Golfista roku

AC Milán porazil Lecce a kraluje italské lize

Řím - Mistrovský AC Milán doma porazil Lecce 1:0 a v čele italské fotbalové ligy zvýšil náskok před druhým Juventusem už na čtyři body. Turínský celek na stadionu FC Janov remizoval 0:0 a počtvrté za sebou uhrál nerozhodný výsledek.

AC Milán napravil tříbrankový debakl s Arsenalem z úterní odvety osmifinále Ligy mistrů a udělal další krok k obhajobě titulu. "Rossoneri" poslal do vedení v sedmé minutě tečovanou ranou záložník Antonio Nocerino. V 65. minutě zdvojnásobil náskok povedeným volejem do horního růžku Zlatan Ibrahimovic.

Švédský kanonýr se devatenáctým zásahem v Serii A osamostatnil v čele tabulky střelců před Antoniem Di Natalem z Udine.

Juventus sice zůstal v domácí soutěži v sezoně neporažený, ale už nasbíral více remíz než vítězství. Hráči "Staré dámy" měli v Janově také velkou smůlu, protože v druhém poločase třikrát trefili brankovou konstrukci.