čtvrtek 27. července 2017 Věroslav

Šimák pomohl Stuttgartu k postupu do Poháru UEFA

aktualizováno 27. 7. 2008 20:53

Stuttgart - Český fotbalista Jan Šimák se výrazně zasloužil o postup Stuttgartu do druhého předkola Poháru UEFA. V dnešním odvetném utkání 3. kola Poháru Intertoto proti Saturnu Moskevská oblast v 83. minutě překonal z přímého kopu z 20 metrů střelou do levého horního rohu krajana Antonína Kinského. Smazal tak jednobrankovou ztrátu z prvního zápasu v Rusku a zařídil prodloužení.

Pohár UEFA
Pohár UEFA

V něm rumunský střelec Marica dvěma góly rozhodl o postupu německého týmu. Ke třetí brance pomohl Stuttgartu svou chybou Kinský.

Devětadvacetiletý Šimák byl již v prvním vzájemném utkání nejlepším hráčem Stuttgartu, kam v létě přestoupil z Jeny, která sestoupila z druhé ligy.

Výsledky - odvety 3. kola:

Rosenborg Trondheim - Breda 2:0 (1:0), první zápas 0:1, postoupil Rosenborg,

FK Riga - Elfsborg 0:0, první zápas 0:1, postoupil Elfsborg, Stuttgart - Saturn MO 3:0 po prodl. (0:0, 1:0), první zápas 0:1, postoupil Stuttgart.