pátek 26. května 2017 Filip
Gambrinus liga

Liberec zůstává v čele, Dukla si poradila s Baníkem a je čtvrtá

aktualizováno 20. 4. 2012 22:33

Praha - Liberečtí fotbalisté zůstanou i po 26. kole v čele ligové tabulky. Na svém stadionu porazili Žižkov 4:0, přestože se v zápase dlouho střelecky trápili. Na skvělé jarní výkony navázali hráči Dukly, když přehráli Baník Ostrava výsledkem 4:1 a zvítězili potřetí za sebou. Baník naproti tomu prohrál popáté z posledních šesti zápasů a dál ztrácí dva body na příčky zajišťující záchranu. Dukla se díky třem získaným bodům posunula v nekompletní tabulce na čtvrté místo.

Michal Breznanik a Jiří Fleišman se radují ze čtvrtého gólu

Severočeši se na nakonec na jasnou výhru nadřeli a poslední tým tabulky zlomili až v posledních sedmnácti minutách. Skóre otevřel Breznaník a další góly přidali Musiol, Rabušic a Fleišman už v době, kdy hosté dohrávali bez vyloučeného Šťastného.

Do liberecké sestavy se nečekaně rychle jen po jednozápasové pauze vrátil obránce Fleišman, který před deseti dny podstoupil operaci zubů po faulu sparťana Kweukeho. Moc práce ale v defenzivě neměl. Od úvodních minut se hrálo hlavně na obranné polovině Pražanů, i když do velkých šancí se domácí dlouho nebyli schopni dostat.

Žižkov v minulém kole sebral doma za remízu 0:0 body mistrovské Plzni a dnes trápil také nejproduktivnější tým ligy. Liberecké dokázal držet poměrně daleko od své branky a hostující gólman Kolář se zapotil jen při několika střelách ze střední vzdálenosti hlavně v podání Breznaníka.

Liberečtí slaví jeden z gólů do sítě Žižkova

Když už se pomalu začínalo zdát, že Liberec v mistrovských dostizích senzačně klopýtne, spasil ho v 73. minutě Breznaník. Slovenský středopolař napálil za vápnem odražený míč a přízemní střela skončila přesně u tyče. Domácí záložník si připsal třináctý gól v sezoně.

Jakoukoli naději na zvrat sebral Viktorii následným vyloučením Šťastný. V 82. minutě zvýšil po Breznaníkově akci Musiol a rozloženým hostům pak ještě zasadili další dva gólové údery Rabušic a uzdravený Fleišman.

Slovan Liberec - Viktoria Žižkov 4:0 (0:0)
Branky: 73. Breznaník, 82. Musiol, 88. Rabušic, 89. Fleišman. Rozhodčí: R. Hrubeš - Chytil, Makovička. ŽK: Bosančič, Vácha, Rabušic - Šťastný. ČK: 76. Šťastný. Diváci: 5 235.

Hráči Dukly se radují z gólu proti Baníku

Dukla po oboustranně opatrném úvodu udeřila na Julisce hned z první větší šance. Ve 14. minutě si na Podrazkého trestný kop naskočil stoper Vorel a hlavou poslal domácí do vedení. Hned za dvě minuty mohl Baník vyrovnat, ale Fantišova hlavička trefila pouze tyč.

V 28. minutě se pražský celek radoval podruhé. Na hranici šestnáctky převzal míč Pázler, obelstil obránce a tvrdou přízemní ranou propálil brankáře Baránka. Jednadvacetiletý útočník tak navázal na dvě trefy z posledního kola proti Jablonci a celkem si v sezoně polepšil na šest branek.

Hosty další inkasovaný gól zaskočil a v obranné fázi začali chybovat. Třetí zásah měl po rychlém protiútoku na kopačce Hanousek, který ve skluzu jen těsně netrefil Pázlerovu přihrávku z pravé strany. V 38. minutě měli příležitost Ostravští, když Kraut postupoval sám na Radu, ale brankář jeho pokus vyrazil.

V poslední minutě prvního poločasu Dukla skórovala potřetí. Gregušovu nepovedenou nahrávku vystihl Svatonský, našel Lietavu a nejlepší střelec týmu ještě před vápnem propálil vyběhnuvšího Baránka. Slovenský útočník si tak připsal devátý gól v ročníku.

Trenér Dukly Luboš Kozel o možné účasti v evropských pohárech: "Já si nemyslím, že by to bylo dobře. Všechno má mít svou posloupnost a nebyl by to asi ten reálný odraz. Nemyslím si, že jsme momentálně ve stavu, abychom reprezentovali republiku v evropských pohárech," přiznal Kozel.

Dejvické mužstvo po změně stran už jednoznačně dominovalo a v 59. minutě se dočkalo čtvrtého gólu. Podrazký na konci povedené akce vybídl ke skórování Svatonského, jenž zblízka snadno zakončil do odkryté branky. Domácí měli místy až drtivou převahu, ale poslední gól vstřelila Ostrava. Dvě minuty před koncem zaznamenal čestný úspěch hostů Zawada.

Dukla Praha - Baník Ostrava 4:1 (3:0)
Branky: 14. Vorel, 28. Pázler, 44. Lietava, 59. Svatonský - 88. Zawada. Rozhodčí: Jílek - Urban, Páral. ŽK: Lietava, Svatonský - Frydrych. Diváci: 2 497.

Zdroj: ČT sport