neděle 21. prosince 2014 Natálie

Baráž v Německu se dohrála na žádost policie, bála se krveprolití

aktualizováno 16. 5. 2012 21:18

Berlín – V úterní odvetě baráže německé fotbalové ligy remizovala Herta Berlín s Fortunou Düsseldorf a v příští sezoně si zahraje jen druhou ligu. Moc ale nechybělo a zápas se vůbec nemusel dohrát. Rozhodčí utkání několik minut před koncem přerušil, jelikož fanoušci Fortuny vtrhli na trávník. Policie ale doporučila, aby se utkání dohrálo. Obávala se prý, že v případě předčasného ukončení zápasu by mohlo dojít ke krveprolití.

Hráči Herthy Berlín

"Rozhodčí chtěl utkání ukončit, policie se ale obávala, že by se mohla situace ještě vyhrotit. Dokonce padala taková slova jako krveprolití," uvedl právník Herthy Christoph Schickhardt.

Fanoušci Fortuny vtrhli na hřiště asi dvě minuty před koncem a hráči obou týmů před nimi utekli do kabin. Policie poté příznivce z trávníku vytlačila a utkání se po zhruba dvacetiminutové pauze dohrálo. Hertha, kde působí i český reprezentant Roman Hubník, remizovala 2:2 a po prohře 1:2 z prvního zápasu sestoupila.

Hertha Berlín se proti výsledku odvolala k Německému fotbalovému svazu. Podle klubu by neměl být výsledek zápasu uznán kvůli chaosu v jeho závěru. Svaz se bude odvoláním zabývat v pátek. Šance Herthy na úspěch jsou podle Schickhardta vysoké. "Ve svazových stanovách jasně stojí, že zápas za takových okolností nemůže být započítán, nýbrž se musí opakovat."

Svaz zahájil disciplinární řízení s oběma kluby a zároveň se čtyřmi hráči Herthy. Levan Kobiašvili údajně po závěrečném hvizdu uhodil rozhodčího Wolfganga Starka do týla, jeho tři spoluhráči Thomas Kraft, Christian Lell a Andre Mijatovič prý sudího uráželi.