čtvrtek 27. dubna 2017 Jaroslav

Teplice deklasovaly českobudějovický tým v poměru 4:0

Teplice - Fotbalisté Teplic úspěšně vstoupili do nového prvoligového ročníku. V úvodním kole letošní sezony deklasovali na domácím stadionu Dynamo České Budějovice 4:0, když o své výhře rozhodli třemi brankami už v prvním poločase. Premiérový hattrick v začínajícím ročníku zaznamenal útočník Tomáš Jun, zbývajícím gólem se blýskl Jakub Mareš.

Michal Smejkal bojuje s Janem Riegelem

Teplická sestava překvapila absencí nové letní posily - Štěpána Vachouška, ale i bez něj domácí drželi od úvodních minut zápas pevně ve svých rukou. Jejich protivník z jihu Čech předvedl oproti domácím slabý výkon a po zásluze inkasovali už po pěti minutách. Nováček v hostující stoperské dvojici Riegel netrefil Doležalův centr a útočník Jun v pohodě hlavou načal své gólové hody.

Domácí dál vytvářeli útočný tlak, při chuti byl především autor vedoucí trefy, jenž ve 13. minutě pořádně protáhl brankáře Kučeru střelou zpoza vápna. Až po dvaceti minutách Budějovičtí předvedli první z útočných výpadů. Závar před teplickou brankou však zakončil Sedláček nepřesným obloučkem a v 34. minutě neuspěl ani Kovařík po trestném kopu.

Teplický celek však nenechal nic náhodě a vzápětí opět udeřil.  Brankář Kučera se po centru z rohu nedohodl s kapitánem Horejšem a volný míč, který ze "souboje" hostujících spoluhráčů vypadl, pohotově dorazil do sítě Jun. Už za devět minut inkasovalo budějovické mužstvo potřetí a opět po vysokém balonu. Hostující brankář znovu nestačil na teplické hlavičkáře a odražený míč propálil do branky střídající Mareš, který hned v úvodu nahradil zraněného Gašparíka.

Na jihočeskou branku se valil jeden útok za druhým a hosté byli často bezradní. V 54. minutě našel agilní Jun Mareše, jemuž zkazila druhou gólovou radost v zápase Kučerova pravá tyč. Tepličtí si pak v klidu hlídali pohodlný náskok a v 70. minutě se stali svědky další Junovy branky, kterou šťastný střelec dovršil první hattrick sezony. Po nešťastném zásahu českobudějovického gólmana mu stačilo doklepnout do prázdné branky.

Pátého gólu v jihočeské síti se už natěšené publikum přes několik slibných šancí nedočkalo, přesto mohl nový teplický kouč Plíšek po závěrečném hvizdu slavit úspěšný start u ambiciózního klubu, který i letos plánuje účast v evropských pohárech. Opačná nálada panuje u Českobudějovického týmu. Jihočeši venku na dvanáctý pokus nevyhráli a popáté za sebou vyšli gólově naprázdno.