středa 26. dubna 2017 Oto

Fanoušci doprovodili švedské fotbalisty na Euro pískotem

aktualizováno 2. 6. 2008 10:08

Praha - Pískotem vyprovodili příznivci na evropský šampionát fotbalisty Švédska po posledním přípravném zápase ve Stockholmu. Proti Ukrajině očekávali branky od hvězdy Internu Milán Ibrahimoviče, nebo reprezentačního navrátilce, zkušeného Larsena. Místo nich však útočnou aktivitou hýřili hosté, kteří také vyhráli trefou Nazarenka z 82.minuty. Švédsko podlehlo v generálce na Euro Ukrajině 0:1.

Ilustrační foto

Fotbalisté Nizozemska v posledním utkání před odjezdem na mistrovství Evropy splnili roli favoritů a rozloučili se s fanoušky vítězstvím 2:0 nad Walesem. Dalším třem kvalifikovaným celkům se generálky příliš nevydařily - Polsko doma remizovalo s Dánskem, Řecko s Arménií a zmiňované Švédsko podlehlo Ukrajině.

Nizozemci porazili Wales osm dní před prvním utkáním na Euru proti světovým šampionům z Itálie. "Oranjes" si před 49 000 diváků v Rotterdamu připsali proti destruktivně hrajícímu soupeři povinné vítězství a podle agentury SID neoslnili. O branky se postarali legionáři z Realu Madrid - v 35. minutě se trefil Robben a devět minut po přestávce z trestného kopu Sneijder.

Obhájci titulu evropských šampionů Řekové v poslední prověrce zklamali, když nedokázali překonat obranu Arménie. Při slabém vystoupení se do šancí dostávali sporadicky a spíše po chybách soupeře. Svěřenci trenéra Otto Rehhagela tak nedokázali odčinit porážku z předchozího zápasu v Maďarsku, kde podlehli 2:3.

Výhrou se s fanoušky nerozloučili ani Poláci, kteří v závěrečném utkání před odjezdem do Rakouska remizovali 1:1 s Dánskem. Mistři Evropy z roku 1992, kteří se na letošní šampionát nedostali, se ujali vedení v 28. minutě díky Vingaardovi. Šest minut nato neproměnil Žurawski penaltu, nicméně alespoň vyrovnání zajistil týmu Lea Beenhakkera dvě minuty před přestávkou Krzynowek.