Magazín EURO 2024

Atlético Madrid se udrželo v boji o evropské poháry

Barcelona - Fotbalisté Atlétika Madrid zdolali ve 35. kole španělské ligy Espaňol Barcelona 3:1. Svěřenci Diega Simeoneho tak udrželi krok s dalším semifinalistou Evropské ligy Bilbaem v boji o to, aby v evropských pohárech startovali i v příští sezoně.

Atlético dostal do vedení už v 9. minutě stoper Diego Godín, jenže za barcelonský tým skóre vyrovnal o deset minut později také obránce Dídac. Souboj týmů, které do zápasu vstupovaly se 45 body na kontě, rozhodl dvěma slepenými brankami po hodině hry turecký záložník Arda Turan.

San Sebastian díky akrobatickému gólu Carlose Vely čtyři minuty před koncem vybojoval remízu 1:1 s Villarrealem a oba týmy ztratily po dvou bodech v boji o záchranu. "Žlutá ponorka" má čtyři kola před koncem na osmnáctý Gijón k dobru šest bodů, Real Sociedad devět. O dva body lépe než Villarreal je na tom Granada, která díky brance Franka Jary porazila Getafe 1:0.