pondělí 29. května 2017 Maxmilián / Maxim
Gambrinus liga

Jablonec v lize popáté v řadě nevyhrál, s Jihlavou remizoval 1:1

aktualizováno 12. 5. 2013 17:15

Jablonec – Fotbalisté Jablonce nenavázali na pohárovou výhru proti Liberci a v rámci 27. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti pouze remizovali 1:1. Hosty poslal do vedení Jungr, ale na konečných 1:1 upravil Hubník. Jablonečtí tak prodloužili čekání na ligové vítězství na pět zápasů. Hráči Jihlavy na tříbodový zisk čekají ještě o zápas déle a díky dnešnímu výsledku mají na kontě již čtrnáct remíz.

Utkání Jablonec - Jihlava

Jihlava začala na Střelnici aktivněji. Vaněček v osmé minutě pálil z hranice šestnáctky nad branku, krátce poté neproměnil ještě větší příležitost Vaculík, když přestřelil tentokrát z pokutového území. Severočeši poprvé vážněji zahrozili po dvaceti minutách hry. Eliáš přesně nacentroval na Hubníka, který však hlavou branku těsně minul.

Domácí pak po trestném kopu sice skórovali, ale rozhodčí Loučkův gól neuznali kvůli předcházejícímu ofsajdu. Jablonec v dalším průběhu prvního poločasu převzal iniciativu, ale v koncovce se mu dál nedařilo. Zoubeleho hlavička i Hubníkův pokus mířily nad branku a ve 32. minutě Vysočinu zachránil gólman Blažek, jenž na brankové čáře nohou vyrazil střelu Kopice.

Po přestávce už se diváci po několika nepřesných pokusech na obou stranách dočkali branek. V 57. minutě otevřela skóre Jihlava. Její kapitán Vaculík se povedenou kličkou dostal přes Kubistu, přihrál volnému Jungrovi a ten zakončil tvrdou střelou.

Vysočina se však z vedení radovala pouhé tři minuty, protože střídající Čížek krátce po svém příchodu na hřiště z rohového kopu nacentroval na přesně hlavičkujícího Hubníka. "Probuzený" jablonecký útočník potvrdil střeleckou formu a trefil se ve třetím soutěžním utkání za sebou.

V závěru se tempo hry výrazně snížilo a ubylo také šancí. Obrat ve prospěch Jablonce mohl přeci jen dokonat Čížek, jeho střela z 85. minuty však jen těsně minula tyčku Blažkovy branky.

Baumit Jablonec - Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 60. Hubník - 57. Jungr. Rozhodčí: Ardeleánu - T. Kovařík, Zeman. ŽK: Blažek (Jihlava). Diváci: 3 057.

Jablonec: Špit - Kubista, Rossi, Beneš, Novák - Loučka, Eliáš - Kopic, Piták (65. Vaněk), Zoubele (57. Čížek) - Hubník (75. Třešňák). Trenér: Skuhravý.

Jihlava: Blažek - Vaculík, Šourek, Tlustý, Marek - Jungr, Koloušek (86. Kučera), Rada, Masopust (65. Kliment), Josl - Vaněček (72. Šimonek). Trenér: Komňacký.

Roman Skuhravý (Jablonec): "Chtěli jsme vyhrát a napravit výsledky z předcházejících čtyř duelů, ve kterých jsme výsledkově neuspěli. Měli jsme záměr na hřišti dominovat, bohužel od začátku utkání jsme měli problém v přechodové fázi, špatně jsme řešili situace po ztrátě míče. Když jsme poté získali balon, chyběla lehkost i kvalita. Soupeři jsme díky špatné organizaci umožnili dvě velké šance. Kdybychom po nich dostali gól, nemohli bychom se divit. Druhý poločas jsme bohužel odešli kondičně. Nevytvořili jsme si takový tlak, jaký bychom chtěli. Hosté po brejku dali vedoucí gól, naštěstí se nám podařilo srovnat."

František Komňacký (Jihlava): "Myslím, že jsme zde podali slušný výkon, ale zda tomu tak bylo, musí posoudit někdo jiný. S výsledkem jsem ale spokojený. Jablonec byl kombinačně a pohybově lepší. Chtěli jsme hrát ze středního bloku, zpevnit střed hřiště a nevynechat jedinou příležitost k rychlému protiútoku. Pár akcí jsme měli a mohli jsme s nimi naložit lépe. Také domácí měli několik šancí, zejména ze standardek to létalo kolem tyče a měli jsme štěstí. Naštěstí jsme v první půli pod velkým tlakem nebyli. Ve druhé půli se nám jeden brejk vydařil a domácí zvýšenou aktivitou zaslouženě vyrovnali. Otázkou bylo, zda v závěru vydržíme nápor a bojovnosti jsme remízu uhráli. Bod beru, jsme remízovým králem, což nás moc netěší, protože body pomalu přibývají. Také se pomalu posunujeme k záchraně v soutěži."