neděle 25. června 2017 Ivan
2.liga

Hradec na úvod remizoval s Pardubicemi, Žižkov prohrál

aktualizováno 28. 7. 2013 21:05

Praha – Červená karta, neproměněná penalta a ztráta bodů. Fotbalistům exligového Hradce Králové přiliš nevyšel vstup do nového ročníku Národní fotbalové ligy, když na domácím stadionu remizovali s Pardubicemi 2:2. Cenné tři body si naopak z Prahy odvezl nováček z Třince, který porazil Žižkov 2:0 a je jediným celkem, který dokázal vyhrát na hřištích soupeřů.

Fotbalisté Viktorie Žižkov

Hradci vstup do zápasu příliš nevyšel. Již ve čtrnácté minutě byl po dvou žlutých kartách vyloučen při své obnovené premiéře v bíločerném dresu zkušený obránce Rolko.

"Votroci" první poločas v oslabení zvládli, navíc těsně po pauze dostali poprvé možnost zahrávat pokutový kop. Ten však Hochmeisterovi zlikvidoval pardubický gólman Frydrych. V 54. minutě se poprvé prosadili hosté, když Hundák zakončil průnik přes dva protihráče povedenou střelou k tyči.

Rozhodčí v 77. minutě nařídil druhou penaltu pro Hradec, kterou tentokrát už Šisler proměnil. O minutu později navíc domácí otočili skóre, když Kraják přehodil brankáře Parbubic. Alespoň bod ale zajistil hostům v 84. minutě střídající Kakrda.

Vítěz minulé sezony MSFL se ujal vedení už ve 12. minutě, kdy si Ceplák zpracoval Malířův centr a v koncovce nezaváhal. To už měl za sebou dvě velké šance Žižkov, který byl i po zbytek zápasu aktivnější a vytvářel si řadu dobrých šancí. Ale domácí dusil brankář Bruk, který lapil hned tři obrovské šance soupeře. Konečnou podobu dal výsledku v nastaveném čase obránce Matoušek, jenž na půlce vyhrál souboj s brankářem domácích a po sólu přes půl hřiště zakončil do prázdné branky.

Sestřih utkání Hradec Králové - Pardubice

Nováček Frýdek-Místek rozdrtil Bohemians, vyhrálo i Ústí a Sokolov

Frýdek-Místek se do druhé ligy vrátil po 13 letech, ale proti Bohemians rozhodně nepůsobil jako nervózní nováček. Naopak v 7. minutě domácí vedli 2:0 po gólech Šroma a Literáka. Ještě do poločasu pak zvýšili Lukeš a Hynek Prokeš, který se trefil hned dvakrát, navíc přidal dvě asistence. Hostům se povedlo snížit až v úplném závěru utkání.

Ústí potvrdilo proti vítězi minulého ročníku ČFL roli favorita. Do vedení šli domácí ale až ve 36. minutě kuriózní trefou Veverky, který zhruba ze čtyřiceti metrů z kraje hřiště odcentroval před branku a míč skončil za zády brankáře Pávka. "Předtím to byl v úmorném vedru vyrovnaný souboj, po vedoucím gólu jsme už byli lepším týmem," konstatoval trenér Severočechů Lukáš Přerost. Po změně stran zúročili převahu Moulis a Zeman.

V duelu čtvrtého týmu předchozí sezony Sokolova s šestým Zlínem otevřel skóre šest minut před přestávkou Čada, pět minut po změně stran zvýšila nová posila Kobylík. Míč skončil i v domácí síti, ale stejně jako po jiné sokolovské akci tomu předcházel ofsajd. Šanci hostů na zkorigování ztížil v 66. minutě Hájek faulem, za který dostal druhou žlutou kartu a musel ze hřiště.

Budějovice na úvod porazily Táborsko

V prvním poločase neuspěl v několika šancích domácí Kalod, prosadila se až jiná letní posila Dynama Chmelo. V 59. minutě se po Klesově trestném kopu dostal míč až na zadní tyč ke slovenskému ofenzivnímu hráči, který o břevno skóroval. Povzbuzení domácí brzy nato své vedení navýšili opět po standardní situaci. Po Hanzlíkově rohu osamocenému Lengyelovi střela sice nesedla, ale zaplula k levé tyči Tomovy branky.

Hosté se v závěru snažili korigovat, ale trenér Pavel Hoftych se při soutěžní premiéře na lavičce Dynama mohl radovat s výhry s čistým kontem. "Z naší strany panuje velká spokojenost se ziskem tří bodů, které jsou na úvod hodně důležité," řekl domácí kouč. "Ve hře bylo hodně chyb a ztratili jsme hodně míčů. Ale jsem spokojený i s tím, jak kluci k utkání přistoupili. Hráli týmově a už před zápasem bylo vidět, že touží po vítězství," dodal Hoftych.

Sestřih utkání České Budějovice - Táborsko

1. kolo druhé fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Třinec 0:2 (0:1)
Branka: 12. Ceplák, 90.+2 Matoušek. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Pochylý. ŽK: Mareš, Súkenník - Matoušek, Joukl. Diváci: 1018

Žižkov: Boháč - Dressler, Ricka, Procházka, Mareš - Bartl, Podrazký (65. Červenka), Bartošák (75. Zapalač), Súkenník (60. Folprecht), Folwarczny - Böhm. Trenér: Trpišovský.

Třinec: Bruk - Malík (76. Hupka), Lisický, Čelůstka, Ceplák - Malíř, Motyčka, Wojnar (86. Málek), Matoušek - Čtvrtníček, Gulajev (46. Joukl). Trenér: Hajný.

Baník Most - Graffin Vlašim 2:0 (0:0)
Branky: 54. Řehák, 83. Novotný. Rozhodčí: Ochotnický - Plesar, Antoníček. ŽK: Procházka - Sus, Jícha. Diváci: 549.

Most: Belaň - Novotný, Charuza, Běloušek, Řehák - Vojta (88. Nečas), Procházka, Rosendo, Duchnič (52. Ježdík) - Šlapák (73. Kotlan), Surynek. Trenér: Busta.

Vlašim: Holý - Starý (87. Vebr), Kryštůfek, Petrů, Sus - Křeček - Janda, Putz, Kocourek - Ujec (64. Jeřábek), Jícha (82. Pokorný). Trenér: Horňák.

Hradec Králové - Pardubice 2:2 (0:0)
Branky: 77. Šisler z pen., 78. Kraják - 54. Hundák, 84. Kakrda. Rozhodčí: Příhoda - Gallo, Vostřejž. ŽK: Rolko, Řezníček, Malinský - Jeřábek. ČK: 14. Rolko. Diváci: 4350.

Hradec: Lindr - Poděbradský, Rolko, Hochmeister (74. Kopáč), Zelený - Janoušek, Kraják, Šisler, Kučera, Voltr (46. Malinský) - Zec (62. Kulič). Trenér: Prokopec.

Pardubice: Frydrych - Přibyl (75. Dostálek), Šejvl, Tischler, Norek - Pospíšil, Kudrna (64. Řezníček), Jeřábek, Hundák - Petrus (82. Kakrda), Rešetár. Trenér: Krejčí.

FK Varnsdorf - MFK Karviná 1:2 (0:1)
Branky: 89. Kotiš - 34. Vladavič, 73. Fiala. Rozhodčí: Kalenda - Vaňkát, Pilný. ŽK: Daníček - Ciku, Knötig, Paleček. Diváci: 610.

Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Jakobovský, Zbrožek, Filip - Cana (41. Daníček), Kotiš - Rudnickij, Schubert, Mikinič (56. Breite) - Volf (68. Synek). Trenér: Frťala.

Karviná: Paleček - Hoffmann, Vladavič, Mikula, Knötig - Jovanovič, Hottek, Vaněk, Eismann - Mišinský (81. Legierski), Ciku (71. Fiala, 89. Gonda). Trenér: Mazura.

Sokolov - Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 39. Čada, 50. Kobylík. ŽK: Hofmann, Jurdík, Šamánek - Hájek, Poznar, Ruskovský. ČK: Hájek. Rozhodčí: Bílek - Urban, Kotalík. Diváci: 1025.

Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Vondráček, Hofmann, Dvořák II. - Čada, Vrtělka - Vaněček (84. Machek), Kobylík (87. Šamánek), Hrubý - Jurdík (90. Holub). Trenér: Jindra.

Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hájek, Hubáček - Holík (56. Poznar), Polách, Elšík, Hruška (68. Bartolomeu) - Malcharek, Železník (56. Ruskovský). Trenér: Kalivoda.

Ústí nad Labem - Vltavín 3:0 (1:0)
Branky: 35. Veverka, 54. Moulis, 80. Zeman. Rozhodčí: Houdek - Černý, Fišer. ŽK: Zeman - Pečeňa, Valášek. Diváci: 1212.

Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Valenta, Švec, Dvořák - Jursa, Peterka, Martykán - Veverka (67. Leibl), Smola (7. Mujagič), Moulis (82. Vacek). Trenér: Přerost.

Vltavín: O. Pávek - Bureš, M. Pávek, Krimlák, Hájek - Očovan, Valášek, Pečeňa (60. Kozák), Škovránek (85. Lancz) - Předota, Franěk (69. Klán). Trenér: Knížek.

Dynamo České Budějovice - MAS Táborsko 2:0 (0:0)
Branky: 59. Chmelo, 69. Lengyel. Rozhodčí: Paták - Hrabovský, Zeman. ŽK: Hanzlík, Linhart - Šimák, Cíferský, Javorek, Kočí. Diváci: 2974.

Č. Budějovice: Daněk - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Ježdík, Rakovan (68. Benát), Rýdel, Chmelo (87. Němec) - Kalod, Linhart (77. Ibragimov). Trenér: Hoftych.

Táborsko: Toma - Sladký, Cíferský, Mráz, Kotrba - Presl (77. Kočí), Javorek, Šiml, Šimák, Tusjak (67. Strnad) - Musiol (67. M. Vukadinovič). Trenér: Nádvorník.