Denver Pioneers - UMass Minutemens

Basilej vyhrála v Tallinnu, lucemburský mistr zdolal Salcburk

Tallinn - Fotbalisté Basileje porazili ve druhém předkole Ligy mistrů Floru Tallinn 2:0. Náskok do odvety zařídil osmifinalistovi posledního ročníku soutěže útočník Alexander Frei, jeho spoluhráč Radoslav Kováč strávil celý zápas na lavičce.

O velké překvapení se postaral lucemburský mistr Dudelange, když porazil 1:0 ambiciózní Salcburk. Rakouský šampion přišel už v 6. minutě o zraněného Slováka Dušana Šventa, v poslední minutě byl navíc vyloučen po druhé žluté kartě Jonathan Soriano. V té době již Salcburk po jediné gólové střele Auréliena Joachima ze 75. minuty prohrával.

Český trenér Stanislav Levý dovedl z lavičky fotbalisty albánského Skënderbeu k vítězství 1:0 nad maďarským mistrem Debrecínem. Cenný výsledek pro venkovní odvetu zajistil týmu v 65. minutě útočník Sebino Plaku.

Na domácí výhru 1:0 nad izraelským Hapoelem Kirjat Šmona se hodně natrápila Žilina. V 81. minutě za bezbrankového stavu neproměnil pokutový kop levý bek slovenského celku Ricardo Nunes, vzápětí však vstřelil jediný gól Jozef Piaček.

Úvodní zápasy 2. předkola Ligy mistrů:

Ulisses (Arm.) - Šeriff Tiraspol (Mold.) 0:1 (0:0), Flora Tallinn (Est.) - FC Basilej 0:2 (0:0), HJK Helsinky - KR Reykjavík 7:0 (2:0), Neftči Baku - Zestafoni (Gruz.) 3:0 (2:0), F91 Dudelange (Luc.) - Salcburk 1:0 (0:0), MŠK Žilina - Hapoel Kirjat Šmona (Izr.) 1:0 (0:0), The New Saints (Wales) - Helsingborg (Švéd.) 0:0, Skënderbeu (Alb.) - Debrecín 1:0 (0:0), FC Valletta - Partizan Bělehrad 1:4 (0:3), Shamrock Rovers (Ir.) - Ekranas (Lit.) 0:0.