sobota 19. srpna 2017 Ludvík
Pohár FIFA

Uruguay přehrála Tahiti, postoupila a jde na Brazílii

aktualizováno 24. 6. 2013 00:35

Fortaleza/Recifé - Druhým postupujícím ze skupiny B je Uruguay. Ta zvládla své vystoupení proti Tahiti ve velkém stylu, když vyhrála 8:0. Čtyřmi brankami se při tom blýskl Ábel Hernandez.

Uruguayský útočník Luis Suárez

Uruguay podle očekávání s přehledem zvládla duel s Tahiti. O scénáři utkání napověděla už 79. vteřina hry, kdy se poprvé prosadil Ábel Hernández, který se zároveň postaral o nejrychlejší gól historie Poháru FIFA. Kanonýr italského Palerma ještě do přestávky zkompletoval hattrick a po poločase čtvrtým gólem napodobil kousek Torrese, který také Tahiťany nešetřil.

Sestřih utkání Uruguay - Tahiti

Po příchodu na hřiště v 60. minutě se dvěma góly blýskl i další ofenzivní klenot Uruguaye Luis Suárez. Tahiti z turnaje odjíždí se 24 inkasovanými brankami.

Uruguay - Tahiti 8:0 (4:0)

Branky: 2., 24., 45. a 67. z pen. A. Hernández, 81. a 90. Suárez, 27. Pérez, 61. Lodeiro. Rozhodčí: Proenca (Portug.). Diváci: 20 000.

Uruguay: Silva - Aguirregaray, Scotti, Coates, Gargano - Pérez, Pereira, Eguren - A. Hernández, Lodeiro, Ramirez (69. Suárez). Trenér: Tabárez.

Tahiti: Meriel - Aitamai (53. Lemaire), Simon,Villar, Ludivion - J. Tehau, Chong-Hue, L. Tehau (71. Atani), Caroine - Vahirua, Hnanyine (88. Tihoni). Trenér: Etaeta.