úterý 30. září 2014 Jeroným
2. liga

Ústí uniká pronásledovatelům, Střížkov podlehl Spartě

aktualizováno 28. 4. 2012 21:19

Ústí nad Labem - Fotbalisté Ústí nad Labem udělali vítězstvím nad Čáslaví 2:0 další krok za postupem do první ligy. Tři body proti týmu bojujícímu o záchranu ve druhé lize zajistil Severočechům střelec obou branek Richard Veverka. Po zaváhání Bohemians Praha na hřišti Sparty B zvýšilo Ústí náskok už na sedm bodů.

Druhá liga
Druhá liga

Po půlhodinové hře bez šancí mezi šestnáctkami se v 37. minutě Veverka v pokutovém území zbavil obránce a střelou k tyči otevřel skóre. "První půli jsme doslova zaspali," zlobil se čáslavský trenér Miloš Sazima. V úvodu druhého dějství zahodil velkou šanci hostující Duchnič, který sám před brankou mířil vedle. Čáslav hrozila při standardních situacích a snažila se vyrovnat, ale v 72. minutě její snahu utnul Veverka. Po centru Holka propasíroval míč zblízka do branky.

Střížkov začal v Horních Počernicích dobře a zdálo se, že by mohl odčinit týden starou porážku s Varnsdorfem. Ve 13. minutě otevřel skóre po Jandově centru ze strany hlavou Dorotík. Na jeho trefu ale o deset minut později odpověděl krásnou ranou z 20 metrů pod břevno Jirásek. Ve druhém poločase se sparťané dostali do vedení díky brance stopera Krcha, který se prosadil v 60. minutě ve skrumáži po rohovém kopu. Výhru domácích zpečetil z penalty Rada, jenž potrestal Drskův faul na pronikajícího Kadeřábka.

Fotbalisté Mostu remizovali v 25. kole s Opavou 2:2, přestože na soupeřově hřišti prohrávali 0:2. Domácí hráli od 52. minuty v oslabení poté, co dostal druhou žlutou kartu obránce Vladimír Coufal.

Sokolov remizoval ve Zlíně 1:1 a nevyužil možnost bodově se dotáhnout na druhý tým tabulky Bohemians Praha. Domácí ševci neudrželi vedení a ani tentokrát se nedočkali druhé jarní výhry. Západočeši po šestém zápase bez porážky za sebou ztrácejí na postupové místo dva body, třetí Jihlava má ale zápas k dobru.

Výsledky 25. kola 2. fotbalové ligy:

Ústí nad Labem - Čáslav 2:0 (1:0)

Branky: 37. a 72. Veverka. Rozhodčí: P. Mikel - J. Paták, Vysloužil. ŽK: Martykán, Holek - Berios, Mitrou, Prášil. Diváci: 1 346.

Sparta Praha B - Bohemians Praha 3:1 (1:1)

Branky: 24. Jirásek, 59. Krch, 73. Rada z pen. - 13. Dorotík. Rozhodčí: Býma - Santarius, Tacina. ŽK: Hybš, Sýkora - Drsek, Macháček, Winter. Diváci: 408.

Opava - Most 2:2 (2:1)

Branky: 18. Křeček, 25. Sedláček - 42. Kerbr, 48. Hofmann z pen.. Rozhodčí: Hrubeš - Zeman, Pilný. ŽK: Hrabina, Coufal, Uvíra, Sedláček - Procházka, Schut, Holub. ČK: 52. Coufal (Opava). Diváci: 1 575.

Zlín - Sokolov 1:1 (1:1)

Branky: 23. Poznar - 38. Strnad. Rozhodčí: Proske - Košec, Večeřa. ŽK: Besta, Švach, Motal - Metelka, Hanzlík. Diváci: 1 648.