čtvrtek 21. září 2017 Matouš
Shrnutí druhé ligy

Ústí se vzdálil postup, Brno remizovalo ve Zlíně

aktualizováno 9. 5. 2012 20:07

Zlín - Fotbalisté Ústí nad Labem tři kola před koncem druhé ligy nevyužili možnost zajistit si postup do nejvyšší soutěže. Na půdě rozjetého Varnsdorfu prohráli 0:2 a musejí čekat na sobotní domácí zápas proti Vlašimi, v němž jim stačí remíza. V přímém souboji o druhou příčku remizoval třetí Sokolov v Jihlavě 1:1 a na svého dnešního soka stále ztrácí tři body.

Ilustrační foto

V boji o záchranu se nejlépe vedlo Mostu, který zdolal čtvrté Bohemians Praha 1:0. Po 27. kole tak má před předposledním Třincem náskok pěti bodů, stejně jako Čáslav a také Znojmo s Vlašimí, které se dnes ve vzájemném duelu rozešly nerozhodně 1:1.

Výsledky 27. kola:

Karviná - Táborsko 1:1 (0:0), Most - Bohemians Praha 1:0 (1:0), Sparta B - Čáslav 3:0 (2:0), Varnsdorf - Ústí nad Labem 2:0 (0:0), Vlašim - Znojmo 1:1 (1:1), Zlín - Zbrojovka Brno 0:0.

Varnsdorf se na jaře rozjel k parádním výkonům a Ústí prakticky nepustil do vážnějších šancí. V 55. minutě se naopak domácí prokombinovali v ústeckém vápně až do situace, kdy byl sám před brankářem Novákem Rudnickij a hlavou trefil přesně k tyči. Výborně hrající střídající Chod pak těsně před koncem zpečetil vítězství 2:0.

Sokolov v Jihlavě prohrával již od deváté minuty: střela záložníka Jungra zpoza hranice velkého vápna totiž zapadla přesně k tyči. Jenže na konečných 1:1 vyrovnali hosté už o osm minut později, když po rohu překonal Jaromíra Blažka kapitán Dvorník.

Studio fotbal - Dohráno

Podobný průběh měl i duel ve Vlašimi, kde remízu 1:1 vybojovalo Znojmo. Domácí vedli od šesté minuty, kdy po faulu na Kosaka za polovinou hřiště propálil vše před sebou Starý. Hosté ale odpověděli už v 25. minutě, když Odehnal usměrnil do branky rohový kop.

Předposlednímu Třinci nepomohl k třem bodům ani příchod nového kouče Miroslava Kouřila, v duelu v Opavě branka nepadla. Třinci tak na záchranu chybí pět bodů.

Fotbalisté sestupující sparťanské rezervy potvrdili dobrou formu a v Horních Počernicích zdolali Čáslav 3:0. Vyhráli tak třetí z posledních čtyř duelů, stejný počet vítězství přitom předtím získali v celém dosavadním průběhu sezony. Branky nastříleli Frýdek, Jurdík a Kadeřábek.