Jsme v kritické situaci, uvědomuje si Matějovský
Mladá Boleslav - Kapitán fotbalové Sparty Marek Matějovský si po včerejší prohře v Mladé Boleslavi dobře uvědomuje, v jak obtížné situaci Pražané v boji o titul uvízli. Čtyřbodová ztráta na vedoucí Liberec je čtyři kola před koncem ligy prý už velmi zásadní komplikací. Matějovský ale burcuje své spoluhráče, ať ještě nepropadají panice.
"Ale jsme jednoznačně v kritické situaci. Pohled na tabulku je jasný a počítat umíme. Už budeme muset spoléhat i na velkou pomoc soupeřů," řekl Matějovský po utkání v Boleslavi, kde Sparta podlehla 0:2. Matějovského by v zimní pauze, kdy Pražané třímali šestibodový náskok před Libercem, nenapadlo, jak špatnou výchozí pozici bude mít Sparta před ligovým finišem.
"Nevěřil jsem tomu, že se stane něco podobného. Navíc po přípravě, která vypadala fakt dobře. Všichni jsme věřili, že to převedeme i do ligy, ale nepovedlo se to," podotkl Matějovský. Sparta se ale prý v závěru ligy nesmí vzdát. "Musíme věřit do poslední chvíle. Cokoliv jiného by bylo špatně," dodal Matějovský.
Trenér Sparty Martin Hašek: "Bojujeme především o první, ne o druhé místo. Zajímá nás situace, která je před námi. Ztrácíme čtyři kola před koncem čtyři body, což je velice nepříjemné, ale ne nehratelné."
Liberecký kapitán Jiří Štajner: "Pro nás se nic nemění. Následující zápasy chceme vyhrát, abychom v posledním kole proti Plzni už nemuseli o nic hrát, když nám teď darovali takovýhle náskok."
Ten se dnes těšil, jak si užije návrat do svého bývalého působiště, kde si udělal jméno a odkud se odrazil i do reprezentace. Po porážce vypadal třicetiletý záložník sklesle. "Chtěli jsme vyhrát, jeli jsme pro tři body a měli i velkou vůli. Ale bohužel," uvedl Matějovský. Sparta podle něj v jarní části sezony, kdy už šestkrát ztratila body a přepustila vedení Liberci, doplácí na tristní zakončení.
"Kdybychom dnes dali gól, Boleslav by se na odpověď nezmohla. Rozdíl mezi podzimem a jarem je u nás jednoznačně v proměňování šancí. I dnes jsme měli mírnou herní převahu, ale gól jsme nedali žádný a naopak z brejku inkasovali," litoval Matějovský. Spartu prý srazilo i vyloučení beka Pamiče v 58. minutě. "V Boleslavi je těžké hrát v jedenácti lidech, když jdete do deseti, mají pak smrtící brejky. A když jsme prohrávali, měli jsme to pak už v oslabení složité," řekl Matějovský.
Hlavní zprávy
-
Horváth si po utkání oddechl, na penaltu v Olomouci už raději nepůjde vydáno před 1 hodinou Olomouc – V nejméně vhodnou dobu zklamal. Penaltový specialista a kapitán týmu Pavel Horváth ve veledůležitém utkání se Sigmou Olomouc neproměnil pokutový kop a málem zkomplikoval ... -
VideoPlzni stačí výhra k titulu. Sparta podlehla v epickém zápase Brnu 2:3 aktualizováno 22. 5. 2013 22:58 Praha - Velký krok k dosažení druhého mistrovského titulu během tří let udělali plzeňští fotbalisté, kteří v závěru utkání vybojovali vítězství 1:0 nad Olomoucí. Sparta o ... -
Čeští volejbalisté v přípravě podlehli Finsku vydáno 22. 5. 2013 22:18 Mladá Boleslav - Čeští volejbalisté prohráli první přípravné utkání na Evropskou ligu. Výběr nizozemského kouče českého týmu Stewarta Bernarda podlehl dnes v Mladé Boleslavi ... -
VideoFutsalisté Chrudimi jsou posedmé za sebou ligovými šampiony aktualizováno 22. 5. 2013 23:05 Chrudim - Futsalisté Chrudimi získali posedmé za sebou mistrovský titul. Finálovou sérii rozhodli v nejkratším možném čase, Tango Brno dnes porazili 6:3 a vyhráli 3:0 na zápasy. Celkově ...
Další v rubrice
-
22. 5. 2013 22:34 Jun získal s Austrií rakouský titul
-
22. 5. 2013 21:21 Znojmo je před branami první ligy, k jistotě mu chybí bod
-
22. 5. 2013 19:58 Necid prodloužil v CSKA do června 2015
-
Video22. 5. 2013 17:53 Mourinho s Ronaldem dostali distanc na dva pohárové zápasy
Nejčtenější v rubrice
- 22. 5. 2013 22:58 Plzni stačí výhra k titulu. Sparta podlehla v epickém zápase Brnu 2:3
- 21. 5. 2013 17:56 Haindlová: Nabídku od hokejistů jsem dostala
- 21. 5. 2013 22:36 Hradec nezvládl existenční souboj, Liberec si pojistil třetí místo
- 21. 5. 2013 17:15 Bayern: Letos už musíme vyhrát Ligu mistrů, zasloužíme si to
- 21. 5. 2013 17:05 Znojmo první ligu nejspíš hrát nebude. Město nepodpoří rekonstrukci stadionu
- 22. 5. 2013 06:00 Plzeň chce zůstat před Spartou, v Olomouci slibuje otevřený fotbal







