čtvrtek 19. října 2017 Michaela
4. předkolo Ligy mistrů

Plzeň v prvním utkání předkola porazila slovinský Maribor 3:1

Plzeň – Domácí Viktorie do utkání vstoupila nadmíru aktivně a ze své snahy vytěžila i první branku, o kterou se postaral po rohovém kopu Marián Čišovský. Postupně však tlak domácích upadal a Maribor se dostával do ráže, což však nekorunoval brankou. Právě naopak - ve druhé půli dorazil míč do sítě agilní Vladimír Darida a Plzeň vedla již 2:0. O dvoubrankové vedení sice Vrbovi svěřenci záhy přišli, jejich závěrečnou snahu však v samém závěru dovršil střídající Ďuriš. Plzeň vyhrála 3:1 a v domácím střetnutí vybojovala důležitou výhru.

Plzeň slaví branku v síti Mariboru

On-line přenos (ukončen):

0.

Hezký večer, vítejte u on-line přenosu z utkání 4. předkola Ligy mistrů. Plzeň v něm na domácím hřišti nastupuje proti Mariboru, poslednímu mistrovi slovinské ligy. Sestava Viktorie je totožná s tou, ve které hráči odehráli i sobotní zápas se Spartou.

0.

Sestava Plzně: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela, Darida, Kovařík - Wágner.

0.

Sestava Mariboru: Handanovič - Milec, Rajčevič, Potokar, Viler - Mejač, Mertejl - Bohar, Cvijanovič, Ibraimi - Tavares.

3.

Viktorie začíná v poklidném, kombinačním duchu. Obě mužstva se navzájem oťukávají, přeci jen zápas je v samém počátku. Dochází k řadě nepřesností, Řezník však na plzeňské straně uklidňuje hru.

4.

Viktorie zahrává první rohový kop, exekutorem je Horváth.

6.

Kapitán Plzně zahrál nakrátko Limberskému, načež se takřka osamocen po centru zjevil na zadní tyči Hořava. Handanovič však zůstal neohrožen.

7.

Druhý rohový kop se Plzeňským nepovedl, následuje však další Horváthův standardní pokus. Po centru Daridy hlavičkoval Hořava, avšak jen do boční sítě. Maribor se jen ztěžka dostává ze své šestnáctky.

8.

Plzeň vede 1:0! Po rohovém kopu Horvátha vracel míč Darida na zadní tyč, kde osamocený Čišovský v pádu poslal míč za Handanoviče. Skvělý vstup Plzně do utkání.

11.

Skvěle zatím funguje domluva mezi Daridou a Petrželou na pravé straně plzeňské zálohy, hodně vidět je i kapitán Horváth se svými centry. Maribor vypadá zaskočeně z průběhu hry, svou pasivitou si však za aktuální stav může sám.

14.

Se slovinskou obranou se zatím bez kýženého efektu pere útočník Wágner, následuje standardní situace - míč si rovná tradičně Horváth.

15.

Kapitán domácích však ještě přisunul balón Procházkovi, jehož tvrdá přízemní střela byla vytečována na další roh.

17.

Petržela napravo neprošel v nadějné pozici přes slovinského beka. Následně se k centru vnějším nártem dostal Limberský a Darida hlavičkoval ze dvou metrů těsně nad.

20.

Petržela nebezpečně pálil k levé tyči Handanovičovy brány.

22.

Maribor se osměluje a Mejač z veliké dálky vystrašil Kozáčika. Střela šla do horní sítě branky.

24.

Roh tentokrát zahrával Darida a k hlavičce se znovu dostal stoper Čišovský. Napodruhé však ne tak úspěšně jako v osmé minutě, která Plzni přinesla prozatímní vedení 1:0.

27.

Nepříjemný zmatek v šestnáctce Plzně. V krkolomné pozici zakončoval Ibraimi, míč ale nedokázal potřebně usměrnit. Celá jedenáctka Viktorie včetně Wágnera je nyní za míčem a Maribor hledá skuliny a prostor pro hru.

28.

Celá kombinace trvající takřka dvě minuty však končí slabou střelou mimo Kozáčikovu branku.

30.

Plzni jako by nyní stačilo jen bránit vedení, což ale nelze považovat za smysluplný přístup po půl hodině hry. Navíc Mariboru začíná fungovat spolupráce jednotlivých řad.

33.

Rozehrávku Mariboru dokázal vystihnout a narušit Hořava, Wágner však nepřetlačil svého strážce a po přihrávce se k zakončení nedostal. Jinak ovšem panuje naznačený obraz hry - Maribor kombinuje, Plzeň se snaží využít případného zaváhání.

34.

První žlutou kartu v utkání dostává záložník Mariboru Cvijanovič.

1 2 3 »

Plzeň do utkání vstoupila svižně a tvořila si pro sebe jeden nebezpečný atak za druhým. Na hlavičku Hořavy sice nejprve Handanovič reagovat nemusel, neboť skončila nad břevnem branky, na následný pokus Čišovského nicméně už ano. Brankáři Mariboru to však bylo málo platné – k Mariánu Čišovskému propadl míč po centr Vladimíra Daridy a stoper Plzně zachoval i v pádu chladnou hlavu. Míč poslal za bezmocného Handanoviče a Viktorie v osmé minutě slavila kýžené vedení. Lepší start si trenér Pavel Vrba i jeho hráči na hřišti ani nemohli přát.

Fanoušci hlasitě oceňovali kombinační a odvážnou plzeňskou hru, ta však bohužel netrvala dlouho - Viktorie jako by se zatáhla a vedení chtěla jen bránit. Maribor se postupně po nervózním úvodu osměloval, nebezpečný byl útočník Tavares a někteří z ofenzivních záložníků hostí rovněž hrozili dalekonosnými pokusy. Plzeň se omezovala jen na vystihování případných nepřesností, což však v prvním poločase nepřineslo pražádný efekt. Výjimkou z řečeného tak zůstala jen v samém závěru první půle příležitost Milana Petržely. Jeho zbrklý a razantní pokus však šel mimo tři tyče.

• Zápas Plzně proti Mariboru
    Zápas Plzně proti Mariboru autor: Petr Eret, zdroj: ČTK

Plzeň do druhé půle vstoupila na první pohled unaveně, ligový zápas se Spartou si zřejmě vybral svou daň. Maribor naopak pokračoval ve svém přičinlivém výkonu, Kozáčika ohrožovali střelci soupeře především zdálky. Dlouho to tak vypadalo na bezbrankový poločas, avšak Vladimír Darida byl proti - dorazil do sítě střílený pas spoluhráče a poslal svůj tým do vedení 2:0. To však netrvalo dlouho, neboť záložník Mariboru Mejač proměnil jeden ze zmíněných dalekonosných pokusů. Na jeho oblouček Kozáčik dosáhnout nemohl.

Plzeň si však schovávala ještě jednu branku - v samém závěru, takřka v poslední minutě, se totiž prosadil střídající Michal Ďuriš. Jeho razantní střela ze vzdálenosti dvou metrů Handanoviče přibila k zemi a Viktorii Plzeň pomohla k velice výhodnému výsledku do odvety. Výsledek 3:1 je pro druhou část souboje velmi povzbudivý.

Sestřih utkání Plzeň - Maribor

Viktoria Plzeň - NK Maribor 3:1 (1:0)

Branky: 8. Čišovský, 58. Darida, 90. Ďuriš - 66. Mejač. Rozhodčí: Benquerenca - Ricardo Santos, Joao Santos (všichni Portug.). ŽK: Hořava, Ďuriš - Cvijanovič. Diváci: 11.158.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela (77. Rajtoral), Darida (86. Tecl), Kovařík - Wágner (62. Ďuriš). Trenér: Vrba.

Maribor: Handanovič - Milec (84. Derviševič), Rajčevič, Potokar, Viler - Mejač, Mertejl - Bohar, Cvijanovič, Ibraimi (88. Mendy) - Tavares. Trenér: Čačič.

Zdroj: ČT sport