BBV po 25 letech

Fotbalisté Dortmundu porazili Norimberk a jsou druzí

Dortmund – Stoprocentní jsou prozatím v jarní části německé Bundesligy fotbalisté Dormundu, kteří vyhráli i své druhý jarní utkání, když doma porazili Norimberk s českým útočníkem Tomášem Pekhartem 3:0. Borussia tak opět neinkasovala a v tabulce se posunula na druhé místo.

Slavící fotbalisté Dortmundu
zdroj: Isifa

O čisté konto mohl Dortmund v dnešní předehrávce 19. kola připravit český útočník Tomáš Pekhart, ale jeho hlavičku po čtvrthodině hry ve vyložené šanci reflexivně zlikvidoval domácí gólman Roman Weidenfeller.

Chvíli nato se prosadila favorizovaná Borussia. Polský reprezentant Jakub Blaszczykowski nejprve v 18. minutě proměnil pokutový kop a tři minuty nato zvýšil na 2:0. Vítězství mistra zpečetil krátce před koncem další Polák Robert Lewandowski.

Dortmund po dnešku ztrácí devět bodů na suverénní Bayern Mnichov, nicméně lídr má stejně jako těsně třetí Leverkusen zápas k dobru. Norimberk zůstal patnáctý.