čtvrtek 22. června 2017 Pavla

Brňané dokázali vyhrát v Příbrami nejtěsnějším rozdílem

Příbram - Fotbalisté Brna vstoupili do nové sezony výhrou 1:0 v Příbrami, tři body si však ze středočeského města vezou s notnou dávkou štěstí. Domácí celek totiž hlavně ve druhé půli sahal po vítězství, ale žádnou ze svých šancí nedokázal proměnit. O výhře hostů rozhodla branka Aleše Besty z 54. minuty.

Zápas Příbram-Brno
  • Michal Klesa z Příbrami se probíjí přes brněnskou obranu autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/4/345/34485.jpg?1217786455

Návrat Příbrami do nejvyšší soutěže přilákal k Litavce překvapivé množství diváků. Oproti týmu, který postoupil ze druhé ligy, se domácí sestava radiálně změnila. Na soupisce chyběl dokonce i veterán Mácha, přestože je dáván za příklad mladším spoluhráčům.

Domácí sice předváděli sympatický výkon, ale přes pozornou brněnskou obranu se nemohli prosadit, nejslibnější nadějí byla kolmice na Oliveiru, který se však k míči dostal později než brankář Bureš a bylo po šanci. S přibývajícími minutami zápas stále více přibývalo nepřesnosti a před pauzou byla výjimkou Marečkova střela, kterou znovu zlikvidoval příbramský brankář.

Domácí po pauze ožili a po rohu ve 47. minutě měli díky Burešově chybě blízko k brance, jenže k propadnutému míči se nedokázali dostat, nedlouho poté Oliveira pálil z dvaceti metrů nad. Příbramští sice působili živěji, ale v 54. minutě doplatili na chybu ve středu obrany, kterou využil Besta a dostal hosty do vedení.

Příbram sahala po vyrovnání o deseti minut později, kdy Kalabiška obešel dva protihráče, ale jeho slibný pokus přerušil úmyslný faul Živného před šestnáctkou, po němž sudí Matějek vytáhnul žlutou kartu. Domácí ale měli neustále navrch - Oliveira vyhrával všechny souboje, krajní obránci Brna často nestačili pochytávat akce domácích mladíků. Ani střed obrany nebyl nejjistější, což se ukázalo v 78. minutě, kdy se ocitnul sám před brankou Huňa, ale jeho hlavička ve stoprocentní šanci byla nepřesná.

Domácí se snažili o vyrovnání až do poslední vteřiny, ale pasivně hrající Brno si už cennou výhru pohlídalo, i když v druhé minutě nastaveného nechybělo příbramskému Fantišovi k vyrovnání mnoho.