středa 26. července 2017 Anna

Van Persie zařídil porážku Liverpoolu, Chelsea podlehla West Bromu

aktualizováno 3. 3. 2012 18:15

Liverpool – Český fotbalový záložník Tomáš Rosický pomohl v 27. kole anglické ligy Arsenalu otočit zápas na hřišti Liverpoolu. Vítězství 2:1 zařídil dvěma brankami Nizozemec Robin van Persie a londýnský tým díky tomu zůstává v tabulce na čtvrtém místě. Vítěz Ligového poháru z minulého týdne Liverpool zůstává v tabulce Barclays Premier League sedmý, má ale jeden zápas k dobru.  Konkurenční Chelsea s brankářem Petrem Čechem podlehla West Bromwichi 0:1.

Persie slaví gól proti Liverpoolu

Zápas začal lépe pro Liverpool. Po rychlé narážečce uruguayského útočníka Luise Suáreze s Dirkem Kuijtem nařídil rozhodčí pokutový kop. Výborně hrající brankář Wojciech Szczesny Kuijtovu penaltu ovšem chytil, stejně tak jako jeho následnou dorážku. Do vedení se club z Merseyside přece jen dostal, do vlastní sítě si míč sklepl obránce Arsenalu Laurent Koscielny.

Rosický počtvrté v řadě nastoupil v základní sestavě Arsenalu, přestože ve středu nehrál v přípravném zápasu národního týmu v Irsku kvůli zranění zad. Český záložník osm minut po vlastním gólu Koscielného nastartoval vyrovnávací akci, na jejímž konci byl po centru Bacaryho Sagny nejlepší střelec soutěže Van Persie.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Liverpool - Arsenal 1:2 (23. vlastní Koscielny - 31. a 90.+2 Van Persie), Blackburn - Aston Villa 1:1 (85. Dunn - 24. N'Zogbia), Manchester City - Bolton 2:0 (23. vlastní Steinsson, 69. Balotelli), QPR - Everton 1:1 (36. Zamora - 31. Drenthe), Stoke - Norwich 1:0 (72. Etherington), West Bromwich - Chelsea 1:0 (82. McAuley), Wigan - Swansea 0:2 (45.+2 a 54. Sigurdsson).

Liverpool i v druhé polovině zápasu dominoval, nepodařilo se mu ovšem vytvořené šance proměnit. Szczesny zneškodnil i střelu Suáreze po slalomu uvnitř pokutového území, obránce Martin Kelly následně nedokázal zužitkovat přesný Kuijtův centr z metrové vzdálenosti od brány Arsenalu.

Zápas se kvůli nešťastnému zranění hlavy Mikela Artety nastavoval o osm minut. V druhé z nich vstřelil Van Persie zblízka už svůj 25. gól v tomto ročníku Premier League a potvrdil tak výborné výkony z jarní části ligy. Arsenal vybojoval cenné vítězství, kterým se mu podařilo dotáhnout na rozdíl čtyř bodů od třetího Tottenhamu. Ten má ale jeden zápas k dobru, v neděli nastoupí v druhém šlágru kola proti Manchesteru United.

Chelsea se nadále trápí

Chelsea prodloužila své trápení a nedokázala vstřelit gól na hřišti West Bromwiche. Soupeř naopak připravil brankáře Čecha o čisté konto osm minut před koncem, když udržel v pokutovém území míč po rohovém kopu a střelu Liama Ridgewella dorazil do sítě Gareth McAuley.

Ambiciózní tým má po dnešní porážce z posledních šesti ligových utkání na kontě jediné vítězství, a to z minulého kola s předposledním Boltonem (3:0). Ve stejné fázi sezony měla Chelsea na kontě méně bodů naposledy před deseti lety a v britských médiích se ještě více začíná spekulovat o možném konci trenéra Andrého Villase-Boase.

Už pětibodový náskok má v čele tabulky Manchester City před městským rivalem United, kterého však v neděli čeká duel na půdě Tottenhamu. Lídr soutěže si dnes poradil pohodlně 2:0 s Boltonem díky vlastnímu gólu Gretara Steinssona a zásahu Maria Balotelliho z druhé půle. Svěřenci Roberta Manciniho vyhráli v součtu s minulou sezonou už 19. domácí zápas v řadě.