neděle 23. července 2017 Libor

Baník slaví první tři body, v Budějovicích vyhrál 1:2

aktualizováno 13. 8. 2012 21:34

Budějovice - První tři body si na své konto připsal ostravský Baník, když v dohrávce třetího kola Gambrinus ligy vyhrál na hřišti Českých Budějovic 1:2. Z Ostravských se prosadil nejprve obránce Mach a poté výborně hrající Kukec. Domácí stačili již jen korigovat díky penaltě, kterou proměnil Otepka.

Dominik Kraut v zápase proti Budějovicím

Dynamo tak prohrálo teprve podruhé z posledních třinácti domácích utkání. Baník naopak slaví první vítězství v sezoně, které ho katapultovalo na průběžné deváté místo v tabulce. Budějovice naopak po druhé prohře v sezoně propadly na třináctou pozici.

Baník byl na začátku utkání aktivnější a Budějovičtí měli problémy s kombinací. Avšak první větší příležitost měli domácí. Hned do dvou slibných šancí se dostal Klesa, ale prvně ho vychytal Buček a v druhé netrefil hlavou branku.

A tak trestal Baník. V šestnácté minutě zahrával roh Greguš. Míč nikdo z domácích nedokázal odvrátit a pro Macha, jenž čekal na zadní tyči, již nebyl problém míč dopravit do brány.

Reportáž ze zápasu České Budějovice - Ostrava

Dynamo se snažilo výsledek co nejrychleji korigovat, ovšem domácí kazili finální přihrávky.  V 30. minutě se do šance dostal opět Klesa, kterému míč ve vápně prostrčil Markovič, ale v těžkém úhlu přestřelil.

A i další příležitost měli Budějovičtí. O pět minut později prodloužil Otepka na Markoviče, jenž mohl jít sám na brankáře. Ale po souboji s obráncem Baníku spadl přes Daňka a z šance nic nebylo. Znovu tak mohlo udeřit na druhé straně. Tři minuty před přestávkou se dostal po standartce míč ke Gregušovi. Ten zkoušel míč poslat na zadní tyč, ale minul.

Trenér domácích Cipro se snažil zvýšit útočnou sílu a v poločase stáhl Rakovana, jehož nahradil Řezníček. Dynamo se snažilo co nejrychleji vyrovnat, ale jejich snaha stále ztroskotávala na chybných přihrávkách.

Ale nakonec si přeci jenom velkou šanci připravili. Z levé strany nacentroval Sandro, jeho míč propadl vápnem až na zadní tyč, kde byl obránce Novák, ale jeho střelu, jež směřovala do brány, vykopl střelec vedoucí branky Mach. Přesně o 10 minut později byl v akci znovu Novák. Tentokrát si naskočil na roh Otepky, ale jeho hlavička zamířila těsně vedle Bučkovy branky.

František Cipro:

"Dneska jsme si vlastně dali dva góly sami. Ostrava se do žádné velké šance nedostala."

O dalších deset minut později tak padl gól na druhé straně. Řepka si pouštěl balón, ale nevšiml si, že má za zády výborně hrajícího Kukece. Ten mu míč sebral a tváří v tvář Daňkovi nezaváhal.

Radoslav Látal:

"V Jablonci a se Slavií jsme v závěrech zápasů selhali. Hráče jsem na to upozorňoval i před dnešním utkání a tentokrát jsme to zvládli."

Domácím svitla naděje v 84. minutě, kdy Frydrych ve vápně sestřelil Markoviče. K penaltě se postavil Otepka a svou 70. ligovou brankou snížil.

Budějovice se sice snažily s výsledkem ještě něco udělat, ale jak Markovič, tak i Otepka branku nedali, a tak mohl Baník slavit první letošní výhru.

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 1:2 (0:1)

Branky: 85. Otepka z pen. - 15. Mach, 73. Kukec.

Rozhodčí: Adam - Košec, J. Paták. ŽK: Otepka, Řepka, Novák - Greguš, Kaprálik, Frydrych. Diváci: 2587.