pondělí 11. prosince 2017 Dana

Plzeň si v přípravě zastřílela proti Ústí

aktualizováno 30. 6. 2012 20:35

Plzeň - Fotbalisté Plzně ve dvou přípravných zápasech rozstříleli vítěze minulého ročníku druhé ligy Ústí nad Labem. Duely hrané na 2x30 minut vyhráli 5:0 a 4:0. Do hry už se zapojili první dva čeští reprezentanti František Rajtoral a Vladimír Darida, kteří hráli na mistrovství Evropy.

Příprava fotbalistů Plzně

Plzeň do obou zápasů nastoupila v rozdílných sestavách. V prvním se mezi střelce zapsala i nová posila Malakjan, a u dvou branek byl Fillo, který se prosadil i akrobaticky nůžkami. Ve druhém utkání, do kterého nastoupili Rajtoral a Darida, byl vidět hlavně levý bek Beránek, který si připsal gól a asistenci na úvodní trefu Černého už z první minuty.

"První utkání mělo rozhodně větší kvalitu, kdy jsme měli výraznou technickou převahu. V tom druhém pak bylo vidět, že soupeři docházeli síly a že naši mladíci nemají ještě takový klid v koncovce. Nicméně si myslím, že jsme jej rovněž zvládli dobře. V obou zápasech jsme soupeře přehráli," hodnotil plzeňský trenér Pavel Vrba.

Pro Plzeň byly zápasy posledními před středečním odjezdem na soustředění do Rakouska. Nyní dostanou hráči dva dny volna. "V úterý budou dva tréninky a po nich zúžíme kádr. Je pravděpodobné, že někteří hráči se zde budou připravovat s juniorkou, jiní mohou odejít na hostování," dodal Vrba.

Na soustředění se k týmu už naplno připojí také další čeští reprezentanti Daniel Kolář, David Limberský a Milan Petržela, u něhož je však možné, že do té doby bude uzavřen jeho přestup do zahraničí.

Viktoria Plzeň - Ústí nad Labem 5:0 (2:0)
Branky: 19. Horváth z pen., 23. Hora, 37. Malakjan, 57. Fillo, 59. Štípek. Sestava Plzně: Bolek - Řezník, Čišovský, Procházka, Šírl - Štípek, Horváth, Fillo, Hora, Malakjan - Bakoš.

Viktoria Plzeň - Ústí nad Labem 4:0 (2:0)
Branky: 1. Černý, 19. Beránek, 46. Ďuriš, 57. Končal. Sestava Plzně: Mandous - Rajtoral, Růžička, Libotovský, Beránek - Krmenčík, Darida, Ďuriš, Hrošovský, Končal - Černý. Trenér: Vrba.

Fotbalisté Slavie vyhráli letní přípravný turnaj v Čelákovicích, kterého se zúčastnily čtyři prvoligové týmy. Ve finále hraném na 2x35 minut porazili Pražané Jablonec 2:0 brankami Milana Škody a mladíka Marka Červenky. Třetí skončila Mladá Boleslav, poslední místo obsadil mistrovský Liberec.

Slovan na turnaji ve dvou zápasech nedal ani gól. Nejprve v semifinále na 2x40 minut podlehl severočeskému sousedovi Jablonci 0:1 a v zápase o třetí místo nestačil na Mladou Boleslav. Porážka 0:2 přitom mohla být ještě výraznější nebýt zákroků náhradního brankáře Hauzra.