čtvrtek 27. dubna 2017 Jaroslav

Fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli na úvod druhé ligy v Ústí

Ústí nad Labem - Fotbalisté Bohemians 1905 zahájili svůj boj o návrat do první ligy dnešní výhrou 1:0 v Ústí nad Labem. Zápas úvodního druholigového kola rozhodla vlastní branka domácího záložníka Martykána ve 14. minutě.

Fotbalisté Bohemians 1905 se radují ze vstřeleného gólu

Klokani splnili na severu Čech roli favoritů. V úvodu zápasu měli sice domácí hráči mírnou územní převahu, ale ve 14. minutě vyrazil ústecký brankář Porcal střelu juniorského reprezentanta Morávka na roh a po něm Martykán prodloužil Haškovu hlavičku do vlastní sítě.

Ve 20. minutě zlikvidoval Porcal Haškovu střelu k tyči a o devět minut později vyrazil pokus téhož hráče, mířící do šibenice. V závěru prvního poločasu vyřešil na druhé straně Sňozík ošemetnou situaci po ústeckém centru včasným vyběhnutím.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči Bohemians. Nejprve Porcal podběhl volný kop, ale stačil ještě míč vyboxovat. V 55. minutě nevyužil hostující Bártek velkou šanci, jeho hlavička z malého vápna mířila těsně vedle.

V 71. minutě zazněla tyč ústecké branky po Lukášově hlavičce. V závěru zápasu domácí zvýšili tlak, ale výsledkem byla pouze Valentova střela z volného kopu, s níž si Sňozík poradil.