sobota 22. července 2017 Magdaléna
Přátelské zápasy

Brazilci remizovali na Maracaná s Anglií, USA porazilo Němce

Praha – Remízou 2:2 mezi domácí Brazílií a Anglií skončilo přátelské utkání na nově otevřeném legendárním stadionu Maracaná v Riu de Janeiru. Angličané sice otočili skóre a deset minut před koncem ještě vedli, ale konečnou podobu výsledku dal osm minut před koncem záložník Paulinho.

Hvězdy svých týmu- Neymar a Wayne Rooney

V prvním poločase byl na hřišti především jeden tým, a to domácí Brazílie. Aktivní byl zejména hvězdný Neymar, jenž několikrát prověřil Harta v brance Anglie. První branky se však fanoušci na Maracaná dočkali až v 57. minutě, kdy se trefil Fred, který nastoupil navzdory zlomenému žebru.

Anglie však výsledek během dvanácti minut otočila. V 67. minutě se nejprve po pěkné kombinaci trefil přesnou ranou k tyči mladík Alex Oxlade-Chamberlain a v 79. minutě se přesně do šibenice trefil útočník Manchesteru United Wayne Rooney.

Brazilci nakonec stihli ještě vyrovnat. Osm minut před koncem dal výsledku konečnou podobu ránou z voleje Paulinho.

Sedmibrankovou přestřelkou skončil ve Washingtonu duel USA s Německem, které domácím podlehlo 3:4. Hosté odvrátili debakl až v v závěru zápasu, když se v 79. minutě trefil Max Kruse a vzápětí Julian Draxler.

Za USA vedené někdejším koučem Německa Jürgenem Klinsmannem se dvakrát prosadil Clint Dempsey, který tak v národním týmu zaznamenal už 35 gólů. Víc branek dal za americkou reprezentaci už jen Landon Donovan (49).

Irsko v Dublinu porazilo Gruzii přesvědčivě 4:0 a dvěma góly se na výhře podílel kapitán Robbie Keane. Dvaatřicetiletý útočník Los Angeles Galaxy tak oslavil 125. utkání v národním dresu, kterým se vyrovnal irskému rekordmanovi brankáři Shayi Givenovi.

Přípravná fotbalová utkání:

Dublin: Irsko - Gruzie 4:0 (1:0).
Branky: 77. a 88. Keane, 42. Keogh, 48. Cox. ČK: 21. Loria (Gruz.).

Kyjev: Ukrajina - Kamerun 0:0.

Washington: USA - Německo 4:3 (2:0).
Branky: 60. a 64. Dempsey, 13. Altidore, 16. vlastní Höwedes - 52. Westermann, 79. Kruse, 81. Draxler.

Rio de Janeiro: Brazílie - Anglie 2:2 (0:0).
Branky: 57. Fred, 82. Paulinho - 67. Oxlade-Chamberlain, 79. Rooney.