sobota 24. června 2017 Jan
MS ve fotbale do 20 let

Do finále postoupily Francie a po maratonském zápase Uruguay

aktualizováno 10. 7. 2013 23:13

Istanbul – Mistrovství světa fotbalistů do 20 let vyvrcholí zápasem Francie s Uruguayí. Prvními finalisty se stali mladíci ze země galského kohouta, kteří vydřeli výhru nad Ghanou 2:1. O titul si Francie zahraje úplně poprvé. Čeká ji Uruguay, která v nekonečném zápase udolala Irák až na penalty. Přímý přenos sobotního finále nabídne ČT sport a náš web.

Fotbalisté Uruguaye slaví postup do finále MS do 20 let

Semifinálový zápas Francie s Ghanou v Burse rozhodl autor obou branek Florian Thauvin, tu vítěznou vstřelil v 74. minutě. Tým pak těsné vedení udržel i po vyloučení obránce Samuela Umtitiho a může se stát prvním evropským vítězem turnaje od roku 1999, kdy triumfovali Španělé.

Ve druhém semifinále sahal po nečekaném postupu Irák, který dlouho vedl, v 87. minutě však Uruguayce zachránil vyrovnávacím gólem střídající Bueno. Dramatický penaltový rozstřel pak vyřešil v osmé sérii Saífův nezdar. Ani Uruguay ještě v této věkové kategorii titul nezískala, finále však už hrála v roce 1997.