středa 26. listopadu 2014 Artur
Fotbalové ohlasy

Fleišman: Snad Sparta zaváhá

Liberec - Před jedenácti dny se liberecký fotbalista Jiří Fleišman podrobil po faulu sparťana Léonarda Kweukeho operaci zubů a první odhady hovořily o tom, že by mohl být mimo hru až do konce sezony. Sedmadvacetiletý bek se ale na trávníky vrátil nečekaně rychle. V pátek nastoupil v základní sestavě proti Žižkovu a comeback vyšperkoval v poslední minutě gólem, jímž uzavřel skóre na 4:0.

Michal Breznanik a Jiří Fleišman se radují ze čtvrtého gólu

"Že nastoupím, se definitivně rozhodlo až ve čtvrtek. Trenér mi prostě řekl, abych šel hrát, pokud se vyloženě nebojím do hry. Já jsem mu řekl, že chci s klukama bojovat o titul až do konce, i kdyby mě to mělo ten jeden zub stát," řekl Fleišman.

Libereckému týmu chyběl jen v Ostravě, kde by stejně kvůli karetnímu trestu nemohl nastoupit. Svůj návrat si osladil v 90. minutě druhou ligovou brankou v kariéře. "Ten gól byla nadstavba, nepočítal jsem s tím. Chtěl bych ho věnovat své dceři. Co se narodila, ještě jsem gól nedal," řekl Fleišman, který se předtím trefil v září 2010 proti Ostravě.

Přestože se už k zákroku Kweukeho nechce příliš vracet, trochu ho zaskočilo, že kamerunský útočník vyvázl bez trestu. "Je to jejich věc, že ho nepotrestali. Ale v dalších dvou zápasech, v poháru i v lize s Teplicemi, udělal loktem znovu to samé. Pokud ho nepotrestají, bude takhle
hrát furt. Ale už je to za námi. Snad to bude v pořádku a zůstanou mi nakonec moje zuby," uvedl Fleišman.

Jeho tým proti poslednímu celku tabulky hledal gólový recept až do 73. minuty. Pak ale procitl a čtyřmi brankami si zajistil výhru i čtyřbodový náskok v čele tabulky před Spartou. Fleišman věří, že by Letenští mohli v nedělním utkání v Mladé Boleslavi klopýtnout. "Doufáme, že Sparta zaváhá a ta euforie bude ještě větší. Bylo by příjemné, kdybychom si udělali nějaký náskok a mohli se do posledních kol aspoň trošku uklidnit," dodal.