úterý 27. června 2017 Ladislav
Druhá fotbalová liga

Ústí remizovalo s Jihlavou, Sparta B podlehla Varnsdorfu

aktualizováno 3. 3. 2012 17:55

Ústí nad Labem – Fotbalisté Ústí nad Labem remizovali v 17. kole druhé ligy s Jihlavou 0:0. V čele tabulky tak mají před svým dnešním soupeřem nadále šestibodový náskok. Před ústeckou rekordní návštěvou sezony 2 045 diváků si zkušený jihlavský brankář Jaromír Blažek se všemi ošemetnými situacemi poradil.

Fotbal
Fotbal

"Byl to normální zápas, ve kterém jsem měl práci hlavně s centry při standardních situacích soupeře. Přímých střel na mě moc nešlo. Škoda, že náš tým ve druhém poločase přepustil iniciativu hráčům Ústí," řekl novinářům bývalý reprezentant Blažek, který v zimě přišel do Jihlavy z pražské Sparty.

Trenér Ústí Svatopluk Habanec měl značné potíže se sestavou, neboť šest domácích hráčů postihly před zápasem střevní problémy. "V šest ráno mi volal Dvořák, že leží, počítal jsem s ním do základní sestavy, ze které vypadl i zesláblý Benčík. Z marodů nastoupil Jablonský, další zůstali na lavičce. Za této situace jsem s remizou spokojený. Škoda, že se neujaly šance Valenty a Holka ve druhém poločase," uvedl Habanec.

Výsledky 17. kola:

Sparta B - Varnsdorf 0:1 (0:1), Třinec - Karviná 2:0 (2:0), Ústí nad Labem - Jihlava 0:0

Soutěžní debut Jaromíra Blažka v dresu Jihlavy

V úvodu bylo aktivnější Ústí, na domácího gólmana Nováka mířila první střela až ve 24. minutě. Po půlhodině hry minul ústecký Holek na malém vápně Martykánovu přihrávku. Standardní situace na obou stranách zůstaly nevyužity. Po přestávce mířila hlavička domácího Džubana do Blažkovy náruče, v 56. minutě nevyzrál jihlavský Mešanovič na gólmana Nováka.

Nápor vedoucího týmu tabulky poté zesílil. V 71. minutě promáchl ústecký zadák Valenta v jasné šanci před brankou Jihlavy další Martykánovu přihrávku, za čtyři minuty mířila Holkova střela nad břevno.

Třinec porazil Karvinou, Sparta B neúspěšná

Fotbalisté Třince vyhráli v derby s Karvinou. Čtvrtý celek tabulky porazili 2:0 brankami Nekudy a Malíře z prvního poločasu. Nekuda se trefil ve 14. minutě po standardní situaci a jeho gól domácí mužstvo ještě víc nabudil. Třinečtí poté zatlačili soupeře před jeho pokutové území, převahu ale korunovali až v závěru poločasu, kdy se přízemní střelou z 16 metrů prosadil Malíř. Po změně stran se domácí tým zaměřil na pozornou obranu, která pracovala spolehlivě až na jedinou výjimku z 82. minuty. To třinečtí zadáci nedůrazně pokryli Presla, jenž ale z pěti metrů přestřelil.

Fotbalisté sparťanského béčka vstoupili do druholigového jara domácí prohrou 0:1 s Varnsdorfem a v tabulce zůstali na posledním místě. V Horních Počernicích rozhodl o výsledku gól, který v 43. minutě vstřelil Chod.

Bohemians Praha porazili Táborsko

Druhý tým tabulky Bohemians Praha pokazil fotbalistům Táborska soutěžní premiéru s novým názvem klubu. Bývalý Spartak Sezimovo Ústí prohrál na vlastním hřišti 2:4 a střížkovský celek snížil ztrátu na vedoucí Ústí nad Labem na čtyři body.

Fotbalisté Vlašimi a Opavy vstoupili do jarní části druhé ligy remízou 1:1. Domácímu týmu se nepodařilo vrátit Slezanům vysokou porážku (1:4) z prvního vzájemného utkání, Opava zastavila na úvod jara sérii tří proher, kterou zakončila podzimní část soutěže. Ve vyrovnaném středu tabulky dělí osmou Opavu od jedenácté Vlašimi nadále dva body.