pondělí 26. června 2017 Adriana

Slavia vyhrála přípravný turnaj v Nové Včelnici

Jindřichův Hradec - Pro čtyři týmy fotbalové Gambrinus ligy pokračovala letní příprava turnajem v Nové Včelnici, který vyhrála pražská Slavia. Z jejího pikantního souboje s Teplicemi ale sešlo, když Teplice prohrály v semifinále. Nový trenér Slavie Petr Rada se tak se svým bývalým týmem potká asi až v lize.

Utkání Slavia - České Budějovice

Slavia je pod novým trenérem Petrem Radou v polovině přípravy a už vyhlíží novou sezonu. "Umístění z loňského ročníku neodpovídá jménu Slavie a na podobných příčkách se rozhodně nechceme pohybovat znovu," burcuje Rada a staronový kapitán Karol Kisel dodává: "Chceme hrát pohledný fotbal, aby hlavně v domácím prostředí na nás chodili fanoušci a dávali jsme góly."

Do Slavie zatím přišli obránce Martin Dobrotka a právě Kisel, další posily jsou však na cestě. "Směrem dopředu potřebujeme ještě jednoho nebo dva hráče, jsou tu sice nadějní mladíci, ale přáteláky a liga jsou něco jiného," vysvětluje Rada. Za týden odjíždí červenobílí na herní soustředění do Itálie, ligovou soutěž otevřou poslední červencový víkend doma proti Jihlavě.

Příprava pražské Slavie

Sparta uhrála se St. Pöltenem a Rapidem Vídeň remízy

Fotbalisté Sparty v přípravě uhájili neporazitelnost, když na závěr rakouského soustředění remizovali v jednopoločasových zápasech se St. Pöltenem 0:0 a s Rapidem Vídeň 1:1. Proti Rapidu vyrovnal Ladislav Krejčí tři minuty před koncem. Sparta tak v Rakousku třikrát vyhrála a třikrát remizovala.

Proti druholigovému St. Pöltenu nasadila Sparta hráče, kteří na jaře tolik nehráli, z obvyklé sestavy nastoupil jen Hušbauer. Přestože měla Sparta po většinu utkání převahu, dostala se do jediné vážné šance, ve které však Kadlec netrefil z voleje branku. Na produktivitě se zřejmě podepsala i únava po náročném soustředění.

Také proti Rapidu se sparťané těžko prosazovali. Navíc od 13. minuty prohrávali po Hofmannově trefě. Nejnebezpečnějším sparťanem byl Kweuke, ale nejprve netrefil bránu a následně mu nebyl gól uznán pro těsný ofsajd. Také Rapid několikrát zahrozil, ale gólman Čech předvedl dva vydařené zákroky, navíc ho zachránila i tyč. A tři minuty před koncem dokázala Sparta srovnat. Skalák našel Keriče, jehož střelu ještě tečoval do branky Krejčí.