TCL V Repre

Manchester United vede po výhře nad Fulhamem o tři body

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United porazili v dohrávce 30. kola Premier League díky gólu Wayna Rooneyho 1:0 Fulham a vedou tabulku o tři body před městským rivalem City, jenž v sobotu pouze remizoval na hřišti Stoke.

Wayne Rooney
zdroj: GettyImages autor: Matthew Peters

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona sice nečekaně vypadli z Evropské ligy, ale v domácí soutěži se jim daří. Dnes vyhráli pošesté za sebou a z posledních deseti duelů ztratili body pouze při remíze 3:3 s Chelsea.

Jediný gól vstřelil tři minuty před přestávkou po zmatku hostující obrany kanonýr Rooney, jenž díky Evansově zpětné přihrávce na malé vápno propálil zblízka Schwarzera. Pro nejlepšího střelce United to byl 21. ligový gól v sezoně, na Robina van Persieho z Arsenalu ztrácí pět zásahů.