy.

Hosté po pondělním čtyřbrankovém výprasku s Teplicemi viditelně vylepšili obrannou fázi a až šance libereckého Rabušice krátce před poločasem pro ně znamenala první velké ohrožení. Příbram však také na útočné polovině příliš nebezpečná nebyla: Řezníček, který na hrotu nahradil Švancaru, nedotáhl dvě slušně rozjeté akce.

Libereckého gólmana Kováře po změně stran spíš postrašila rána Danoského. Pak už Liberec převzal iniciativu a dostal soupeře pod tlak. Se svými střelami neuspěl Pavelka, do velké šance se v 78. minutě tlačil i Šural, jehož brejk na poslední chvíli zastavil obětavý stoper Mišůn. Domácí odpor soupeře zlomili až v úplném závěru, kdy přetížená příbramská obrana už další nápor neustála. Kouč Šilhavý poslal na hřiště urostlého Pimparu místo zraněného Frýdka a ke svému tahu si mohl gratulovat.

Příbramští ještě střelu dalšího střídajícího žolíka Rybalky odvrátili na roh, a přestože už skončilo avizované nastavení, sudí ještě nechali rozehrát poslední roh. Rybalka míč poslal na hlavu Pimpary a ten svým prvním ligovým gólem rozhodl o tříbodovém libereckém zisku. Naštvaným Středočechům se tak v samém závěru rozplynul sen o tom, že z Liberce odvezou třetí remízu z posledních čtyř utkání. Slovan naopak doma vyhrál jedenáctý ze třinácti zápasů.

Slovan Liberec - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)

Branka: 90.+3 Pimpara. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Peřina. ŽK: Sackey - Mašán, Řezníček, Divíšek. Diváci: 3052.

Liberec: Kovář - Coufal (59. Rybalka), Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey - Frýdek (90. Pimpara), Šural (79. Kalitvincev), Pavelka, Delarge - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Příbram: Hruška - Jugas, Zápotočný, Mišůn, Divíšek (79. T. Pilík) - Brandner (61. Mareš), Tarczal, Mašán (89. Hájovský), Abraham, Danoski - Řezníček. Trenér: Straka.

Jaroslav Šilhavý (Liberec): "Za to, jak jsme šli za potřebným vítězstvím až do úplného konce, si výhru zasloužíme, byť kýžený gól padl až v nastaveném čase. Je to pro nás vzpruha před zápasem Evropské ligy s Estorilem. Ale jinak to bylo velmi těžké utkání, soupeř hrál dobře a zodpovědně dozadu. Pimpara byl jednou z variant našeho posledního střídání. Zranění Frýdka jeho nasazení uspíšilo a Jirka (Pimpara) nakonec rozhodl. Takové chvíle jsou o štěstí, ale jsem rád, že zrovna on, který má za sebou těžké zranění, vleze na hřiště a rozhodne."

František Straka (Příbram): "Když dostanete gól v takovém okamžiku, tak to hodně bolí. Sehráli jsme po taktické stránce dobrý zápas, bojovali a prohrát jsme si nezasloužili. Velká škoda chyby v závěru. Podobná individuální selhání nás v poslední době sráží do kolen. Závěr jsme mohli odehrát jinak, nemuseli jsme Liberci nabídnout roh. Je to krutý výsledek, ale ukázali jsme výkon, na kterém se dá stavět."