ČTsport

ČTsport
sobota 23. září 2017 Berta

Rakouská policie zatkla 140 německých fanoušků

Velikost textu:
aktualizováno 8. 6. 2008 23:07

Klagenfurt (Rakousko) - Utkání Německo - Polsko vzbuzovalo kvůli agresivním fanouškům obou mužstev již dlouho před začátkem zápasu obavy pořadatelů. Obavy pořadatelů se potvrdily. Rakouská policie podle agentury APA totiž zatkla 140 německých fanoušků, kteří před večerním zápasem mezi Německem a Polskem provolávali nacistická hesla. Klagenfurtská policie dosud počet zatčených nepotvrdila, během dne však již zadržela jiných pět zahraničních fanoušků.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Skupina asi 60 členů německých hooligans provolávala, že "všichni Poláci musí nosit žlutou hvězdu". Naráželi tak na události z druhé světové války, kdy němečtí nacisté označovali židy hvězdou žluté barvy.

Mezi fanoušky obou týmů se objevily i další potyčky, při nichž musela zasahovat policie. Ve většině případů to byla německá policie, která má v Rakousku stejná práva jako v Německu. V Klagenfurtu již včera skončilo v rukou policie sedmnáct násilníků.

Bezpečnost v nejmenším z pořadatelských měst střežilo okolo 2500 policistů. Na pomoc jim přijeli kolegové z Polska i Německa.

Úspěch českých fotbalistů slavili fanoušci v Basileji i v Česku

Většina Čechů se po zápase vracela domů. Po půlnoci se v centru města objevovala již jen hrstka českých fanoušků. Kvůli výtržnostem bylo v ulicích Basileje zadrženo celkem 12 lidí z toho osm Čechů. O rozruch se postarala i skupina českých fandů, kteří museli v Basileji nedobrovolně přenocovat kvůli poruše letadla.

Mezi nimi byl herec Ivan Trojan. Kvůli vzniklým problémům měli pasažéři nárok na náhradní ubytování, které ale nebylo zcela adekvátní. "Místo do hotelu nás odvezli do nějakého krytu, a když jsme se rozhodli protestovat, tak řekli, že nás odvezou zpět na zavřené letiště, které pro nás otevřou. Švýcarská policie nás ale podvedla, odvezli nás na vlakové nádraží, kde na nás čekala jednotka rychlého nasazení se samopaly," komentoval situaci Trojan.

Zápas si užívali i uměli užít pořádně i ti, kteří do Basileje nevyrazili. Fotbalem žilo Staroměstské náměstí před obřím plátnem. Ostravští fanoušci sledovali úvodní zápas české reprezentace na velkoplošné obrazovce v Ostravě na Masarykově náměstí.

Fanoušci slaví vítězství českého týmu.
Fanoušci slaví vítězství českého týmu.

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Závod žen v Bergenu
    Sport živě
    ŽIVĚ: Závod žen v Bergenu vydáno před 1 hodinou Vrchol sezony je tu. Nejlepší závodnice profesionálního pelotonu se utkávají na zvlněných okruzích v norském Bergenu o titul světové šampionky, který obhajuje Amalie Dideriksonová.
   • ŽIVĚ: Česko – Belgie
    Sport živě
    ŽIVĚ: Česko – Belgie vydáno před 16 minutami Česká reprezentace hraje v ázerbájdžánské Gandže klíčový zápas o postup ze základní skupiny ME. Vítězky skupin postoupí přímo do čtvrtfinále šampionátu, celky z druhých a ...
   • Plzeň čeká náročný souboj v Mladé Boleslavi, Slavia se pokusí dobýt zlínskou tvrz
    Plzeň čeká náročný souboj v Mladé Boleslavi, Slavia se pokusí dobýt zlínskou tvrz vydáno 23. 9. 2017 06:00 Suverénní krasojízda fotbalistů Viktorie Plzeň zatím udává ráz nejvyšší soutěži. V 8. kole se však západočeský tým představí na půdě Mladé Boleslavi, kde v předchozích ...
   • ŽIVĚ: Rafael Nadal - Jack Sock
    Sport živě
    ŽIVĚ: Rafael Nadal - Jack Sock aktualizováno před 10 minutami Druhý hrací den Laver Cupu nabízí v pražské O2 areně další čtyři zápasy, každý tentokrát o dva body. V první dvouhře se střetla hlavní postava špičkového turnaje Roger Federer s ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.