pátek 21. července 2017 Vítězslav

Palermo po devíti letech opouští Serii A, Inter opět nevyhrál

aktualizováno 12. 5. 2013 22:55

Řím – Fotbalisté Palerma nezvládli zápas na hřišti Fiorentiny, kde prohráli 0:1, a po devíti letech sestupují z italské ligy. Naopak fialky si díky výhře zajistily účast v Evropské lize pro příští rok. Nedařilo se ani Interu Milán, jenž počtvrté v řadě nevyhrál, když v Janově uhrál jen remízu 0:0. AC Milán hrálo bez branek s římským AS a oba týmy si tak povážlivě zkomplikovaly cestu do pohárů.

Slavící Luca Toni

Fiorentině zařídil tři body krátce před změnou stran Luca Toni, který zblízka snadno zakončil akci po nahrávce Juana Cuadrada. Jeho tým potřetí z posledních čtyř zápasů uhájil čisté konto. Právě Toni byl před devíti lety paradoxně strůjcem postupu Palerma do Serie A. V ročníku 2003/04 za sicilský tým nastřílel rovných třicet branek a pomohl mu po 31 letech k návratu mezi elitu.

Inter, který bude po čtrnácti letech chybět v evropských pohárech, prodloužil svou sérii neúspěchů a s FC Janov remizoval bez branek. Vyhrál tak jen dva z posledních deseti ligových zápasů. Jeho soupeř poslal bodovým ziskem do druhé ligy Sienu ještě před jejím odpoledním střetnutím s Neapolí.

AC Milán přišel už ve čtyřicáté minutě o vyloučeného Sulleye Muntariho, i tak ale udržel bezbrankovou remízu s AS Řím. Hosté však ztrácejí kolo před koncem na pohárové příčky nedostižné čtyři body, takže budou muset upřít pozornost k 26. květnu, kdy hrají finále Italského poháru s Laziem, jehož vítěz se kvalifikuje do základní skupiny Evropské ligy.

Postup do Ligy mistrů si zkomplikoval zase domácí AC. Do hry o Ligu mistrů v posledním kole promluví sestupující týmy, protože Milánské čeká zápas se Sienou a Fioretina se představí v Pescaře.

Juventus klubový rekord nepřekoná, s Cagliari pouze remizoval

Fotbalisté Juventusu na desáté vítězství v řadě nedosáhli. Italský šampion mohl vyrovnat klubový rekord, avšak v utkání 37. kola Serie A na domácím hřišti pouze remizoval s Cagliari 1:1. Hráči staré dámy, kteří bezprostředně po zápase převzali trofej pro vítěze italské ligy, tak nepřekonají klubový rekord ze sezony 2005/06, kdy získali 91 bodů.

Kolo před koncem soutěže mají svěřenci trenéra Conteho v tabulce 87 bodů. Rekord italské ligy drží Inter Milán, který v sezoně 2006/07 získal o deset bodů více. Juventus prohrával s Cagliari od 12. minuty, kdy gólmana Marka Storariho prostřelil Victor Ibarbo. Remízu domácím zachránil po půlhodině hry desátou ligovou trefou Černohorec Mirko Vučinič.

Fotbalisté Pescary, kteří jsou již jistými sestupujícími, prohráli počtvrté za sebou a celkově posedmadvacáté, když podlehli Catanii na jejím hřišti 0:1. O jedinou branku zápasu se postaral v 52. minutě Argentinec Alejandro Gómez. Catania je v tabulce devátá, dva body před Interem Milán.

Lazio - Sampdoria Janov

Lazio vyhrálo, dál ale ztrácí na poháry

Lazio, za které odehrál závěrečné minuty útočník Libor Kozák, porazilo díky gólu Sergia Floccariho a proměněné penaltě Antonia Candrevy 2:0 Sampdorii Janov, dál ale zůstává těsně pod pohárovými příčkami. Pátou pozici si totiž výhrou 2:1 nad Bergamem pohlídalo Udine.

Neapol má již jisté druhé místo, přesto domácí zápas proti sestupující Sieně nevypustila a až do konce bojovala o výhru. Na vedoucí gól hostujícího Fabrizia Grilla odpověděl čtvrt hodiny před koncem Edinson Cavani a o výhře favorita rozhodl až v nastavení Marek Hamšík.

Jistotu dalšího ročníku mezi elitou má i FC Turín. Nováček dnes remizoval 1:1 s Chievem, v jehož základní sestavě nechyběl záložník Kamil Vacek. Již dříve bylo jasné, že do Serie B sestoupí Pescara.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:

Juventus Turín - Cagliari 1:1 (61. Vučinič - 12. Ibarbo), Catania - Pescara 1:0 (52. Gómez). Chievo - FC Turín 1:1 (10. Théréau - 19. Cerci z pen.), FC Janov - Inter Milán 0:0, Fiorentina - Palermo 1:0 (41. Toni), Lazio Řím - Sampdoria Janov 2:0 (10. Floccari, 90.+4 Candreva z pen.), Neapol - Siena 2:1 (73. Cavani, 90.+2 Hamšík - 36. Grillo), Udine - Bergamo 2:1 (43. a 52. Di Natale - 10. De Luca), Parma - Boloňa 0:2 (6. Taider, 76. Moscardelli), AC Milán - AS Řím 0:0.