pondělí 23. října 2017 Teodor

Plzeň vyhrála nad Žižkovem 3:2, gólový účet nového ročníku otevřel Horváth

Plzeň - V úvodním zápase nového ročníku fotbalové ligy a zároveň pikantního derby dvou Viktorií nakonec slavila vítězství Plzeň, která před domácím publikem zvítězila nad Žižkovem v poměru 3:2. V prvním poločase střelil vedoucí gól plzeňských špílmachr Horváth, ještě do poločasu stačil zvýšit náskok Limberský, další posila ze Sparty. Ve druhé půli zkorigoval stav utkání žižkovský Vozábal, avšak definitivní tříbodovou pojistku nešťastně zavinil hráč hostů Hušbauer brankou do vlastní sítě. O konečný stav zápasu se postarala makedonská akvizice v dresu Žižkova Naumov.

Pavel Horváth střílí premierový gól nového ročníku ligy

Ligová premiéra přitáhla na plzeňský stadion velmi slušný počet natěšených diváků. Kolem sedmi tisícovek návštěvníků bylo zvědavých na to, jak nový kouč Jaroslav Šilhavý zapracoval do výrazně pozměněné základní sestavy šest letních posil. Dirigentské taktovky domácího týmu se od prvních minut chopil nový plzeňský kapitán Horváth, ale při chuti byli i další noví hráči.

Bylo jen otázkou času, kdy obrana Žižkova, které velel navrátilec z bundesligy Gabriel, kapituluje. Akci Rezka s Horváthem ještě nový žižkovský brankář Hruška vyřešil, ale ve 25. minutě bek Šťastný v pokutovém území stáhl Rezka a Horváth z penalty s přehledem obstaral svůj první plzeňský gól.

Žižkovský kouč Griga tak od poloviny prvního poločasu měl svým hráčům co vyčinit. Deset minut před poločasem navíc Limberský obešel Koukala a povedenou akci zakončil ostrou přízemní střelou přímo k tyči. Domácí odchovanec tak poslal svůj vzkaz do Sparty, kde byl od února v ligových zápasech opomíjený.

Nažhavená Plzeň se s dvoubrankovým náskokem spokojit nechtěla a Žižkov navázal na nelichotivou pověst své obrany, v předešlém ročníků druhé nejhorší.. Hbitému Petrželovi těsně před poločasem pokazil gólovou radost odvážným skokem pod nohy Hruška, hned po přestávce stejný hráč střílel těsně vedle.

Plzni k úvodnímu vítězství nechtěně pomohli v závěru sami žižkovští hráči. V závěru vsadili hosté na zoufalý nápor, střídající Makedonec Naumov ve druhé minutě nastaveného času svou první brankou v české lize ještě snížil, ale na vyrovnání už Pražané měli příliš málo času.