pondělí 29. května 2017 Maxmilián / Maxim

Češi prohráli s Portugalskem 1:3

aktualizováno 11. 6. 2008 23:32

Ženeva - Český tým prohrál v dnešním utkání Eura s Portugalskem 1:3. Národní tým favoritovi šampionátu dlouho vzdoroval a sahal po bodu, ale naději utnul v 63. minutě Ronaldo. V nastaveném čase pak přidal další gól Quaresma. Ve večerním duelu skupiny A porazilo Turecko domácí Švýcary 2:1. Čeští hráči tak musejí v neděli Turky porazit, jestliže chtějí mít jistý postup do čtvrtfinále. V případě remízy by s nimi měli naprosto stejnou bilanci a pak by podle nového kritéria UEFA následoval penaltový rozstřel.

Český reprezentant Stanislav Vlček po prohraném zápase s Portugalskem.
  • Český reprezentant Stanislav Vlček po prohraném zápase s Portugalskem. autor: ČTK, zdroj: ČTK http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/3/265/26427.jpg?1213208290
  • Fotbalisté Portugalska slaví druhý gól v síti českého týmu. autor: ČTK, zdroj: ČTK http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/3/265/26418.jpg?1213207851

Brückner složením základní sestavy překvapil nejen české fanoušky, ale i brazilského kouče portugalského týmu Scolariho. Na hřiště se totiž vedle očekávaného nástupu Matějovského dostal také Baroš, zatímco Koller zůstal jen na lavičce. Češi svým stylem hry Portugalce překvapili, opustili pasivní styl z prvního zápasu se Švýcarskem. Především Sionko na pravé straně neustále zaměstnával portugalskou obranu.

V osmé minutě ale poprvé přišla velká chvíle Ronalda, který se středem dostal po narážečce s Dekem do šestnáctky. Jeho kličku ještě Čech vystihnul, ale odražený míč se dostal k Dekovi a barcelonský záložník přes dva české obránce a dopravil míč do sítě.

Češi odpověděli po deseti minutách, v 17. minutě poslal Plašil roh přesně před střed branky, kde Sionko přelstil Petita a hlavou skóroval.

Česká branka Portugalce viditelně znervóznila. Brücknerův tým naopak dobře kombinoval ve středu hřiště, hodně práce odvedli v defenzivě Galásek s Polákem, a důvěru začal splácet Brücknerovi i Baroš.

Portugalci potrestali nemohoucnost českých střelců

V druhém poločase začali Portugalci aktivněji, ale první šanci měli znovu Češi. Sionko poslal po uličce Matějovského míč podél brankové čáry, ale Baroš se k němu nedostal včas.

Po hodině hry se zdálo, že portugalský tlak bude váznout a Češi byli blízko vedení po dalším Plašilově rohu, když na vzdálené tyči míč jen těsně minuli Baroš se Sionkem. Takřka vzápětí ale padl gól na druhé straně. Deco našel Ronalda na šestnáctce a jeho rána pod padajícího Čecha skončila v síti.

Trenér Brückner reagoval nasazením Vlčka a zanedlouho i Kollera. Sedm minut před koncem měl na hlavě další gól Sionko, který hlavou mířil pod břevno, ale Ricardův akrobatický zákrok míč zastavil. To už bylo ze strany českého mužstva vše, naopak třetí portugalský gól přidal střídající Quaresma.

##ANIMACE:EURO2008:091##

##ANIMACE:EURO2008:092##

##ANIMACE:EURO2008:093##

Pro přehrání animace si musíte stáhnout prohlížeč shockwave.